VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S Jindřichem Dejmalem o fotbalovém jaru v Písku

Písek – Byť po podzimu by na jejich záchranu vsadil jen málokdo, nakonec fotbalisté FC Písek budou hrát III. ligu i v nové sezoně.

19.6.2015
SDÍLEJ:

Uplynulou sezonu FC Písek pro Deník hodnotil sportovní ředitel Jindřich Dejmal.Foto: Deník/ Jan Škrle

„Že máme na nesestupové příčky jedenáct bodů? To jsou jen čtyři zápasy," s nadsázkou v rozhovoru pro Deník jižní Čechy říkal po nevydařené podzimní části sezony sportovní ředitel píseckého klubu Jindřich Dejmal. A právě on na dotazy našeho listu odpovídal i po úspěšném jarním tažení.

Když jste po podzimu říkal, že šance na záchranu stále je, skutečně jste tomu věřil?

Opravdu ano. Párkrát už jsem totiž podobnou situaci zažil. Snad až na Slavii, kde jsme hráli o čelo, já většinou vedl mužstva, která hrála o záchranu. Třeba v Budějovicích, kdy jsme ještě ve federální lize měli po podzimu devět bodů, přesto jsme ligu zachránili. Sice až v posledním kole, ale udrželi jsme se. V Karlových Varech jsme po podzimu měli dvanáctibodovou ztrátu a stejně jako teď šly dolů z ČFL čtyři týmy, přesto jsme se udrželi. Já tudíž v záchranu v Písku věřil.

Jen víra by však nestačila, něco jste pro to asi v Písku taky museli udělat, ne? Podíl na jarním obratu jistě mělo i posílení týmu, navíc o hráče zvučných jmen. Jak jste třeba dokázali přivést takového hráče, jakým je exreprezentant Slepička?

Já bych se rád nejdřív ještě vrátil k podzimní části sezony, do které jsme po slibných výsledcích v přípravě vstupovali s optimismem. Dle mě oprávněně, ostatně v prvních čtyřech kolech jsme uhráli čtyři body, což na nováčka nebylo tak zlé. Další body jsme navíc ztratili hodně smolně. Mužstvo jsme totiž měli sice nadějné, ale hodně mladé, začaly se množit chyby a za nezkušenost jsme pykali. Ve zbývajících třinácti kolech jsme už přidali jen šest bodů.

Proto jste se při posilování týmu zřejmě zaměřili hlavně na zkušené hráče, je to tak?

Byť hráčské věci jsou v mé kompetenci, chtěl bych zmínit našeho vedoucího týmu Pavla Mádla, jenž v zimě přišel s tím, že na Strahově je kemp hráčů, kteří aktuálně nemají smlouvy. A já zjistil, že tam jsou i hráči, které já znám a s nimiž bych mohl jednat. A že znám i lidi z vedení jejich klubů. Tak jsem zavolal na Bohemku, odkud byl Ježdík. Věděl jsem, že je to dobrý hráč, levák, že by se nám hodil. V Dukle byl Venca Milec a já volal Bittengla, zda by to mohl být hráč do nepohody, že budeme hrát o záchranu. Bittengl mě ujistil, že při dobrém tréninku to určitě zvládne.

Zpátky ale ke Slepičkovi, to je přece jen hráč jiného kalibru…

To byla trošku náhoda. Já v Sezimáku vedl Aleše Kočího, jehož největším kamarádem Slepička je. A Kočka mi jednou zavolal a povídal, tréňo, chcete Slepičku? Já mu říkal, to si děláš legraci? Načež mi Kočka řekl, že Slepička se vrátil z Indie a že do první a druhé ligu jít nesmí, že ale potřebuje hrát a od třetí ligy níž že hrát smí. Slepička je hráčem Sparty, ale manažer Paska to na Letné všechno vyřídil takovým způsobem, že nám Sparta pustila Slepičku úplně zadarmo! A taky Slepička, klobouk dolů před ním, smlouvu, co jsme mu byli schopni nabídnout, bez dohadování akceptoval. Takže všelijaké sumy, co lítaly po Písku, že za to u nás Slepička hrál, jsou jen báchorky, protože v podstatě on měl stejnou smlouvu jako mají v Písku ti nejlepší hráči. Nic víc. Což je ostatně to, co se mi líbí u pana Nouska, jenž spolu s Gornickým a Švehlou klubu šéfují – že jak říká, vždycky slibuje každému jen to, co může dát.

