Minulý víkend v zápase Dynama s Jihlavou se krásnou hlavičkou zapsal v Gambrinus lize prvně i do listiny střelců.

Po zápase odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Přestože jste ligu neudrželi, vy ze svého prvního gólu v lize jistě máte radost. Je to tak?

Samozřejmě, že ano. Já jsem z toho, že to tam spadlo, hrozně moc šťastný. Už jsem myslel, že po těch šancích, co jsem tam měl, že už mi to tam nepadne, ale přece jen jsem se ještě do jedné šance dostal a tu i proměnil. Takže obrovská radost.

Můžete celou tu situaci popsat?

Ivo Táborský dostal do lajny balon, jak jsme to hodně dlouho cvičili a konečně nám to vyšlo, on mi to nacentroval, já si naběhl na přední tyč, kam jsem tušil, že mi to tam bude dávat, a hlavou to zakončil pod břevno. Naštěstí to tam padlo.

Jednu z těch svých šancí, o kterých jste mluvil, jste měl hned zpočátku, kdy jste tvrdě vypálil. Co chybělo, aby to byl gól?

Já se uvolnil do středu, viděl jsem tam prostor a jediné, co mě napadlo, bylo za ni vzít… Docela se to povedlo a je škoda, že to tam nepadlo.

Bude vás ten gól něco stát do klubové kasy? Anebo už na zápisné a podobné další věci není teď v kabině ta správná atmosféra?

Zápisné za první gól jsem si odbyl už při přátelském utkání s Duklou, tak doufám, že teď už nebude nic…

Vy jste poslední zápasy v lize, alespoň na domácím hřišti, nehráli špatně. Nemrzí vás, že jste ideální složení mužstva i optimální formu našli až tak pozdě?

Pochopitelně, že nás to mrzí a je velká škoda, že jsme už ligu nestačili zachránit. Myslím si ale, že liga se ztratila už dávno. Teď už bylo pozdě.

Ani vítězství s Jihlavou už vám k záchraně nepomohlo, takže ta výhra, byť jste vy k ní tím svým gólem výrazně přispěl, možná pro vás má trošku hořkou příchuť…

Že jsme spadli, to je obrovská škoda. Že jsme vyhráli a já dal gól a byl jsem u toho, to mě těší, to obrovské zklamání ze sestupu ale vše kazí. Mohu ale fanouškům slíbit, že uděláme všechno pro to, abychom se co nejdřív, nejlépe hned za rok, dostali zpátky a potvrdili, že Dynamo do první ligy patří. Že v lize prostě máme být.

S ligou se rozloučí v sobotu v Olomouci

V sobotu se fotbalisté Dynama v Olomouci v zápase 30. kola I. ligy rozloučí nejen s letošní sezonou, ale minimálně na rok i se svou účastí v nejvyšší soutěži. Jet mají i dorostenci Maruška, Funda a Horák, chybět budou Linhart (s ČR 19 jede na kvalifikaci ME do Portugalska), Klesa a Rýdel (ŽK). Na Hané se začíná v 17 hod.