Šli do něj po nucené pauze natěšeni, jenže domů se vraceli s nečekaným debaklem 1:5.

„V první půli jsme hráli velice špatně, což musí pro nás být před utkáním s Karvinou velkým varováním," dal trenér David Horejš jasně najevo, že výkon jeho týmu z první půle by na páteční šlágr s aspirantem postupu nestačil. Na herní manko se Horejš nechce vymlouvat. „Do půle nám chyběl pohyb i agresivita a brzy jsme dostali dva laciné góly."

Zmíněné góly byly po zmatcích ve vápně Dynama, třetí vstřelil Křížkovi zdálky Mareš, jenž dvě minuty nato zvýšil na 4:0 a v úvodu druhé půle završil hattrick na 5:1. „Hlavně po krajích nám Dukla dělala potíže," všiml si Horejšův asistent Pavol Švantner.

Hned po půli korigoval na 4:1 pohotovou ranou z voleje střídající Funda, jenž po trestném kopu Čavoše vrátil do sítě míč odražený od zdi bránících fotbalistů Dukly. „Po půli jsme zvýšili pohyb, dali krásný gól a vytvořili si i další šance," ocenil Horejš, dle něhož střídající hráči hru oživili.

Trenér vítězů Luboš Kozel své hráče chválil. „V naší hře byla patřičná agresivita, hlavně v pokutovém území, a díky tomu jsme dali dva první góly a tím se rychle dostat do zápasu. Jsem rád, že mužstvo s chutí odehrálo celý zápas," uvedl kouč Dukly pro klubový web.

Dukla Praha – Dynamo ČB 5:1 (4:0)

Branky: 37., 39. a 48. Jak. Mareš, 5. a 12. Beauguel – 47. Funda. Diváci: 100.

Dukla: Rada – Jurendič, Štetina, Smejkal, Miloševič – Hanousek, Kovaľ (35. Jak. Mareš), Tetour – Néstor, Beauguel, Breznaník.

Dynamo: Křížek – Klesa (72. Řezáč), Hájovský (46. Opluštil), Novák, Vaněk (46. Funda) – Benát, Čavoš – Pešek, Šimák (46. Wermke), Jiří Mareš (63. Bálek) – Jurdík (46. Kalod).

Páteční zápas II. ligy Dynamo ČB - Karviná začíná na Střeleckém ostrově v 18 hodin.