Slovan byl v Jankově úspěšnější

Jižní Čechy - V 10. kole krajského přeboru fotbalistů si domácí hráči v Českém Krumlově s chutí zastříleli. Odnesla to Čkyně.

12.10.2009

Ilustrační foto. Foto: Zdeněk Píša

Jankov – J. Hradec 1:2 (1:1) – Domácí začali aktivněji, v 13. min. se uvolnil na vápně Vojtěch Bürger a trefil se přesně do horního růžku Drábikovy branky. Hosté zahrozili v 17. min., kdy centr prošel vápnem, ale nikdo míč nezasáhl. Ve 23. min. dobrých šancí nevyužili Novotný ani Bürger a trest přišel ve 25. min., kdy tísněný domácí brankář Hrubý neudržel míč a Kamas vyrovnal. Ve 45. min. neuspěl v dobré šanci domácí Nedvěd po centru Štojdla. V 52. min. zůstal hostující Moudrý po hrubce obrany Jankova zcela sám před Hrubým a hlavou k tyči rozhodl. Domácí se snažili, ale Petr Maxa v 69. ani Hajný v 90. minutě neuspěli.

Žluté 2:2,
80 diváků,
rozhodčí Hodánek.

Kaplice – Chýnov 1:2 (1:0) – Domácí se ujali vedení v 16. minutě, kdy M. Pulec ideálně přihrál Lesňákovi. Pak se hra pohybovala většinou ve středu pole. Před přestávkou mohli Kapličtí zvýšit, ale Románek ve stoprocentní šanci Plachého neprostřelil. Ve 48. min. vyrovnal hlavou po rohu Krump. V 62. min. měl další velkou šanci Románek, ale Plachý zachránil, stejně jako chvíli potom vyšel vítězně ze souboje s Janurou. V 67. min. na druhé straně neuspěl ve vyložené šanci Švehla, kopal se roh a míč zblízka dorazil do branky Sokolt. Vítězství si hosté pohlídali.

Prachatice – Čížová 0:1 (0:0) – Domácím nelze upřít snahu o dobrý výkon, ale co ještě nedávno Košík, Kováčik a další snadno proměňovali, to bylo včera jako zakleté . . . Hosté hráli co potřebovali a v 77. minutě po hrubce zadních řad Rybák překonal bezmocného Dvořáka. Ten přitom zlikvidoval další nejméně čtyři jiné výborné šance soupeře! To už Čížová hrála o deseti bez Mrkáčka, který v 64. minutě musel ven po druhé žluté. Také hostující brankář Věneček byl zřejmě nejlepším hráčem svého týmu.

Krumlov – Čkyně 4:0 (0:0) – Už v 7. min. Sivák našel pěkným centrem za obranou hostí Boháče, ten však přestřelil. Hosté o sobě dali vědět jen jedovkou Keztera ze třiceti metrů. Ve druhém dějství si diváci přišli na své. Nejprve měl šanci domácí Peťule, ale neuspěl, stejně jako na druhé straně Kvapil. V 63. min. si na Zatloukalův centr naběhl Peťule a hlavou usměrnil míč za Hoškova záda poprvé – 1:0. Po jednom z rohů si míč do vlastní sítě srazil Provod a bylo to 2:0. V 76. min. po rohovém kopu přiklepl Peťule Sivákovi, který z vápna parádní technickou střelou vymetl šibenici – 3:0. V 87. min. uzavřel na konečných 4:0 Beránek.

Písek B – Dražice 1:2 (1:1) – Utkání velkou úroveň hlavně ze stany domácích nepřineslo. Písek měl podle vyjádření svého trenéra velkou převahu, ale vzhledem k absenci pohybu a důrazu, a také vinou nepřesností, domácí cestu k vítězství nenašli. Hosté využili dvě standardky. Nejprve z rohu Fořt s přispěním domácího obránce dal na 0:1. Do poločasu po jedné z mála pěkných akcí Sleza vyrovnal. Po obrátce se hrálo prakticky na branku Dražic, ale Písku chybělo zakončení. Z ojedinělého protiútoku zahrávali hosté roh a z něj dali na 1:2.

Vodňany – Týn 0:4 (0:1) – Domácí vstoupili do zápasu aktivně, ale Machnyk trefil hlavou jen tyč. Ve 13. min. domácí Polanský fauloval ve vápně a Meidl z penalty otevřel skóre – 0:1. Domácí inkasovaný gól do kolen nesrazil i nadále se tlačili před soupeřovu branku, ale bez gólového efektu. Po změně stran domácí nastoupili s odhodláním korigovat výsledek, ale opak byl pravdou, když v 53. min. ztratili na polovině soupeře míč a Brom zvýšil na 0:2. Definitivní zlom zápasu přišel v 71.min., při faulu na Machnyka na půlící čáře, když došlo k vzájemné strkanici, kterou rozhodčí vyřešil vyloučením tří domácích hráčů a jednoho hostujícího. Zápas ztratil na zajímavosti a jenom se povinně dohrával. Hosté využili přesilovky ke vstřelení dvou branek. V 75. min. Tomka zvýšil z penalty na – 0:3 a definitivní tečku za zápasem udělal v 89. min. svým druhým gólem Jaroslav Brom – 0:4.

S. Ústí B – Bavorovice 1:0 (0:0) – V utkání týmů z čela tabulky měla převahu rezerva ševců, za kterou nastoupil i Mach, jenž v třetiligovém áčku měl stop pro karty). Právě on sehrál jednu z hlavních rolí zápasu: už v první půli měl dvě nebezpečné střely, ale obě šly vedle. I proto se dlouho čekalo, zda Spartak překoná pozornou obranu Marineru. Což se sice v 57. min. J. Chotovinskému podařilo, při jeho hlavičce ale viděl faul na brankáře. Až v 80. minutě po rohu se na přední tyči hlavou prosadil Mach. Domácí si pak už šťastné vítězství pohlídali.