Fotbalisty povede trenérské duo Vladimír Bervid – Jozef Košťál.


Třetí místo v krajské fotbalové I. A třídě se stejným bodovým ziskem jako druhá Soběslav je po průměrném podzimu vyústěním jarní spanilé jízdy, ale klubové vedení se s ním přesto nehodlá spokojit.

“Většina kádru si už před dvěma lety zahrála krajský přebor. Nyní jsou hráči starší a zkušenější, navíc ještě dojde k posílení, a proto je naší povinností pokusit se zaútočit na postup. Město i diváci by si účast mužstva mezi jihočeskou určitě elitou zasloužili,“ vyřkl cíl pro nadcházející sezonu předseda Slovanu.

Seniorský celek na jaře prokázal svou soudržnost i psychickou odolnost, když se například musel kvůli zranění po většinu zápasů obejít bez služeb jednoho z nejlepších hráčů Pražáka a na další čtyři duely také o distancovaného Císaře.

Návrat „Rakušanů“

„Nejlepším naším střelcem byl Frühauf, osvědčilo se i hostování Kuchaře z Nové Bystřice, na něhož hodláme uplatnit opci na přestup. A s největší pravděpodobností se z působení v Rakousku vrátí i trojice Rezek, Beneš a Pacholík. O dalších posilách nyní intenzivně jednáme, jistý je ale bohužel odchod Pražáka zpět do mateřské Kardašovy Řečice,“ zmínil Beran novinky v kádru.

K jedné změně dochází i v realizačním kádru. Společně s Vladimírem Bervidem muže Slovanu povede nově Jozef Košťál, jen naposledy působil v SK Horní Žďár a podle našich informací o něho nyní usilovali v Novosedlech i Kardašově Řečici. Vedoucím mužstva nadále zůstává Pavel Regásek.

Jozef Košťál (na snímku) povede od nadcházející sezony společně
s Vladimírem Bervidem fotbalisty Slovanu. Foto: Deník/Zdeněk Prager

„Trenéři budou mít rovnocenné kompetence, detaily vzájemné spolupráce si doladí mezi sebou.“

Jindřichohradecký celek zahájil přípravu na nadcházející sezonu toto pondělí, širší kádr nyní čítá 25 hráčů.