I. B třída: Kardašova Řečice se po vítězství nad Slavonicemi vyhoupla do čela tabulky, oslabený Chlum uhrál bod v Mladé Vožici.

Start do nového ročníku jim totiž vyšel náramně. Po třech odehraných kolech se usadili na čele tabulky, když o víkendu přesvědčivě porazili Slavonice.

O poznání hůře si zatím vede papírový favorit ze Suchdola, který po letech opustil I. A třídu. Nyní musel vypít kalich hořkosti až do dna a přihlížet takticky dokonalému výkonu Lomnice, která na jeho půdě vybojovala přesvědčivé vítězství.

V dalším okresním derby se radovala Nová Včelnice, které znamenitě vyšel závěr zápasu v Nové Bystřici.

K. ŘEČICE – SLAVONICE 4:1 (2:1)

Aleš Brunner, trenér Sokola K. Řečice (1. místo): „Soupeř byl v úvodních deseti minutách iniciativnější, což nás trochu zaskočilo. Postupně jsme se však rozkoukali a po dvou vstřelených gólech se také uklidnili. Na kopačkách pak měli naši hráči ještě minimálně tři velké možnosti, ale ty už proměnit nedokázali a podle pravidla „nedáš, dostaneš“ jsme soupeři umožnili snížit, i když jejich akci zřejmě předcházel ofsajd. V aktivní hře jsme pokračovali i po změně stran a byli za ni odměněni třetím gólem, po němž už bylo jasné, že tento zápas zvládneme. Naše vítězství bylo zasloužené, ale na můj vkus jsme kazili příliš přihrávek. Navíc jsme přes čtyři vstřelené góly tak trochu na štíru s koncovkou, o čemž svědčí i zahozená penalta Kaliny.“

Ladislav Burghard, zastupující trenér Sokola Slavonice (6.): „Domácí byli lepším celkem a tři body berou po zásluze. Řečice těžila z našich hloupých chyb, po nichž podnikala velmi nebezpečné a bleskurychlé protiútoky, z kterých střílela góly. Přestože nám chybělo hned šest hráčů základního kádru, dokázali jsme si také vytvářet střelecké příležitosti, ale naše produktivita nebyla dobrá. V tom nás soupeř jednoznačně předčil, a to ještě spoustu jeho šancí zmařil náš gólman Pospíchal.“

SUCHDOL – LOMNICE 0:3 (0:1)

Rostislav Kuchyňka, trenér Sokola Suchdol (10.): „Z naší strany se jednalo o absolutně nepovedený zápas, v němž soupeř zvítězil naprosto oprávněně. Nezačali jsme sice špatně, ale v 25. minutě jsme si dali vlastní gól, což byl zřejmě zlomový okamžik celého duelu. Vypadli jsme z role a hned po změně stran jsme navíc po naší chybě Lomnici dopřáli zvýšit náskok. Pak už jsme museli hrát na riziko, což je vždy hop nebo trop. Definitivně nás srazila další hrubá individuální minela a soupeř nás po třetí brance už k ničemu nepustil. Herně to byl sice opticky vyrovnaný duel, ale nadále nás sráží chyby jednotlivců. Nedá se nic dělat, musíme se pokusit o reparát v dalším domácím utkání se Ševětínem.“

Václav Kroupa, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (7.): „Konečně se nám povedl zápas. Na těžkého soupeře jsme se pečlivě připravili, trenéři zvolili správnou taktiku a hráči ji stoprocentně plnili. Suchdolské fotbalisty jsme napadali už na polovině a osobně bránili jejich nebezpečné útočníky. K prvnímu gólu nám pomohl soupeř, když si centrovaný míč srazil do vlastní sítě. Jinak se hrál poměrně vyrovnaný fotbal, v němž jsme se soustředili na brejky. A to nám vyšlo dokonale. Postaral se o to především Roman Němec, který kromě dvou gólů, jenž zaznamenal, hrál i jinak velmi vydařené střetnutí. Ale maximum odvedli i všichni jeho spoluhráči, kteří jezdili nadoraz a podali vysoce disciplinovaný výkon.“

