U marné snahy Jiskry zabránit po 17 letech sestupu do krajského přeboru v roli jednoho z koučů asistoval v posledních třech kolech i trenér Marcel Tomášek, jenž tým vedl společně s Petrem Skálou. A právě on bude i novým koučem lázeňského celku v příští sezoně, což je nejčerstvější informace z tohoto klubu.


Jiskra se na táborském pažitu, kde se hrál od počátku i přes vydatný déšť svižný a útočný fotbal, povedl vstup do utkání a už v 5. minutě jejím barvám zajistil vedení hlavičkou po rohovém kopu Janoušek.
„Jenže pak jsme udělali vzadu dvě chyby a jednu z nich sudí ocenil penaltou. První střelu ze značky pokutového kopu gólman Jakub Skála sice zneškodnil, ovšem rozhodčí ji nechal opakovat a domácí vyrovnali. Do poločasu si pak ještě vytvořili dvě velké šance, při nichž se však vyznamenal náš brankář,“ popisuje Tomášek klíčové momenty úvodního dějství.


Hned změně stran třeboňský Příhoda nastřelil břevno, ale rozuzlení padlo až v 68. minutě na druhé straně. Střídající Malý si obnovil zranění a než jej stihl nahradit další hráč, domácí po pěkné akci přidali vítězný zásah.
„Od té doby už se hrálo víceméně mezi vápny. Ale i přes zhoršující se terén to nebyl rozhodně špatný duel a domnívám se, že jsme se rozloučili se ctí,“ usoudil Tomášek.


A právě on bude od příštího ročníku, v němž Jiskru po dlouhých letech čeká působení v krajském přeboru, fotbalistům velet už ne jako výpomoc, ale coby hlavní trenér.
„S vedením oddílu už jsme o tom jednali a jsme domluveni. Asistentem zůstává Otakar Matouš, vedoucím mužstva pak Václav Hanousek, na tom se nic nemění,“ informoval.


Tomášek, jenž naposledy působil v Roudném a před tím u dorostu českobudějovického Dynama, se bude snažit se svým týmem v následující sezoně atakovat nejvyšší příčky.
„Vím, že to nebude jednoduché, protože na sestupujícího z divize se bude chtít každý vytáhnout, ale my právě proto ani jiné cíle mít nemůžeme. Chceme být úspěšní,“ tvrdí odhodlaně.


Otázkou ovšem zůstává, jakým kádrem bude Třeboň disponovat. Podle předběžných informací by však k velkému průvanu v kabině nemuselo dojít.
„Co jsme zatím mezi hráči sondovali, drtivá většina z nich tvrdila, že zůstanou. Ale moudřejší budeme až v průběhu července po zahájení přípravy na novou sezonu. Doufám ale, že to takhle bude platit,“ přeje si.


Fotbalisté od Světa začnou tréninkové dávky polykat 11. července, boje o mistrovské body pak vypuknou o pět týdnů později.
„Ten model je klasický, je třeba zapracovat na fyzičce, postupně pilovat herní praxi a sehrávat se jako mužstvo. K tomu přijdou na řadu přátelské zápasy,“ dodal.

TÁBOR – TŘEBOŇ 2:1 (1:1)
Branky: 25. Martin Kučera (pen.), 68. Mir. Kučera – 5. Janoušek.
Jiskra: J. Skála – Wolf (46. Malý, 70. Novák), Pintér, Peterek, Houdek – Maxa (81.Raček), Leština, Janoušek, Bláha – Příhoda, Svoboda.