Stráž si v derby vyšlápla na Novosedly

Jindřichohradecko – Úvodním kolem začal okresní přebor mužů v kopané. Největší favorit z Českých Velenic rozhodl o vítězství nad Jarošovem už v první půli. Divácky však bylo nejpřitažlivější derby ve Stráži, která Novosedlům dokázala nasázet pět gólů. Dařilo se i hráčům Horního Žďáru a Hranic.

15.8.2011

Úvodní kolo okresního přeboru nabídlo souboj nováčků, v němž jindřichohradecké béčko zdolalo Břilice 2:1.Foto: Deník/Zdeněk Prager

HORNÍ ŽĎÁR – SUCHDOL B 4:0 (2:0)
Na hřišti u Nežárky se hrál oboustranně zajímavý fotbal, ale domácí měli přece jen více ze hry a mnohem četněji ohrožovali suchdolskou branku. K zaslouženému zisku tří bodů Žďár nakročil dvěma přesnými zásahy v úvodním poločase a když si stejný přiděl schoval i na druhou pětačtyřicetiminutovku, výsledkem bylo jednoznačné vítězství.
Branky: 11. Jarkovský (pen.), 31. Kos, 50. Bureš, 69. Skořepa. Rozhodčí: Maňhal. ŽK: 4:1. Diváci: 30.

J. HRADEC B – BŘILICE 2:1 (2:1)
Souboj nováčků nabídl utkání velice slušné úrovně. Hradeckou rezervu poslal do vedení výstavní střelou z 35 metrů Roštek, břiličtí fotbalisté pak byli za svou snahu odměněni vyrovnávacím gólem Vochosky. Ale ještě do přestávky se prosadil Voldán a nakonec z toho byla vítězná trefa. Po změně stran měli domácí o něco více ze hry, ovšem trápila je koncovka. Jen sourozenci Völfelovi dokázali sami zahodit šest šancí.
Branky: Roštek, Voldán – Vochoska. Rozhodčí: Vican. ŽK: 2:3. Diváci: 20.

STRMILOV – STAŇKOV 1:2 (0:1)
Ve Strmilově se hrál dramatický duel, v němž měli mírnou převahu v poli domácí hráči. Jenže ti už v 5. minutě po hrubé chybě inkasovali a vyrovnat se jim povedlo až v 85. minutě. Staňkov však udeřil ještě jednou v samotném závěru, když potrestal špatně zahraný ofsajd systém soupeře. Za zmínku stojí i kvalitní výkony obou gólmanů.
Branky: Dohnal – Mutina 2. Rozhodčí: Přikryl. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (Matuška). Diváci: 80.

STUDENÁ – ČÍMĚŘ 1:1 (1:1)
Hostující celek byl v první půli lepší, Studená hru dokázala vyrovnat až po změně stran, kdy si také vypracovala několik nadějných možností, jež ovšem v síti neskončily, takže střetnutí nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů.
Branky: Adamovský – J. Novák. Rozhodčí: Nikodým. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

HRANICE – STARÉ HOBZÍ 4:0 (1:0)
Nažhavený domácí celek začal velkým náporem, ale v úvodních dvaceti minutách spálil řadu velkých šancí. O osudu střetnutí zřejmě rozhodl úsek mezi 26. – 28. minutou, kdy se hraničtí střelci dvakrát prosadili a do poločasu pak přidali ještě jeden gól. Po obrátce sice Staré Hobzí zkoušelo s nepříznivým stavem zahýbat, ale po hodině hry se Hranice prosadily počtvrté a odpor protivníka definitivně zlomily.
Branky: Bednář, Vrbka, Novák, vlastní. Rozhodčí: Oleksa. ŽK: 1:0. Diváci: 20.

STRÁŽ – NOVOSEDLY 5:1 (1:1)
Očekávané derby, které se hrálo po několika letech, přilákalo do Stráže rekordní návštěvu a příznivci kopané se rozhodně nenudili. Fotbalisté se fanouškům obou táborů i nestranným pozorovatelům odměnili plným nasazením, pěkným fotbalem bez záludností a exportními góly. První půle nabídla vyrovnaný průběh a po jedné trefě na každé straně. Po změně stran však domácí, kteří nastoupili v nejsilnější sestavě i s navrátilci z vyšších soutěží Mládkem a Šetkou, získali herní převahu, kterou korunovali dalšími čtyřmi trefami. Konečný výsledek je však vzhledem k průběhu pro Novosedly přece jen příliš krutý.
Branky: 20. Jiří Rybecký, 53. Jan Rybecký (pen.), 64. Šašek, 83. Mládek, 87. P. Přílepek – 28. Poborský. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:2. Diváci: 180.

Č. VELENICE – JAROŠOV 3:1 (3:0)
V první půli se hrála jednoznačná partie v podání favorizované Lokomotivy. Její hráči kromě tří gólů zahodili ještě celou řadu dalších možností včetně penalty, kterou neproměnil Bittengel. Po přestávce českovelenický celek pod dojmem výrazného náskoku polevil a úroveň duelu znatelně poklesla. Jarošov korigoval až v 90. minutě z pokutového kopu nařízeného za ruku ve vápně.
Branky: Fiala, Dvořák, Sokol – R. Petrů (pen.). Rozhodčí: Valeš. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

15.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Letošní předávání cen Spokojený zákazník Jihočeského kraje.
15

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

Stolní tenisté bojovali o tituly, kraloval Šindelář ze Studené

V restauraci řádil zloděj

Lomnice nad Lužnicí - Neznámý pachatel využil nepřítomnosti obsluhy a odcizil hotovost.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

OBRAZEM: V Radouni se sešli malí i velcí

Horní Radouň - V kulturním domě v Horní Radouni se odehrálo předvánoční setkání.

Koledy si zazpívá celé Česko již ve středu

Jindřichohradecko – Dvaatřicet míst se letos na Jindřichohradecku přidá k předvánoční akci Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem a v Jindřichově Hradci také s Rádiem Česká Kanada.