Fotbalový přebor Jindřichohradecka: Český Rudolec otočil derby se Starým Městem, v souboji nováčků se nakonec radoval Klikov.


V souboji nováčků byl úspěšnější Klikov, o jehož výhře nad Studenou rozhodl tři minuty před koncem Vonka.

Dramatický fotbal plný emocí přineslo místní derby Č. Rudolec – St. Město. Hosté už vedli o dvě branky, ale nakonec odjeli s prázdnou.
Aspoň jeden bod už získali všichni účastníci přeboru.


HALÁMKY – KUNŽAK 0:3 (0:1)

Domácí mužstvo nastoupilo v nekompletním složení, což soupeři nahrálo. Kunžak byl v prvním poločase fotbalovější a po zásluze se dostal ve 40. minutě do vedení. Po změně stran sice Halámky přidaly, ale trefit se do černého nedokázaly ani z těch nejvyloženějších šancí. Navíc je v rozletu přibrzdil už v 50. minutě hostující Loukota a zaslouženou výhru favorita pečetil čtvrt hodiny před koncem Hudziec.

Branky: 40. Rozporka, 50. Loukota, 75. Hudziec.
Rozhodčí: Valeš.
ŽK: 1:2.
Diváci: 40. (saz)


KLIKOV – STUDENÁ 2:1 (1:0)

V duelu nováčků se Klikov rychle ujal vedení a vše nasvědčovalo tomu, že celkem snadno rozhodne zápas ve svůj prospěch. Ovšem bezradnost domácích v koncovce znamenala nejtěsnější vedení až do 80. minuty. V ní Studená z ojedinělé akce vyrovnala. Smířit se s remízou však tři minuty před koncem odmítla dvojice zkušených harcovníků Radim Plucar – Mojmír Vonka st. První z nich poslal z trestného kopu balon do břevna a pro Vonku už nebyl problém odražený míč usměrnit do sítě.

Branky: 7. a 87. M. Vonka st. – 80. Lojka.
Rozhodčí: Bartyzal.
ŽK: 1:2.
Diváci: 90. (koc)


Č. RUDOLEC – ST. MĚSTO 4:3 (1:1)

Místní derby přineslo dramatickou a nadprůměrnou podívanou. Po herně i gólově vyrovnané první půli se nástup do druhého dějství vydařil Starému Městu a rázem z toho byl dvoubrankový náskok – 1:3. Vlnu emocí zvedla 68. minuta, v níž došlo ve vápně k faulu a zranění domácího Berana, který poté putoval k ošetření do nemocnice. Rudolec se kromě penalty dožadoval i vyloučení hostujícího hráče, což se nestalo. Domácí ostrostřelec Zamazal pokutový kop sice nedal, ale z dorážky se už nemýlil. Rudolecký tým se pak nadechl k náporu, kterému hosté nakonec neodolali a dvě minuty před koncem inkasovali rozhodující gól.

Branky: 6., 68. a 88. Zamazal, 78. Buček – 8. a 60. Zelenko, 57. Kopečný.
Rozhodčí: Koranda.
ŽK: 3:3.
ČK: 0:1.
Diváci: 100. (mě)


DEŠTNÁ – ST. HLÍNA 1:1 (1:1)

Domácí jsou v krizi a stále čekají na svou první výhru v rozehrané sezoně. Ač nastřelili břevno i tyč a útočníci Kuneš s Balážem běželi několikrát sami na hostujícího gólmana, dotlačit míč za brankovou čáru se jim nepodařilo. Oba soupeři se tak nakonec rozešli smírně.

Branky: Rataj (11) – Trnka.
Rozhodčí: Janeček.
ŽK: 1:2.
Diváci: 65. (kuč)


STRÁŽ – ČÍMĚŘ 3:1 (1:1)

Strážský celek se během celého zápasu nedostal do delšího a souvislého tlaku a houževnatého soupeře tak zdolal až v samém závěru, kdy domácí střelec Vostrý zkompletoval hattrick.

Branky: 45., 83. (11) a 91. Vostrý – 17. Kodada.
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 3:1.
Diváci: 100. (šic)


HRANICE – SUCHDOL B 1:1 (1:0)

V první půli měli převahu i více šancí domácí, ale překonat suchdolskou obranu se jim podařilo pouze jednou, když se z trestného kopu prosadil Jiří Herzog. Hosté odpověděli v 55. minutě také ze standardky a postupně převzali iniciativu. Hranickým fotbalistům začaly docházet síly, ale na konečné dělbě bodů se už nic nezměnilo.

Branky: Jiří Herzog – L. Chládek.
Rozhodčí: Devera – Jantač, Ernst.
ŽK: 1:1.
Diváci: 40. (her)


JAROŠOV – H. PĚNA 1:1 (0:1)

Hostující celek šel brzy po zahájení do vedení a po zbytek poločasu udával tempo. Po změně stran Jarošov vyrovnal hru i skóre, ale ani jeho zlepšený výkon k premiérové výhře v sezoně nestačil, i když se Horní Pěna v závěru o výsledek strachovala.

Branky: Radek Petrů – P. Ježek.
Rozhodčí: Janíček.
Diváci: 90. (my)


PROGRAM 4. KOLA:
H. Pěna – Č. Rudolec (so 10), Kunžak – Suchdol B, St. Město – Hranice, St. Hlína – Jarošov, Číměř – Deštná (vše so 17),
Studená – Stráž, Halámky – Klikov (oba ne 15).