Třeboň nastřílela 5 gólů, Hradec 4 dostal

Třeboň, Jindřichův Hradec – Fotbalisté Třeboně v 6. kole krajského přeboru na domácím trávníku nedali Vodňanům šanci a hladce zvítězili. Zato J. Hradec zklamal na celé čáře a na svém stadionu utrpěl ostudnou porážku se Soběslaví.

20.9.2011 3

Ilustrační snímek.Foto: František Panec

TŘEBOŇ – VODŇANY 5:2 (3:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (6. místo):
„Rozjížděli jsme se poněkud zvolna a první gól jsme zaznamenali až ve 26. minutě, kdy se prosadil Příhoda. Ale do přestávky se trefili ještě Ždimera z penalty a znovu Příhoda hlavou, čímž bylo vlastně o osudu střetnutí rozhodnuto. I po změně stran jsme ještě půl hodiny pokračovali v dobrem výkonu a po dalších hlavičkách Malého a Janouška jsme vytáhli skóre až na 5:0. Pak jsme ovšem laxním přístupem dovolili soupeři dvěma góly korigovat, čímž jsme jinak zasloužené vítězství trochu zdegradovali. Ale musím říci, že náš herní projev už je přece jen o poznání lepší než tomu bylo dříve a dokázali jsme navázat na kvalitní hru v duelu s Kaplicí, kde nás ovšem zradila koncovka. Co nás však trápí nejvíce je široká marodka a úzký kádr. K dlouhodobě zraněným Slámovi, Procházkovi a Wolfovi, kteří asi na podzim už do sestavy nenaskočí, se přidal ještě Kido, takže při absenci Svobody, který byl na dovolené, jsme měli na střídání jen dva hráče. Nyní jedeme do Veselí, kde bychom rádi uspěli a nahradili zbytečně ztracené body ze zápasů s Dražicemi a ve Čkyni.“

JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – Bláha, Malý, Kolský, Raček – Hájek, Šafránek, Janoušek, Ždimera (56. Novák) – Příhoda, Linhart (85. J. Skála)
J. HRADEC – SOBĚSLAV 1:4 (1:2)

Ivo Ježek, asistent trenéra FK J. Hradec (13.): „Mysleli jsme, že po povedeném zápase v Rudolfově, kde jsme soupeři nastříleli šest gólů, na tento výkon navážeme, ale stal se přesně opak. Špatným přístupem, bez důrazu a bojovnosti jsme soupeři vítězství hodně usnadnili. Utkání vlastně rozhodly dva slepené góly, které jsme inkasovali ve 28. a 30. minutě. Do přestávky sice Frühauf z trestného kopu snížil, ale nebylo to nic platné, neboť hned ve 48. minutě Beneš nahrál soupeři na další gól. O chvíli později chyboval Blažek a Soběslav přidala čtvrtý zásah, po němž bylo všem jasné, že je vymalováno. Veškeré naše snahy aspoň na snížení vyzněly naprázdno, kluci byli jako opaření, hráli jen chvíli za stavu 0:2, pak zase úplně zapadli. Teď jedeme do Roudného a vzhledem k aktuální formě soupeře a stavu, v němž se momentálně nacházíme my, to bude asi moc těžké. Ale nedá se nic dělat, musíme se z toho dostat sami. Bylo by třeba, aby si to hráči v hlavách přebrali. Je třeba začít víc bojovat a markantně zlepšit koncovku.“

FK J. HRADEC 1910
Hulík – Blažek (58. Kvitský), Černoch, Havlík, Regásek – M. Šenkýř, Beneš (58. Fučík), Frühauf , T. Šenkýř – Schmirler (66. Kučera), Kapias.

20.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

Opilec zpřelámal čtyřmetrovou lísku

Třeboňští házenkáři vyhráli derby v Sezimově Ústí

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hokejbalisté Olympu na západě Čech plně bodovali

Třemošná, Plzeň - Čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů dokázali vyhrát prvoligoví hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu, díky čemuž se rázem vyhoupli až na 7. místo tabulky.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.