Fotbalisté třeboňské Jiskry vstoupili úspěšně do druhé poloviny divize. V jihočeském derby v Jankově jednoznačně potvrdili roli favorita a z hřiště předposledního týmu soutěže si odvezli tři body za vítězství 3:0.
„Vyhráli jsme naprosto zaslouženě. Domácí hráče jsme k ničemu vážnějšímu nepustili a kdybychom lépe naložili s dalšími šancemi, rozdíl ve skóre mohl být ještě mnohem výraznější,“ konstatoval spokojeně trenér Třeboně Miroslav Wolf.
Ten pochválil celý tým za příkladné nasazení a bojovnost. „Přístup hráčů byl velmi dobrý, všude byli včas, jezdili doslova po zadku. Moc výhrad mít nemohu,“ poznamenal a s úsměvem dodal: „Možná to byl od týmu i dárek Evženu Vohákovi, kterému se v týdnu před utkáním narodil syn.“
Vstup do jara, zdá se, rozptýlil možné obavy o oslabení kádru, které mohly vyvstat po odchodu Kupce a bratrů Novotných do Rakouska či Zvěřiny do Českého Krumlova.
„Snad to bude v pořádku. Návrat Sedláčka, Kupky, Bezemka i Hejla po zranění či z hostování vypadá nadějně. Stále však rokujeme o příchodu dalšího hráče, i když musím přiznat, že to je zatím velmi složité,“ tvrdí kormidelník čtvrtého celku divize.
I proto zůstává Wolf nohama pevně na zemi. „V neděli nás doma čeká další derby se Strakonicemi. Bude to úplně jiný zápas, ale před vlastními příznivci nám povinnost velí opět naplno bodovat. Teprve když tento duel zvládneme, můžeme hovořit o tom, že se nám vstup do jara povedl,“ dodal kouč Jiskry.
Jankov – Třeboň 0:3 (0:1). Branky: 45. Vohák, 73. Sedláček, 87. Dedaj.