V posledním zápase Tipsport ligy se Žižkovem (1:1) jste dal jediný gól svého týmu. Jak jste tu svou trefu viděl?

My tam nějak vybojovali balon ve středu hřiště, Hális (Jan Hála – pozn. aut.) mi dal krásný kříž za obranu, já si dal míč s dotekem do tahu směrem na bránu, dostal jsem se před beka a křižnou střelou na zadní tyč dal gól.

Vy jste pak údajně měli řadu šancí náskok navýšit, i vy sám prý jste ještě jednu či dvě možnosti měl. Je to tak?

Je, skutečně jsme ještě nějaké góly mohli dát. Včetně mě. Chvíli potom, co jsem dal ten gól, tam šel Rasťa Chmelo z pravé strany, já doběhl do vápna, gólman mi první střelu chytil a dorážku, když jsem to chtěl uklidit, jsem dal jen do boční sítě. Až tak jsem ale za to nemohl. Jak to malé vápno bylo zmrzlé, já i gólman jsme uklouzli a já už to nestačil dát přesně.

Ať tak, či onak, druhý gól jste ze svých šancí nedali a na konci naopak sami inkasovali. Což se vám letos v Edenu stávalo pravidelně, vždyť jste o výhru v samém konci zápasu přišli už potřetí… Je to tím, že je to příprava, že v půli hodně střídáte?

Nevím, zda je to tím střídáním, ale fakt je, že Žižkov teď hrál druhou půli daleko líp než v té první. Trošku nás zmáčkli a měli i nějaké šance. Jednu z nich proměnili. Měli bychom se ale v každém případě na ty závěry zápasů víc soustředit. Jen v Tipsport lize to byl už třetí zápas, kdy jsme v 87. minutě či ještě dál před koncem vedli, jenž výhru jsme neudrželi. Prostě to asi chce větší koncentraci.

Vy jste dal teď v zimě už čtyři góly, v přípravě jste nejlepším střelcem mužstva. Těší vás to?

Mám-li být upřímný, tak já dal ty góly jen dva, ty další dva mi vždycky nějak připsali… Ale fakt je, že se cítím v pohodě. Myslím si, že i na podzim jsem se cítil dobře a že to snad i na hřišti bylo vidět. Doufám, že to v tomto duchu bude pokračovat i dál.

Myslíte, že k vaší herní pohodě přispělo to, že po příchodu Pavla Haška vás trenéři z beka posunuli do zálohy?

Je to možné. Začal jsem sezonu jako obránce a neříkám, že se mi tam hrálo tak špatně, když ale pak přišel Háša, já se posunul do halva na to svoje místo. Sice na podzim jsem hrával i zleva, ale ani to mi nijak nevadilo. Já vždycky byl útočný hráč, takže jsem rád, že jsem se mohl posunout dopředu.

Jak byste hodnotil vaše účinkování v Tipsport lize?

Určitě je dobře, že tam jezdíme, protože tam jsou hodně kvalitní soupeři. Narazili jsme třeba na Liberec, který na nás navíc přijel v plné síle. Taky nám v tom zápase ukázal, jak ta liga na tom asi v této době je… Myslím si, že je znát, že v Tipsport lize se hraje o o body a že tudíž její účastníci k zápasům přistupují lépe než jen k obyčejnému přáteláku. Přece jen se tam o něco hraje a já si tudíž myslím, že smysl ten turnaj má. Já tam dřív jezdil s Příbramí a teď, co jsem už třetí zimu v Budějovicích, taky jsme tam každý rok hráli.

K poslednímu zápasu jste do Edenu jeli po týdenním soustředění, které jste měli v Písku. Že nejezdíte na hory vám nevadí?

To mi nevadí, byli jsme kousek od Budějovic, i to bylo dobré. Navíc bych řekl, že v tom počasí, které minulý týden bylo, by hory asi stejně nebyly nic moc. Na druhou stranu, loňské soustředění na běžkách v Novém Městě mi taky nevadilo. Já to na běžkách umím, byla to docela fajn změna. Ale v Písku to teď taky bylo super, protože to soustředění bylo krátké, ale hodně intenzivní. Myslím si, že účel to splnilo.

Nicméně do začátku soutěže stále ještě je více než měsíc, není ta zimní příprava pro vás přece jen trošku dlouhá?

Je to strašně dlouhé… Máme za sebou přes tři týdny přípravy a do mistráku ještě víc než měsíc. Fakt je to hodně dlouhé.

Takže už se těšíte na jaro?

Samozřejmě. A já osobně se nejvíc těším na přírodní trávu, protože i když tady na Složišti máme super umělku, pořád je to umělka a já už bych si rád zahrál na trávě.

Druhou ligu na jaře začnete doma s Varnsdorfem, který je po podzimu třetí o dva body před vámi. Navíc druhé Táborsko hraje doma s prvním Hradcem. Může už první jarní kolo mnohé o postupových ambicích napovědět?

To jistě, protože když vyhrajeme, můžeme se dotáhnout na postup na dva body, což je úplně něco jiného, než jich ztrácet pět. Pro nás bude ale důležitý nejen zápas proti Varnsdorfu, ale první čtyři kola celkově. Po Varnsdorfu jedeme do Sokolova, pak máme doma Hradec a jedeme do Ústí. Ta první čtyři kola nám ukážou, jak na tom budeme.

V sobotu Táborsko i Dynamo doma

Na tuto sobotu si na přípravu na své domácí umělky druholigové soupeře pozvali fotbalisté obou jihočeských účastníků II. ligy: Táborsko se na stadionu v Kvapilově ulici utká s Vltavínem, Dynamo na Složišti změří síly s Vlašimí (začátky obou utkání jsou shodně v 11.00 hodin).

Dynamo v sobotu opět nastoupí i s Delim, kterému Sparta prodloužila hostování v Č. Budějovicích i na jaro.

V sobotu na Složišti hraje i strakonická farma Dynama (od 13 s Roudným). Ve středu farma hrála v Táboře s rezervou Táborska 1:1 a trenéři obou týmů zápas chválili. „Výborná příprava s běhavým, agresivním a kvalitním soupeřem," řekl za oba domácí trenér Zbyněk Jaroš. „V první půli bylo Dynamo lepší, po poločase jsme měli vrch spíše my," dodal.

Střeleckou mušku v celku hostující farmy Dynama našel zřejmě David Radouch, který minule dal oba góly minule v zápase s juniorkou Příbrami (2:2) a trefil se i v Táboře.

V sobotu od 15 hodin hraje na Složišti i devatenáctka Dynama s rakouským St. Florian. O víkendu hrají v kraji přípravu nejen ligové týmy, pokračuje Hlubocká liga, ve Staré Hlíně začíná Regent Cup a hraje se i řada přátelských utkání.