V zimě jste si stýskali, že vás trápí post brankáře. Na jaře jste si naopak pochvalovali, Štěpanovský se vám tudíž vyplatil?

Od brankáře jsme měli začít, to já považoval za klíčovou věc. Začal jsem u Rodingera, jenž chytal ligu v Bohemce. Na Slavii, kde jsme si ho zkoušeli, předvedl famózní výkon. Nabídli jsme mu smlouvu, na naše poměry hodně slušnou, a den nato měl volat, zda souhlasí. Zavolal, ale omluvil se, že dostal nabídku na funkci sportovního ředitele a té že vzhledem k věku dává přednost. Dal mi tip na Jíchu, dvoumetrového kluka, co chytal, jestli se nepletu, za Jirny, a pak právě na Štěpanovského. S Jíchou to nedopadlo, takže přišel na řadu Štěpanovský, jenž chytal za Králův Dvůr, ale byl hráčem Příbrami. Sice dal nejdřív přednost testům někde v Srbsku, ale s tím, že když to venku nevyjde, že rovnou dorazí k nám. A skutečně přijel a odvedl tady na jaře výborné služby. Zazářil i poslední zápas na Admiře, kde chytil dva tutové góly.

A co další hráči? Třeba Guiti?

Toho sehnal přes nějakou agenturu náš sekretář Hrdlička, ten o tom ví víc. Guiti měl bohužel smůlu, ke konci sezony se zranil, byl měsíc mimo hru a pak už se do mužstva nedostal.

Vy jste si vytipovali hlavně zkušené hráče, taky jste ale v zimě přivedli z Dynama na hostování Martina Helda. A to je mladý kluk…

Připouštím, že to byla tak trochu sázka do loterie. A těší mě, že dle mého názoru sázka, která vyšla. Dostali jsme na něj tip z Budějovic, že by pro jeho další růst byla třetí liga vhodnější než juniorka. Já si říkal, že zkusit to můžeme, že stejně potřebujeme silnou lavičku. Chtěl bych vyzdvihnout jednání s Dynamem, s panem Vozábalem ta domluva byla seriózní. Prvně Held nastoupil v přípravě na Slavii a zahrál tam výborně, bojoval na doraz, dřel, což je ostatně jeho velká přednost. Nezklamal ani v mistrákách, zpočátku nastupoval pravidelně od začátku, pak už třeba až během hry, ale prakticky do každého zápasu. A to, že byl pro mužstvo přínosem, dokumentoval i v posledním zápase na Admiře, kde jediným gólem rozhodl o naší záchraně v soutěži. Teď jde do přípravy v Dynamu, ale pokud se neprosadí, byl bych rád, kdyby se vrátil k nám.

Celkově jste příchod posil asi hodnotili kladně. Je to tak?

Určitě. V boji o záchranu jsou zkušení hráči důležití a třeba takový fotbalista, jakým je Slepička, byť neodehrál všechny zápasy, nám hodně pomohl. Například to, co odvedl proti střížkovské Bohemce a hlavně s Čáslaví, to byly bez nadsázky prvoligové výkony! I jeho zásluhou jsme důležité zápasy zvládli a mužstvo už bylo pak tak rozjeté a hráči si tak věřili, že i ty zápasy, kdy Slepička chyběl, jsme vyhráli. Ale nejen Slepička, dle mě všichni hráči, co v zimě přišli, nám k záchraně pomohli.

Jaro jste rozjeli výborně a pravidelně bodovali, jenže pak přišel zlom a tři porážky za sebou. Jak vám v tu dobu bylo?

Úzko… Tím spíš, že já navíc věděl, že právě Chomutov má i daleko ostřílenější funkcionáře než my. Obavy se vyplnily, my doma Chomutovu podlehli. Taky jsme nešťastně prohráli v Domažlicích, kde jsme dvacet minut před koncem ještě vedli, ale po penaltě ze třetí minuty nastavení nevezli ani bod.

