První poločas byl pro domácí hrůzostrašný, dostali pět gólů. Písek naopak přivezl tři cenné body z Horažďovic. Jihočeské derby Strakonice – Jankov vyznělo pro domácí.

TŘEBOŇ – ADMIRA 2:5 (1:5)

Hrůzostrašný první poločas ze strany domácích byl k vidění u Světa. Hosté předčili Třeboňské ve všech fotbalových činnostech a do přestávky jasně dominovali. Už po deseti minutách hry pohodlně do třeboňské sítě hlavičkoval Dolista a zahájil tak výtečný střelecký koncert, když zaznamenal čtyři góly, z toho jeden z penalty za vlastní sražení. Jeho střeleckou hegemonii narušil pouze Vlček, rovněž z pokutového kopu, za ruku Pintéra.

Třeboňský útočník Tomáš Sedláček (druhý zleva) dával první gól svého týmu až za stavu 0:5. Foto: František Hešík

Domácí se z exibice Admiry vzpamatovali až těsně před závěrem poločasu, kdy po akci Lavičky korigoval Sedláček. Do druhého poločasu Třebonští vystřídali dva hráče, jejich výkon se viditelně zlepšil, vytvořili si tlak, když hosté již spíše hájili výsledek, ale šance přicházely jen poskrovnu. V 53. minutě mohl skórovat opět Sedláček, ale z malého vápna nedal, stejně jako vzápětí Dedaj. Trefil se až necelou půlhodinu před koncem Malý. Těsně před koncem zápasu ještě mohl skórovat Houdek, ale šanci zahodil.

Branky:
45. Sedláček, 62. Malý – 10. 13. 26. a 35. z pen. Dolista, 33. Vlček z pen. Rozhodčí: Hodač.