Č. VELENICE – KUNŽAK 4:1 (2:1)

Richard Kliment, vedoucí mužstva Lokomotivy České Velenice (3. místo): „Od počátku jsme si vytvářeli šance a v tomto ohledu byl nejpilnější navrátilec Mikudim. Dvě možnosti sice spálil, ale třetí už proměnil a poslal nás v 18. minutě do vedení. Vzápětí jsme ovšem faulovali a hosté z trestného kopu srovnali. Ve 30. minutě sice Břenek nedokázal míč usměrnit do prázdné branky, ale do kabin jsme šli přece jen klidnější, když se po individuální akci prosadil Mikl. Také po změně stran byl náš tým daleko iniciativnější, ale pojistku zaslouženého vítězství přidal až v závěrečných pěti minutách dvěma góly Srpek. Fotbal však tentokrát nebyl o kvalitě, ale spíše o bojovnosti.“

Petr Popela, člen výboru TJ Kunžak (14.): „Opět se nám herně nedařilo. Tak jako v předchozích zápasech svými špatnými výkony usnadňujeme soupeřům cestu za ziskem bodů. Přitom domácí byli hratelným protivníkem, ale my jim vlastními chybami připravovali možnosti ke skórování, čehož Lokomotiva pochopitelně využila. Na první gól v naší síti jsme sice ještě stačili zareagovat vyrovnávací trefou z přímého kopu, ovšem zbytek střeleckých zápisů už obstarali domácí a zaslouženě vyhráli.“

K. ŘEČICE – N. VČELNICE 3:0 (2:0)

Radim Kvitský, trenér Sokola Kardašova Řečice (6.): „Na počátku nás soupeř zaskočil svou aktivitou a důrazem, nicméně z toho vytěžil jen několik standardních situací. Do vedení nás poslal v 15. minutě Vaněk z přímého kopu a o deset minut později jej napodobil Roštek. Za zmínku pak stojí ještě šance Kováře, který však ve 40. minutě patičkou netrefil branku. I druhý poločas začala lépe Včelnice a měla i jednu šanci, ovšem my vzápětí mohli kontrovat Kvitským. Pak hosté kopali penaltu a Strachota naštěstí pro nás trefil jen brankovou konstrukci. Gólová pojistka tak přišla až v samém závěru, kdy brankářem vyraženou střelu Kvitského uklidil do sítě Houska. Mám-li však být upřímný, náš výkon byl oproti minulým utkáním otřesný a tento duel si troufnu nazvat pralesní ligou. Doufám, že to, co jsme po herní stránce předvedli, se už nebude opakovat.“

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (13.): „Z mého pohledu toho není příliš k hodnocení. Tentokrát jsme nepodali dobrý výkon a převedli jsme mnoho chyb v defenzivě. Herně jsme sice soupeře možná i převyšovali, ale naše aktivita končila před šestnáctkou. K dovršení všeho jsme deset minut před koncem zahodili i penaltu. Soupeř vstřelil tři góly, my žádný, takže jeho výhra je zasloužená. K četným absencím se přidal i vykartovaný gólman Holický, za něhož nezištně zaskočil Nebeský, přestože už několik let aktivně nehraje. Na tenhle zápas musíme co nejrychleji zapomenout a koncentrovat se na další duely, abychom se odpoutali ze dna tabulky.“

N. BYSTŘICE – SLAVONICE 0:3 (0:0)

Vladimír Bervid, trenér Jiskry Nová Bystřice (11): „Výkonem mužstva jsem velmi zklamaný. Ne přístupem, ale po herní stránce. My se něco na trénincích učíme, poněvadž jen tudy vede cesta, ale nejsme to schopni zatím přenést do zápasů. Ne že by kluci nebojovali, ale fotbalovost a výkon, hrůza. My si v kabině cosi řekneme a na hřišti děláme úplně něco jiného. Přísné měřítko snesou jen Steklý, Kovanda, Čihák, Chuda a asistent Dohnal, což je málo. Ostatní budou muset velmi přidat. Fotbalově a někteří, bohužel, i v chování a disciplíně. Ale to je věc kabiny. Slavonice v zádech se svými fanoušky, které jim upřímně závidím, ať skandují, co chtějí, nám dali lekci ze všeho. Od taktiky přes bojovnost a zvládnutý herní systém až po koncovku. Sportovně soupeři blahopřeji a my jdeme makat dál, protože naši hráči potenciál mají. Zbývá poctivý trénink, neustoupit z cesty ani koncepce a vyřešit dvě místa v sestavě.“

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (9.): „Nová Bystřice z nás už má asi depresi, protože za poslední roky nepamatuji, kdy jsme tam naposledy prohráli. Domácí nastoupili s respektem, i proto jsme měli v první půli převahu. Po změně stran se sice soupeř osmělil, ale my jej během třinácti minut zničili třemi góly z brejků. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě, ale nesmíme usnout na vavřínech. Teď je třeba tři body potvrdit i doma s Velenicemi.“

TŘEBĚTICE – BOROVANY 1:2 (0:0)

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (12.): „Bohužel jsme sehráli další nešťastné utkání, v němž jsme byli lepším týmem, ale nakonec jsme nezískali ani bodík. Borovany sice začaly lépe, ale jejich tlak jsme eliminovali dobrou defenzivou a do šestnáctky je prakticky nepouštěli. Ve 20. minutě Vychytil orazítkoval břevno, ve 40. zase Šťastný neměl před brankou soupeře více klidu k zakončení. Po změně stran jsme hráli aktivněji než soupeř a v 73. minutě nás po závaru před hostujícím gólmanem Šťastný poslal do vedení. Pak spálil dvě tutovky Piler a přišly tři nešťastné minuty, v nichž jsme dvakrát inkasovali a Borovany tak otočily skóre. Z tohoto šoku už jsme se do konce nevzpamatovali.“

LEDENICE – LOMNICE 3:3 (1:2)

Václav Kroupa, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (8.): „Už ve 2. minutě potrestal chybu soupeře Mikulaštík a po několika našich dalších spálených šancích prostřelil Jiráček houštinu těl a zvýšil náš náskok. Hráli jsme skutečně dobře, ovšem těsně před přestávkou jsme po nedorozumění v obraně dostali gól do šatny. Na začátku druhé půle zvýšil naše vedení po rohu hlavou Šachl a my nadále udávali tempo hry. Jenže domácí nakonec z přímého kopu snížili a my se posléze o vítězství připravili polovlastním gólem. Je to obrovská škoda, protože jsme skutečně předvedli velmi kvalitní výkon a navíc jsme tento duel měli výborně rozehraný. Hrubé chyb jednotlivců nás tak stály tři body.“

SUCHDOL – TR. SVINY 2:4 (1:3)

Jaromír Baierling, trenér Sokola Suchdol (10.): „Do třicáté minuty byli hráči myšlenkami někde úplně jinde a po dvou standardkách a jedné chybě jsme v rozmezí osmi minut prohrávali 0:3. Chvíli před pauzou Štěpánek snížil, my si v kabině spoustu věcí vyříkali a ve druhém poločase už naše hra vypadala jinak. Vynutili jsme si tlak, ovšem výtečný hostující gólman Vrábek chytil minimálně tři tutovky. Navíc soupeř z brejku počtvrté skóroval a pak už stačil skóre jen kosmeticky upravit Soudek. Podobná utkání doma prohrávat rozhodně nesmíme a hráči si musí sami sáhnout do svědomí, kde hledat příčiny vlažného přístupu zejména na počátku střetnutí.“