A co trenér? Když se nedaří, je většinou první na řadě, vy jste ale trenéra Prášila podrželi jak po bídném podzimu, tak i po zmíněné sérii tří porážek v rozhodující fázi soutěže…

A jsem rád, že jsme se tak rozhodli, dle mého soudu to rozhodnutí bylo správné. Na podzim ve vedení převládl názor pana Nouska, jenž říkal, že když jsme trenéra hodili do vody, vždyť to byla jeho první samostatná štace, tak ho musíme podržet. Stejný názor jsem zastával i já.

Ale na jaře jste ke konci sezony trenérský post dle informací Deníku posílili, když přímo na lavičku jste usedl právě vy…

Já na výkonném výboru našeho klubu příchod na lavičku nejdřív odmítl, vedení ale trvalo na tom, že Prášilovi je třeba někým zkušeným pomoci. „A to sem máme na tři zápasy, když tě tu máme, tahat někoho jiného?" zaznělo z vedení. Tak jsem kývl. Hráčům jsem ale jasně sdělil, že trenér zůstal stejný.

V Písku se povedl malý zázrak a třetí ligu jste uhájili. Jenže po jaru většina posil skončila a jak se říká, druhý rok nováčka bývá těžší než ten první…

Jenže Písek v podstatě není nováčkem, vždyť třetí ligu dlouhá léta hrál. Z týmu ale některé opory odchází a za ně musíme hledat náhradu. Určitě za Slepičku, v Dynamu je Held a třesu se, aby nám někdo nevzal Němce. Potřebujeme stopera, Rendla není náš a navíc nevím, jak vážné je jeho zranění. Je tu otázka gólmana. Nebude to snadné.

Zcela na závěr bychom se mohli zastavit u mládeže, jak jste byli v tomto směru s uplynulou sezonou spokojeni?

Největším úspěchem píseckého fotbalu v této sezoně – až na záchranu ve třetí lize, samozřejmě – dle mého soudu bylo to, že jsme opět získali tréninkové centrum mládeže. Kdyby to tu nebylo, vrátil by se fotbal v Písku zase o deset let zpátky. Přitom splnit všechny požadované parametry není vůbec snadné. Nehodnotí se jen výsledky, ale i jaké máš prostředí, vybavení kabin, tam ti měří nejen kabiny, ale třeba i záchody. Přesto jsme to středisko letos v Písku získali na poprvé, loni jsme uspěli až na odvolání. Proto to hned po té třetí lize považujeme za největší letošní úspěch. A právě proto, že kolem střediska je i plno administrativních úkonů, jsme do Písku přivedli na post sekretáře mládeže z Budějovic zkušeného Ivana Nováka. Radost nám dělala devatenáctka. Druha liga dorostu se přitom letos hrála jen v jedné skupině, přesto jsme ale skončili tak jako loni uprostřed tabulky. V týmu jsou talentovaní kluci a hlavně je tam hodně našich odchovanců. Já si myslím, že fotbalový Písek se o svou budoucnost nemusí bát.

Autor: Bohumil Ortman

19.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 18 000 Kč

Chemičtí technici kontroly kvality, laboranti a pracovníci v příbuzných oborech laborant/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT E-MAILEM (kopenec@agrola.cz), Pracovní náplň: laboratorní rozbory vzorků pitných, odpadních, povrchových a bazénových vod, krmiv, potravin, kalů, sedimentů, půd, rostlin, atd., práce v chemické laboratoři, Požadavky: Vzdělání SŠ/VŠ , praxe vítána; znalost instrumentace, titrace, izotachoforéza, AAS, praktická zkušenost; výhodou; znalost práce na PC; znalost práce s laboratorním informačním systémem - výhodou; samostatné rozhodování, spolehlivost, pečlivost, aktivní přístup, angažovanost, týmový hráč; trestní bezúhonnost; znalost normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2005 - výhodou. Pracoviště: "agro-la", spol. s r.o., Jiráskovo předměstí, č.p. 630, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Milan Kopenec, +420 604 299 804.

Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 14 940 Kč

Ostatní pomocní a nekvalifikovaní pracovníci ve službách jinde neuvedení Noční hlídač. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, zajišťuje ostrahu objektu a venkovního areálu v nepřetržitém provozu v nočních hodinách (22:00 – 04:00 hod), zamezuje přístup nepovolaným osobám do objektu, koná pravidelné obchůzky., Požadujeme:, příjemné jednání a vystupování; vstřícné chování vůči klientům a kolegům; spolehlivost, zodpovědnost, pracovitost., Nabízíme:, zázemí stabilní společnosti; příjemné pracovní prostředí; , motivující finanční ohodnocení, příplatky za práci v noci, o víkendech a svátcích; , 5 týdnů dovolené, 4 dny zdravotního volna; , odborné vzdělávání; , pestrý sociální program – např. zaměstnanecké stravování za atraktivní cenu, příspěvek k penzijnímu připojištění ve výši Kč 500,- měsíčně, vouchery v hodnotě Kč 1 500,- na nákup potřeb v rámci preventivní zdravotní péče, zvýhodněný vstup do wellnesscentra, výhody spojené s poskytnutím karty Sphere Card, odměny u příležitosti pracovního výročí.. Pracoviště: Slatinné lázně třeboň s.r.o., Lázeňská, č.p. 1001, 379 01 Třeboň. Informace: Renata Levá, +420 384 750 842.

Výroba - Ostatní specialisté v oblasti techniky dispečer 132 Kč

Ostatní specialisté v oblasti techniky dispečer provozu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 132 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT TELEFONICKY, Hledáme dispečera jako střídače dovolených, pracovních neschopností apod. PRÁCE NA DPČ; Hod. mzda 132,- Kč, + přípl. za práci o víkendu 33,- Kč/hod., příplatek za práci v noci 26,- Kč/hod., příplatek za práci ve státní svátek 132,- Kč/hod., Požadujeme: střední odborné vzdělání s maturitou technického směru; znalost práce na PC (MS Office); znalosti systémů MaR, EPS, EZS výhodou; schopnost řízení pracovníků údržby a dopravy; schopnost řešení krizových situací; komunikativnost a organizační schopnost - práce na recepci nemocnice; praxe v technickém oboru (elektro, vytápění budov) výhodou; bezúhonnost; zdravotní způsobilost, Stravování v areálu nemocnice; bezplatné parkování v areálu nemocnice. Pracoviště: Nemocnice jindřichův hradec, a.s., U Nemocnice, č.p. 380, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Milan Líbal, +420 384 376 334,607 058 340.

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč

Zámečníci strojů opravář šicích strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - pracovní doba 6:00 - 14:30 hod; praxe min 1 rok, opravy průmyslových šicích strojů; v některých případech je potřebná manipulace se šicími stroji, to znamená manipulace s težkými břemeny, proto práce není vhodná pro osoby se zdravotním postižením. Pracoviště: Otavan třeboň a.s. - 002, Znojemská, č.p. 251, 378 81 Slavonice. Informace: Alena Novotná, +420 737 207 812.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V pořadí již devátý ročník Zpívání nad Nežárkou se konal v prostorách jindřichohradecké základní umělecké školy. Na podzimně laděném festiválku vystoupily kapely Flow track, Ve čtvrtek v pět, vokální X-tet a Kalypso Praha.

Zpívání nad Nežárkou oslaví deset let. V novém

Snímky cestovatelů z Napieru a Taupa.
16

Cesta po jižní polokouli (27): Nový Zéland, Severní ostrov 3

Kráska z Mexika, Asie nebo Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny F

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

Jiřího Šestáka podpoří v boji o senát několik stran

České Budějovice - Kandidaturu Jiřího Šestáka do senátu, v obvodu který zahrnuje část Budějovicka, včetně krajského města a část Třeboňska, podpoří několik politických stran. Jiří Šesták, který je i současným senátorem, bude jako nezávislý kandidát nominován hnutím Starostové a nezávislí.

Jindřichohradecký triatlon vyhrál Jiří Fencl z TC Vajgar

Malý Ratmírov - Jedenáct zastávek má letos „Jihočeský Heizomat pohár – Triatlon Cup 2018“. Čtvrtou v pořadí byl Malý Ratmírov, kde se uskutečnil již 32. ročník „Jindřichohradeckého triatlonu“. Absolutním vítězem se stal Jiří Fencl z pořádajícího TC Vajgar.

Zachraňme lesy - ale ne jako ministr Brabec a "smrkožrout" Bláha

Šumava/NÁZOR/ - V českých lesích probíhá rozsáhlá lesní kalamita, kterou provází přemnožení brouků lýkožroutů a následné usychání lesů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT