Třeboň přišla o bod v 88. minutě

Jižní Čechy – Vyšší krajské fotbalové soutěže měly o svátečním pondělí na programu dohrávky.

9.5.2017

Fotbalisté Třeboně prohráli v dohrávce krajského přeboru na půdě Oseku 0:1.Foto: Jan Škrle

Fotbalisté Třeboně v KP neudrželi v Oseku bezbrankovou remízu a inkasovali v 88. minutě. Dačicím zase doma proti Katovicím zvlhl střelecký prach. Z bodů se v I. A třídě radovala jen vedoucí Včelnice. Utahaní hráči hradeckého béčka nestačili na budějovickou Lokomotivu.

Krajský přebor
Osek – Třeboň 1:0 (0:0)
Zdeněk Procházka, trenér Třeboně (10. místo): „Osek nás ničím, snad kromě nasazení, nepřekvapil. Doma praktikoval svůj styl dlouhých nakopávaných míčů a prezentoval se agresivní hrou, s čímž jsme si však až na dvě, tři výjimky dokázali poradit. Osudový moment přišel v 88. minutě, kdy náš levý obránce Holý chyboval, první střelu ještě brankář Skála zlikvidoval, ale na dorážku už byl krátký. Hodně nás to mrzí, bod z Oseku by byl zlatý. Nedá se nic dělat, musím bojovat dál, i když nás trápí časté absence a sestavu lepíme, jak se dá.“

Dačice – Katovice 1:3 (1:2)
Roman Bujdák, trenér Centropenu Dačice (14.): „Už v 9. minutě jsme inkasovali, když nás soupeř vykombinoval. Postupně jsme se dostávali ke slovu i my, ale naše šance zůstávaly bez využití. V 23. minutě přišla v defenzivě chyba při komunikaci, čehož Katovičtí využili ke vstřelení druhého gólu. To nás vybudilo a v 37. se po přihrávce Krtka trefil přesně k tyči Toman. Do přestávky ještě následovaly šance Jindry a Točíka. V 50. minutě orazítkoval Toman tyč a stejný hráč v 57. při další tutovce hlavičkoval jen do brankáře. Katovice potvrdily výhru v poslední minutě do prázdné branky, neboť jsme ve snaze o vyrovnání byli všichni včetně našeho gólmana nastěhovaní na polovině hostů. Zklamala nás koncovka, hosté však příkladně bojovali.“

I. A třída
Nová Včelnice – Planá 4:1 (1:1)
Libor Holec, asistent trenéra TJ Nová Včelnice (1.): „Soupeř přijel s jasně defenzivní taktikou, zabarikádoval se před vlastní šestnáctkou a čekal, co se bude dít. My se v první půli těžko prosazovali, přizpůsobili jsme se chodícímu fotbalu a moc ke koukání to opravdu nebylo. Přesto jsme se už v 11. minutě ujali vedení, když po rohu dopíchl balon do sítě Šlapanský. Planá vyrovnala v 38. minutě z penalty, jejímuž odpískání se někdo smál a jiný zase nadával. Do druhé půle jsme prostřídali, ale stále to bylo takové neslané, nemastné. Až v 70. minutě se z pokutového kopu prosadil Bednář, ale je třeba poctivě dodat, že stejně jako v prvním případě ani tohle nebyl penaltový zákrok. Ale pomohlo nám to, ožili jsme a hosté museli aspoň trochu vylézt z branné ulity. Toho využil Petráš a připravil Bednářovi a Nebeskému dvě brankové přihrávky.“

Loko Č. Budějovice – J. Hradec B 7:3 (3:2)
Jan Beneš, trenér FK J. Hradec B (14.): „Dokud nám stačily síly, dokázali jsme s domácími držet krok a dvakrát jsme zásluhou Matěje Votavy a Prince dokázali vyrovnat. Bohužel, v závěru první půle a hned po obrátce jsme dvakrát inkasovali, a pak už to pro nás bylo těžké. Někteří naši hráči navíc měli o prodlouženém víkendu v nohách čtyři či pět utkání, což se také muselo zákonitě projevit. I přes porážku si mužstvo zaslouží uznání za bojovnost a místy i za předvedenou hru.“