N. BYSTŘICE – N. VČELNICE 2:4 (0:1)

Václav Tkalců, předseda Jiskry N. Bystřice (11.): „V první půli jsme soupeře přehrávali a kdybychom dokázali skórovat, mohlo to dopadnout jinak. Bohužel, šance jsme nevyužili a do vedení se tak dostala Včelnice. Hned po změně stran se nám sice nejprve podařilo vyrovnat a pak dokonce i otočit skóre na 2:1, nakonec nás ale srazily vlastní chyby, po nichž jsme inkasovali všechny góly. Je to škoda, jinak se hrál velmi dobrý fotbal a porážka nás mrzí o to víc, že jsme podle mého soudu nebyli horším mužstvem.“

Miloš Strachota, trenér TJ Nová Včelnice (4.): „Tento zápas byl více o bojovnosti než o fotbalovosti. Zpočátku to bylo vyrovnané, ale postupně nás soupeř jasně přehrával, i když jsme se v 25. minutě dostali gólem Blažka do vedení. Po změně stran jsme chtěli co nejdéle vydržet bez inkasované branky, ale opak byl pravdou a domácí dvěma zásahy Havla otočili skóre. Od té doby jsme však až do konce byli lepším celkem, který měl navrch především fyzicky a přálo mu i štěstí. Přistoupili jsme ke hře na riziko, která se nám vyplatila. V 82. minutě Mareš vyrovnal, v 87. nás Říha hlavou poslal do vedení a v nastaveném čase pečetil naše vítězství Bednář. Domácí nehráli špatně, my si však zápas zkomplikovali na počátku druhé půle. Ale závěr duelu jsme už zase zvládli.“

Č. VELENICE – VLASTIBOŘ 3:1 (2:0)

Jan Jabůrek, trenér Lokomotivy Č. Velenice (5.): „Vyhráli jsme po zásluze. Hráči dobře plnili taktické pokyny, díky tomu jsme od počátku získali územní převahu a vytěžili z ní i dvě branky. Ve 13. minutě se po standardní situaci prosadil hlavou Mikudim, když ale dvě minuty předtím soupeř nedal penaltu za ruku Trojáka ve vápně. Gólman Candra si však s touto střelou poradil a sám se naopak o několik minut později proměnil v úspěšného exekutora pokutového kopu, čímž zvýšil náš náskok. Po obrátce hosté hru přece jen vyrovnali a v 64. minutě se jim podařilo snížit. Jenže o dvě minuty později nasadil od poloviny hřiště k sólu Sokol a definitivně pojistil naše vítězství. S výsledkem i výkonem můžeme být spokojeni, snad jen počet diváků mohl být vyšší.“

ŠEVĚTÍN – TŘEBĚTICE 1:0 (0:0)

Josef Bastl, trenér Sokola Třebětice (3.): „Na naší hře se projevila absence tří hráčů záložní řady, takže směrem dopředu nám to poměrně dost skřípalo a vázla kombinace. V bojovném utkání rozhodla o výsledku 70. minuta, kdy se Ševětín ujal vedení a my na to ve zbytku času nedokázali odpovědět. Hráčům nelze upřít snahu a nasazení, ale ke své obvyklé hře jsme se tentokrát nedostali. Ještě bych vyzdvihl výkon gólmana Koupila, který pokryl několik nebezpečných šancí soupeře a byl skutečně naší velkou oporou.“

MLADÁ VOŽICE – CHLUM 0:0

Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (9.): „Přestože jsme odjížděli bez šesti hráčů kádru, nechtěli jsme kůži prodat lacino. Domácí však ukázali, že mají velmi dobrý manšaft, pustili se do nás a jasně nás přehrávali. Obrana se ocitala často pod tlakem a v 26. minutě musel jinak výtečný brankář Radim Flaška ve vápně zatáhnou faulem za záchrannou brzdu. Následnou penaltu však chytil a dá se říci, že se jednalo o rozhodující moment utkání, neboť domácí to v dalším snažení dost poznamenalo. Od té doby se hra přece jen vyrovnala. protivník byl sice nadále fotbalovější, ale my to doháněli bojovností, takže i z tohoto pohledu si kluci bod zasloužili. A nakonec jsme mohli i vyhrát. Už v nastavení uháněl Dlouhý sám na vožickou branku, ale před šestnáctkou byl sražen a domácí hráč putoval pod sprchy.“