A byť se v zápase museli obejít bez Karafiáta a Benáta, tři body z horké třinecké půdy vydolovali zcela po zásluze.

Třinečtí si po prvních dvou kolech, v nichž uhráli čtyři body a usadili se na druhém místě tabulky, proti týmu, který ještě na jaře hrál I. ligu, hodně věřili a začali také aktivně, ale důležitý vedoucí gól dali Jihočeši, když v 9. minutě si na dlouhý Novákův balon zaběhl za domácí obránce mladý Michal Řezáč a chladnokrevně prostřelil zkušeného brankáře Palečka – 0:1. „Od Pavla Nováka to byl fantastický balon za obranu, já si ho zpracoval a poslal za záda domácího gólmana," líčil svou tříbodovou trefu pro klubový web osmnáctiletý mladík. „V úvodní pětiminutovce jsme měli dvě slibné šance a mohli jsme se klidně dostat do vedení. Soupeř pak po nakopnutém balonu za naší obranu udělal pěknou gólovou akci a je jen škoda špatného postavení našich hráčů, kteří tento nákop nedokázali zachytit," litoval domácí kouč Radim Nečas.

Hosté byli i po vedoucím gólu nebezpečnější a připravili si několik slibných příležitostí, Jurdíka však do přestávky ve dvou šancích vychytal Paleček a Lima branku Třince z dobré pozice překopl.

Po změně stran se Jihočeši soustředili na kontrolu hry a Třinec získal v poli více ze hry, do vážnějších šancí se domácí fotbalisté ale nedostali, obrana hostí byla velice pozorná. Naopak zvýšit na 2:0 po Šimákově akci mohl Kalod, v koncovce ale neuspěl. „V prvním poločase jsme byli lepší, po půli jsme se sice dostali pod tlak, nicméně Třinec vážnější šanci neměl, zatímco my se z rychlých brejků do dvou tisíciprocentních možností dostali, ale nedokázali jsme je dobře vyřešit. Přesto považuji naše vítězství za naprosto zasloužené," uvedl po zápase pro Deník trenér František Cipro.

V závěru sice domácí Křížka v bráně Dynama překonali, jenže Ceplák si pomohl rukou, takže gól neplatil. „Naši hráči začali s příliš velkým respektem a až v průběhu hry zjistili, že se proti Budějovicím, které loni hrály ligu, dá normálně hrát," usoudil trenér Nečas.

Už v pátek se Dynamo střetne v derby s Táborskem (18 Střelecký ostrov).

Třinec – Dynamo ČB 0:1 (0:1)

Branka: 9. Řezáč. ŽK: Vomáčka, Teplý, Málek – Dvořák, Kalod, Lima, Řezáč, Křížek, Šimák. Diváci: 1012. Rozhodčí: Váňa – Koval, Vitner.

Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig – Bedecs – Malcharek (64. Joukl), Málek (59. Ceplák), Mozol, Teplý (76. Černý) – Dedič.

Dynamo: Křížek – Dvořák, Hric, Novák, Funda – Řezáč (84. Pešek), Hála, Šimák, Lima, Jurdík (54. Buchvaldek) – Kalod (70. Linhart).

Jak ligová mládež?

LIGA JUNIOŘI: Bohemians – Dynamo ČB 1:4 (1:3), domácí s řadou prvoligových pendlů (mj. Jarolím, Hašek, Mikuš, Krch, Schick, Gajič), o to je výhra cennější, branky: 6. Mikuš – 24. a 90. Wermke, 31. Bálek, 35. Pasecký, ŽK Křiváček, Dynamo: Coufal – Hrachovec (80. Vít), Křiváček (78. Tušer), Janoch, Jenne – Wermke, Horák (67. Otepka), Čadek, Bálek, Vaněk – Pasecký (85. Duran).

I. LIGA DOROSTU: Slovácko – Dynamo ČB 4:0 (2:0), po třech úvodních zápasech bez prohry se devatenáctce Dynama nedařilo.