K bodu neměli daleko ani Dačičtí, kteří odehráli vyrovnanou partii v Prachaticích. Centropen se však v poslední době trápí v koncovce, takže se nakonec ze Šumavy vracel s prázdnou.

TŘEBOŇ – HLUBOKÁ 2:0 (0:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (5. místo): „Bojovné utkání mělo velmi solidní úroveň. V prvním poločase si více možností vypracovala Hluboká a nás musel několikrát podržet brankář Jakub Skála. Postupně jsme se osmělovali a po obrátce jsme už byli aktivnější. Z toho rezultovala i řada příležitostí. V 67. minutě se po standardce dostal k oraženému balonu Kido a uklidil jej do sítě. Náskok se nám povedlo navýšit o deset minut později, kdy hosté ve vápně zahráli rukou a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Maxa. Do konce jsme mohli náskok ještě navýšit, ale Maxa ani Rossmann své šance neproměnili. S výsledkem i výkonem především ve druhém dějství však můžeme být tentokrát spokojeni. Nyní nás čeká střetnutí na půdě zachraňujícího se Rudolfova, kde to rozhodně nebude jednoduché. Venku se nám dlouhodobě nedaří, což bychom už konečně chtěli změnit a nějaké body získat.

JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Kido, Cahyna, Havlík, Gulaš – Franěk (46. Straka), Šafránek, K. Benhák (85. Holý), Fr. Benhák (67. Wolf) – Rossmann (81. Diviš), Maxa. Trenér Marcel Tomášek.

PRACHATICE – DAČICE 2:1 (1:1)
Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (13.): „Už ze sestavy je patrné, v jakém rozpoložení jsme do Prachatic odjížděli. Chybělo nám několik klíčových hráčů, které nahradili mladíci, ale je třeba zdůraznit, že se své role zhostili se ctí a zaslouží pochvalu. Na Šumavě jsme neodehráli špatné střetnutí, vyplatila se i vhodně zvolená taktika s jedním útočníkem. Navíc se nám povedlo jít do vedení, když se po centru trefil Štolba. Bohužel, míváme problémy s bráněním standardek, což se potvrdilo i nyní a po těchto situacích, kdy jsme nedokázali ubránit volného hráče, také padly oba góly do naší sítě. V první půli jsme byli o něco lepší než domácí a tam jsme se zásluhou promarněných možností připravili o lepší výsledek. Je to škoda, neboť bod bychom si jistě zasloužili. Nemáme však nic pomalu se začínáme bořit do bahna. O víkendu hostíme Jankov a vzhledem k postavení v tabulce by každá ztráta mohla mít neblahé následky. Bude to velmi těžký duel i proto, že náš mladý tým ještě není mentálně připravený na to hrát zápasy, v nichž se musí vyhrávat. Kluci však jistě budou patřičně bojovat a pro úspěch udělají vše."

CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Beníček, Habr, Nosek, Grün – Florian, Krtek, Točík (85. Diviš), Vacuška, Jindra – Štolba. Trenér: Zdeněk Derganz.