Fotbalisté Chlumu získali v I. B třídě skupiny A premiérový bod v sezoně, ve Vyšším Brodě však neudrželi dvoubrankové vedení z úvodu duelu. Remízu ve Chvalšinách považují za ztrátu i v Suchdole. První porážku si ve skupině D připsaly vedoucí Třebětice, jež doma nestačily na Mladou Vožici. Na druhou příčku poskočilo třeboňské béčko, které zvítězilo v Řepči. Naplno bodovali v souboji s Dolním Bukovskem také fotbalisté Kardašovy Řečice a v okresním derby uspěla rovněž Lomnice, jejíž hráči zdolali slavonického nováčka.

I. B TŘÍDA SK. A
CHVALŠINY – SUCHDOL 3:3 (1:1)
Jaromír Gauč, trenér Sokola Suchdol (6.-7. místo): „V první řadě musím říct, že jsme dva body ztratili. Hlavně v první půli jsme byli výrazně lepší než soupeř, ale vstřelili jsme pouze jediný gól po Heřmanově dorážce. Další šance jsme promarnili, navíc jsme měli kopat penaltu. Soupeř nás potrestal v 37. minutě po rohovém kopu, kdy jsme nechali neobsazeného hráče. Po hodině hry nás podruhé poslal do vedení Kuba Záruba, jenže pak jsme fyzicky trochu odpadli, nedokázali balon udržet v záloze a domácí skóre otočili. Naštěstí šest minut před koncem Hešík z pokutového kopu aspoň vyrovnal. Za výkon v první půli zaslouží vyzdvihnout Špale, Kubašta a Hešík, za druhou nikdo."
Branky: 37. Holas, 77. Sluka, 82. Hynšt – 8. M. Heřman, 58. J. Záruba, 84. Hešík (pen.). Žlutá karta: 1:0 (73. Babinský). Rozhodčí: Novák – Kovařík, Petroušek, 50 diváků.

VYŠŠÍ BROD – CHLUM 2:2 (0:2)
Rostislav Maxa, trenér Jiskry Chlum (13.): „Náramně nám vyšel úvod zápasu. Hned ve druhé minutě se ve velké šanci ocitl Hájek, v páté jsme však už šli do vedení, když Radim Flaška dorazil střelu Eliáše. O další tři minuty později proměnil brejk Hájek a stejný hráč měl poté i další možnost. První půli jsme suverénně ovládli, ale přestože jsme na to hráče upozorňovali, nezachytili jsme nástup do druhého dějství a domácí rychle snížili. Od té doby nás Vyšší Brod mačkal a v 68. minutě se dočkal vyrovnání z penalty. Už v nastavění jsme vstřelili gól, který však sudí pro údajný faul našeho hráče na brankáře neuznal. Domácí pak ještě ze standardky trefili břevno. S bodem spokojený nejsem, když venku vedete 2:0, mělo by se to udržet."
Branky: 47. Filip, 68. Krauskopf (pen.) – 5. R. Flaška, 8. Hájek. Žluté karty: 2:9 (38. Prochaska, 57. Krauskopf – 29. R. Flaška, 43. Kotil, 45. Kamenický, 67. L. Řepa, 70. Hájek, 71. Smetana, 72. Smrž, 77. Míka, 90+2. J. Flaška). Rozhodčí: Žurek – Marek, Janda, 110 diváků.

I. B TŘÍDA SK. D
TŘEBĚTICE – ML. VOŽICE 2:4 (1:3)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (1.): „Začali jsme dobře a hned ve druhé minutě Švarc otevřel skóre. Postupně jsme se však začali vytrácet a hosté začínali mít navrch. Stále častěji se dostávali před naší branku, my kupili chyby v šestnáctce a ve 32. minutě to bylo najednou 1:3. První půli jsme odehráli špatně, všude jsme byli pozdě a nevyšel nám ani úvod té druhé, takže v 50. minutě přidala Vožice čtvrtý gól. O tři minuty později Kelbler snížil, poté jsme se sice o něco zlepšili, ale jinak náš výkon hodně zaostal za těmi předchozími, takže jsme zaslouženě prohráli."
Branky: 2. Švarc, 53. P. Kelbler – 15., 25. P. Kukla, 32. Svatek, 50. L. Kříženecký. Žluté karty: 1:4 (86. J. Chvátal – 35. P. Kukla, 53. Sůva, 60. Svatek, 76. Kubále). Rozhodčí: Kocina – Vejčík, Havlík, 120 diváků

