My s ním ale hovořili též o páteční lize doma s Teplicemi (18.00).

Jaké to je, hrát na Spartě?

Byl to velký zážitek. V mé kariéře určitě zatím úplně největší. Bylo tam skoro osm tisíc diváků a před tolika lidmi jsem ještě nehrál.

Byl jste hodně nervozní? Mohl jste vůbec dospat?

Ráno jsem se trošku nervozní probudil, ale až tak hrozné to nebylo.

Věděl jste dopředu, že proti Spartě budete v základu?

Věděl. Už ve středu, když jsem se vrátil z Kypru, mi to oznámil pan Vozábal.

Něco už jste za áčko odehrál, ale přece jen, s takovými hráči, jakými jsou Kadeřábek či Dočkal, jste se zatím tolikrát asi nestřetl. Jak se vám na ně hrálo?

Jsou to reprezentanti, nejlepší hráči u nás. Zahrát si proti nim byla dobrá zkušenost.

Nemusel jste si něco vyposlechnout? Takové to, kam jsi šel?…

To ne, vůbec nic takového.

Jaký jste měl ze zápasu pocit? Jako mužstvo asi nic moc. Prohra 0:4, to není žádná sláva…

Výsledkově se nám ten zápas určitě nepovedl tak, jak jsme si představovali. Jenže Sparta je momentálně někde úplně jinde a my se hlavně musíme soustředit na páteční zápas s Teplicemi. To je pro nás nejdůležitější.

A jak jste byl spokojen sám se sebou? Berete třeba některý gól na sebe?

Myslím si, že u toho druhého gólu jsem asi mohl zareagovat líp.

Nebyli jste až příliš pasivní?

Šli jsme do zápasu s tím, že budeme trochu víc zalezlí, že budeme hrát z bloku a na brejky. Bohužel na ty brejky nám už pak nezbývala síla.

Zmínil jste, že jste se ve středu vrátil z Kypru, kde jste hrál za Česko v turnaji týmů U20. Hodně vás nominace potěšila?

Jistě, měl jsem z toho velkou radost. Tím spíš, že jsem byl jako náhradník a povolali mě až za Havlíka ze Slovácka. Ale zahrál jsem si dost, proti Rakousku dvacet minut, proti Kypru však už celý zápas.

Jak jste říkal, pro vás je teď hlavní páteční zápas s Teplicemi. Víte, oč vám jde?

Když vyhrajeme, budeme mít osmnáct bodů. Pak by už ta zima bylo hodně klidnější.

V Teplicích jste ale v prvním zápase dostali čtyři góly…

Já si myslím, že Teplice jsou mužstvo, se kterým bychom se mohli vyrovnat. Tady doma bychom je mohli udělat. Ostatně nic jiného nám ani nezbývá…

Bude v pátek k dispozici i Kladrubský?

Jen v civilu přihlížel sobotnímu utkání Dynama na Spartě štítový záložník Jiří Kladrubský.

„Po zranění ještě nebyl stoprocentně v pořádku, a protože jsme navíc věděli, že to bude hodně o běhání bez balonu, že nám míč Sparta moc nepůjčí, nemělo smysl zbytečně riskovat," měl trenér Luboš Urban po ruce logické vysvětlení, proč nechali největší letní posilu mezi diváky. „Zda Jirka bude k dispozici teď v pátek proti Teplicím, se teprve uvidí. Pár dní ještě do zápasu zbývá, naděje je," potěšil kouč Dynama fanoušky.

I na páteční zápas s Teplicemi, který se hraje od 18 hod., si mohou diváci zakoupit lístky v rámci akce Happy Hour jen za dvacet (!) korun, a to ještě dnes a zítra vždy od 14 do 15 hodinv sekretariátu Dynama na Střeleckém ostrově (bližší informace lze získat na mailu: happyhour@dynamocb.cz).