Fotbalová I. A třída: Dačice dokráčely k pohodové výhře na půdě poslední Bechyně.


Vcelku v pohodovém rytmu dospěli k vítězství hráči Dačic, jenž Bechyni na její půdě nedovolili získat první bod ani vstřelit úvodní gól v sezoně.
Z pohledu zástupců Jindřichohradecka je nyní i docela příjemný pohled do tabulky. Slovanu totiž patří třetí místo, Novosedly jsou páté a Dačice hned za nimi.


J. HRADEC – NOVOSEDLY 2:0 (1:0)

Vladimír Bervid, trenér Slovanu Jindřichův Hradec (3. místo): „Hosté se u nás představili jako velmi silný soupeř. My však měli výborný vstup do zápasu. Už v osmé minutě nás poslal do vedení překrásnou střelou zdálky Rezek, během dalších pěti minut jsme pak zahodili dvě tutovky. To paradoxně nakoplo Novosedly a ve zbytku první půle nás dostaly pod tlak. Začátek druhého dějství byl jako přes kopírák. Opět jsme měli převahu a promarnili další dvě velké možnosti, ovšem tentokrát nás už hosté znovu nepřitlačili. V 65. minutě přidal druhý gól Beneš z penalty a na hřišti vzplály emoce, které vyvrcholily dvěma červenými kartami pro soupeře. Zbytek utkání jsme si už ohlídali, ovšem tentokrát nebyl náš výkon optimální. Ale dvougólový náskok jsme si vypracovali v situaci, kdy byl soupeř kompletní, takže si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. I když znovu opakuji, že Novosedly hrály velmi dobře.“

Josef Češka, trenér SK Novosedly (5.): „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř s postupovými ambicemi, ale přesto jsme úvodní nápor Slovanu nezachytili a brzy inkasovali. Soupeř mohl skórovat ještě dvakrát, ale své šance zahodil a my postupně hru nejen vyrovnali, ale získávali i navrch. Do přestávky jsme mohli minimálně třikrát skórovat, ale třeba Čurda své dvě tutovky spálil. Do druhé půle jsme šli s tím, že bychom rádi co nejdříve vyrovnali, ale to se nám nepovedlo. Pak přišla 64. minuta, v níž jsme sice faulovali, ale před vápnem, a sudí tento zákrok vyhodnotil jako pokutový kop. To naši hráči neunesli, následovala série žlutých a nakonec i dvě červené karty, které uviděli Michal a vzápětí i Šafránek. Domácí navíc z penalty zvýšili svůj náskok a my už v devíti jen těžko mohli počítat s tím, že by se nám smolné utkání podařilo ještě otočit. Do té doby velmi pěkný fotbal se úplně vytratil a střetnutí se vlastně pouze dohrálo. Z některých věcí, které se v zápase děly, mi bylo, promiňte mi ten výraz, na zvracení.“


BECHYNĚ – DAČICE 0:4 (0.2)

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (6.): „Tušili jsme, že domácí nejsou zrovna v nejlepším rozpoložení, neboť nezískali ani bod a nedali dosud jediný gól, a tak jsme naší aktivní hrou s rychlým napadáním jejich rozehrávky nutili soupeře k dalším chybám. Taktika nám vyšla a pomohl k tomu i rychlý gól, který jsme zaznamenali už v sedmé minutě. V dalším průběhu musel sice asi tři ošemetné situace řešit náš gólman Ferdan, ale zvládl je na jedničku a když jsme přidali druhý zásah, Bechyně odpadla. Dál už bylo jenom otázkou, kolik rezignovanému soupeři dokážeme vstřelit gólů. Nakonec přibyly ještě další dva a střetnuté jsme zcela po zásluze dotáhli k jednoznačnému zisku tří bodů. Výborně se prezentovali oba útočníci, Mikšíček vsítil hattrick, Grün přidal další gól, takže i s tímto můžeme být maximálně spokojeni. V obraně jsme sice viděli i některé rezervy, ale z celkového pohledu to bylo vydařené utkání. Nyní však musíme bodovat doma i proti českobudějovické Lokomotivě, protože pak už nás čeká přetěžké derby v Jindřichově Hradci.“

JAK NASTOUPILI:

SLOVAN J. HRADEC
Drábik – Krejčí, Opelka, Císař, Hejl – V. Moudrý (83. Vöfel), Kuchař, Rezek, Šenkýř – Pacholík (86. I. Moudrý), Beneš (73. Frühauf).
SK NOVOSEDLY
Škoda – Bárta, Viščur, Matouš, Podojil – Mládek, F. Šafránek, Kolář (84. Šťastný) – Šulc, Michal – Čurda (75. Voldřich).
CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Pecha, Kněžínek, B. Novák, Kiessling – Brandl (77. J. Novák), Krejča, Krtek (81. Popjak), P. Distel – Grün, Mikšíček (77. Jindra).