ŘEPEČ/OPAŘANY – TŘEBOŇ B 0:2 (0:0)
Roman Kroupa, trenér Jiskry Třeboň B (2.): „Z utkání jsme měli trochu obavy a nevěděli, co očekávat. Neznámé hřiště, neznámý soupeř. Hráli jsme ale aktivně a brzy nastřelili Kučerou tyčku. Pak šel dvakrát sám na branku Průcha, ale brankář vždy dobře zakročil. Kroupa nastřelil břevno a znovu Průcha tyč. Bohužel, branku jsme nedali. Na začátku druhého poločasu opět Martin Průcha neproměnil samostatný nájezd a několik dalších střel šlo mimo. Ve 49. minutě se po odkopu domácích naše obrana zmocnila míče, vrátila ho hned dopředu na Průchu, ten obešel stopera a konečně se prosadil a prostřelil brankáře. 0:1. Tři minuty poté prošel obranou Jiráček a z totožného místa se trefil podruhé. Asi v 60. minutě postupoval sám na branku Bartl, ale zakončil vedle. V závěru ještě Martin Průcha v dobré příležitosti netrefil branku. Je škoda neproměněných šancí, ale důležité jsou tři body. Náš velmi mladý celek má stále na čem pracovat, je však vidět snaha a chuť. Za to musím celý tým pochválit."
Branky: 49. Průcha, 53. M. Jiráček. Žluté karty: 2:1 (33. Dončuk, 54. M. Koktan). Rozhodčí: Velechovský – Křížek, Třešňák, 80 diváků.

K. ŘEČICE – D. BUKOVSKO 3:1 (1:1)
Tomáš Zavadil, trenér Sokola Kardašova Řečice (6.): „Od úvodních minut jsme měli více ze hry, dobře kombinovali po zemi a soupeři, který neměl energii ani nápady, jsme toho moc nedovolili. V 11. minutě jsme se po zásluze dostali do vedení, když unikl Porochoňski, našel ze druhé vlny nabíhajícího Šergla a ten se trefil krásně z dvaceti metrů k tyči. Hosté se při své výškové převaze omezili pouze na dlouhé nakopávané míče. Po jednom z nich následoval těsně před pauzou roh a chvilková ztráta koncentrace znamenala vyrovnání. Druhou půli jsme zahájili opět ve vysokém tempu, presovali jsme a hráli kombinačně. Odměna přišla v 65. minutě, kdy druhý gól zaznamenal Mach. Poté hra trochu uvadla, bylo to hodně o soubojích a Bukovsko odešlo fyzicky. Dokázali jsme toho využít, když se v 73. minutě prosadila moje maličkost. Pochvalu si zaslouží Bílek, Šergl a především Dymák, jenž zápas obětavě absolvoval se zraněným nártem."
Branky: 11. Šergl, 65. Mach, 73. Zavadil – 45. Chochol. Žluté karty: 0:2 (46. Kokeš, 75. F. Cihla). Rozhodčí: Studený – Blažek, Brož, 60 diváků.

LOMNICE – SLAVONICE 2:0 (1:0)
Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (8.): „Utkání moc fotbalové krásy nenabídlo. Vyhráli jsme díky větší touze po vítězství, jinak to byl klasický remízový zápas. V první půli se urodilo po dvou šancích na každé straně, kdy my jsme se po Mazancově trefě dostali do vedení. Začátek druhé půle patřil soupeři, a to nás několikrát podržel brankář Boček. Poté se hra vyrovnala a když chvíli před koncem Šálený vysunul Krejníka, který se nemýlil, bylo rozhodnuto."

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (10.): „Herně to bylo z naší strany v této sezoně zřejmě nejméně povedené utkání, i když výrazně horší jsme nebyli a soupeř byl spíše šťastnější. Ale je pravda, že mladý běhavý lomnický tým k nám včas přistupoval, neměli jsme proto prostor na rozehrávku a spíše jsme tak spoléhali na dlouhé nakopávané míče. První branku jsme inkasovali ve 22. minutě, druhý pak až v závěru, kdy už jsme ve snaze vyrovnat museli hrát vabank. Nám sudí neznal dva góly kvůli ofsajdu, ale z lavičky to mohu těžko posoudit. S nasazením našich hráčů mohu být spokojený, pokud však nedokážeme vstřelit gól, těžko můžeme na body pomýšlet."
Branky: 22. Mazanec, 85. Krejník. Žluté karty: 3:3 (48. Bubal, 71. Mikuláštík, 80. Krejník – 30. Dvořák, 73. Trávníček, 88. V. Balík). Rozhodčí: Bumba – Rous, Saidl, 50 diváků.