KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ

TŘEBOŇ – HLUBOKÁ 4:0 (2:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (1. místo): „Předně musím zmínit, že přišly na čtyři stovky diváků, takže se hrálo ve skvělé atmosféře. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si tlak a z něj pak vznikaly šance. Do vedení nás dostal technickou střelou z dvaceti metrů Kamil Benhák a soupeř nám pak navíc trochu usnadnil roli, když ve 38. minutě putoval za kritiku sudího pod sprchy Stráský. Přesilovku jsme dokázali zužitkovat těsně před odchodem do kabin, kdy zvýšil Rossmann. Stejný hráč se prosadil hned v 51. minutě, když se při dlouhém výkopu brankáře Skály nedohodl hostující stoper se svým gólmanem a náš hráč pohodlně zvýšil na 3:0. Účet utkání uzavřel čtvrt hodinu před koncem Kamil Benhák střelou z dobrých třiceti metrů, což byl další nádherný moment. Po třetině soutěže jsme spokojeni, těší nás především fakt, že jsme doposud inkasovali jen pět gólů, což je vizitka nejen obrany, ale celého týmu. Na druhou stranu oproti minulé sezoně nastalo velké zlepšení i v ofenzivě a kromě duelu v Jankově jsme ani jednou nevyšli střelecky naprázdno. Radost nám tak kalí pouze skutečnost, že František Benhák a Franěk jsou dlouhodobě mimo hru."

JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – Kido, Cahyna, Šafránek, Straka (69. Holý) – Rossmann (80. Kučera), K. Benhák, Maxa, Bednář (76. Havlík) – Djurov, Diviš (66. Kladenský). Trenér: Marcel Tomášek.

J. HRADEC – DAČICE 5:0 (2:0)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (3.): „V úvodu derby měly navrch Dačice, jejichž hráči hýřili pohybem a hrozili ze standardek, které zahrával Frühauf. Po jedné z nich nás výrazně podržel gólman Hulík. My se nemohli dostat do tempa, kazili jsme přihrávky a působili nervózně. Uklidnil nás až vedoucí zásah, o který se po pěkné kombinační akci krásnou střelou k tyči zasloužil Šahajda. To nám hodně pomohlo, kluci se uklidnili a když přidal Koutný druhý gól, už se hrálo podle našich not. Po pauze jsme na soupeře vlétli, mužstvo předvádělo krásné akce a Kapias, Horka a Pösinger vytáhli skóre až na 5:0. Výhru jsme si určitě zasloužili, ale Dačice u nás zanechaly sympatický dojem. Po deseti zápasech můžeme být celkem spokojeni, škoda jen, že stále doháníme ztrátu z úvodních tří kol. Od té doby jsme sice neprohráli, ale remízy s Čimelice a Sedlicí byly zbytečné, měli jsme oba zápasy vyhrát. Do konce podzimu je naším cílem udržet se na dostřel čela tabulky. Nyní cestujeme k duelu s píseckou rezervou, kde to bude velice těžké. Hrajeme hned po tamním áčku, takže se dá předpokládat, že nastoupí i pendlové a ti, kteří neměli patřičné vytížení. Navíc je tu i jistá rivalita. Jedeme se však porvat o co nejlepší výsledek."

FK J. HRADEC 1910
Hulík – M. Šenkýř, Novotný, Císař, Šahajda – Pösinger (75. Petráš), Beránek, Černoch (79. M. Völfel), Koutný – Kapias (70. Kučera), Horka (83. Jaroš). Trenér: Marek Černoch.

Ohlasy z dačického fotbalového týmu vám tentokrát, bohužel, nemůžeme zprostředkovat, neboť člen výboru Centropenu Petr Musil, který je naším pravidelným respondentem, je pracovně mimo republiku a trenéři Tomáš Krejča s Miroslavem Ferdanem nebyli na telefonu k zastižení.

CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Beníček (85. Mašát), Celý, Nosek, Vacula – Grün, Frühauf (46. Krtek), Brandl, Točík (59. Habr) – Štolba, Toman. Trenér: Tomáš Krejča.
 

I. A TŘÍDA MUŽŮ SK. B

BAVOROVICE – J. HRADEC B 5:2 (4:0)
Radim Kvitský, trenér FK J. Hradec B (7. místo): „V týdnu jsem byl u zpovědi na disciplinární komisi za mé předešlé hodnocení utkání v tisku. Po právu jsem nedostal žádný trest, a tak odplatu za mé výroky vzali do rukou sami pánové rozhodčí a podle toho také vypadal celý první poločas. Nepustili nás na polovinu domácích, snad jen při rozehrávce, když jsme dostali nějaký gól. Po úvodním dějství jsme prohrávali 0:4 a nebylo prakticky o co hrát. V kabině zazněly hlasy o nenastoupení do druhé půle, ale po domluvě jsme druhou část odehráli jako tréninkovou, abychom nedali možnost nás potrestat červenými kartami od takto nestranných arbitrů. Za zmínku o fotbale stojí snad jen krásný gól našeho Šimánka, který se trefil z dobrých padesáti metrů. Ještě k dokreslení celé komedie, která se na hřišti udála… Někteří domácí hráči se nám po utkání omlouvali, že s tímto cirkusem nemají nic společného. Předsedou krajského fotbalového svazu jsem byl nařčen, že haním jeho práci a odrazuji případné sponzory svými články v novinách. Pokud bych byl případným mecenášem a byl přítomen na tomto duelu, tak bych do tohoto „spolku se smyslem pro fair play" kvůli pánům arbitrům Linhartovi, Žemličkovi a Třeštílkovi nedal ani korunu.

FK J. HRADEC 1910 B
Rešl – Blažek (46. M. Votava), Rejthar (65. Princ), Roštek, Stejskal – Voldán (60. Cettl), Strejček, Beneš, P. Völfel – Šimánek, Kvitský.