A zdá se, že hráči Dynama – byť to nikdo z členů realizačního týmu nahlas neříká, aby to nezakřikl – jsou v herní pohodě. Alespoň výsledky v přípravě jsou slibné.

Výjimkou nebyl ani středeční zápas na hlubocké umělce, kde fotbalisté Dynama porazili druholigovou Jihlavu hladce 4:1, přičemž všechny góly dali za necelých dvacet minut na přelomu obou poločasů.

Spokojenost

Tato fáze duelu se líbila i trenéru Šilhavému: „Vedle těch gólů jsme tam měli ještě asi dvě nebo tři dobré příležitosti,“ měl jistě na mysli hlavně dvě pumelice svých svěřenců, které otřásly břevnem: krátce před půlí lízl horní tyčku míč po táhlé střele Petra Šímy a čtvrt hodiny před koncem poslal po akci Jasanského balon do břevna i Ondrášek.

Druholigová Jihlava na jih Čech sice přivezla i kdysi vyhlášeného technika a ostrostřelce Dorta z Liberce, jenže vyrovnaným sokem byla jen zhruba první půlhodinu.

„To jsme ještě hráli v konzolidované sestavě,“ zmínil se pro web fc.vysocina.cz jihlavský trenér Luboš Urban. „Do startu ligy nás ještě čeká mnoho práce,“ posteskl si, přesto ale zápas na Hluboké černě neviděl. „Odehráli jsme utkání, na které se dalo dívat,“ řekl.

Zatímco jihlavský kouč byl spokojen s první půlí, kormidelník Dynama měl k začátku zápasu naopak výhrady. „Nějaký čas nám trvalo, než jsme se dostali do hry a než nás míč začal poslouchat. Kombinovali jsme zdlouhavě, prostě nám to moc nešlo,“ konstatoval.

Až ukázkový únik obránce Kroba podél levé strany a jeho následný prudký centr, z něhož Stráský tvrdou hlavičkou otevřel skóre, byl pro hráče Dynama signálem k ofenzivě. „To byla moc hezká akce, tak by to mělo vypadat,“ liboval si trenér Jaroslav Šilhavý.

„Rychlá kombinace, míč do strany, centr před bránu a tam od první tyče gól,“ vyzdvihl.

Punc fotbalovosti měly i další branky: jak Volešákův volej po dalším vydařeném Krobově centru, tak Ondráškova dorážka do odkryté brány po úniku a Stráského zpětné nahrávce. Ostatně i Karlíkovu „vlastenci“, kdy si stoper hostí srazil míč do brány po stříleném centru Hudsona, předcházelo Otepkův dlouhý pas z levé strany až ke pravé lajně.

Trenér Šilhavý přesto hlavu v oblacích neměl. „Řada akcí byla velice dobrých, úplně bez chyb to ale nebylo,“ upozornil třeba na inkasovaný gól, kdy po Dolejšově rohu jak hlavičkující Šimáček, tak zejména i dorážející Mešanovič měli ve vápně až příliš moc prostoru.

Generálka

V neděli Dynamo v generálce na Teplice změří síly s divizní Třeboní. A hrát se bude už na hlavním hřišti na Střeleckém ostrově! „Než jsme jeli k zápasu, právě tam chlapi jen dočisťovali trávník, který vypadá výborně,“ ocenil Šilhavý.
Výkop je v neděli v 15 hodin.