KRAJSKÝ PŘEBOR
DAČICE – TŘEBOŇ 2:5 (1:2)
Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (4. místo): „Zdá se, že náš tým postihla menší krize, neboť po dlouhé úspěšné sérii jsme nyní už potřetí v řadě nebodovali. V derby jsme měli dobrý začátek a už ve 3. minutě otevřel skóre Míra Ferdan. Hosté však brzy vyrovnali nejen hru, ale i skóre a po půlhodině se dostali do vedení. Nám chyběla obvyklá lehkost a více pohybu. Trenéři se na to o přestávce snažili zareagovat změnou rozestavení i střídáním, ale příliš to nepomohlo. Zlomovým momentem se stala 65. minuta, v níž nejprve spálil obrovskou šanci Jindra, který se zjevil sám před gólmanem, a z následné protiakce Třeboň udeřila potřetí. Z toho už jsme se nevzpamatovali a v závěru ještě dvakrát inkasovali. Výsledek pak minutu před koncem už pouze korigoval Toman. Soupeř působil fotbalovějším dojmem a zvítězil naprosto zaslouženě. Nyní nás čeká duel na hřišti posledních Vodňan, kde bychom se chtěli rehabilitovat za poslední nepovedené výkony. Trenér Krejča hráčům slíbil, že dostanou v týdnu pořádně zabrat, takže snad to bude mít patřičný efekt."

Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (9.): „Tentokrát jsem maximálně spokojený, protože jsme vyhráli venku, dali pět gólů a předvedli velmi dobrý výkon. Výjimkou byl jen samotný začátek, který jsme obligátně zaspali a už ve 3. minutě se tak domácí dostali do vedení. Během několika minut však Rossmann vyrovnal a po našich dalších šancích se ujala střela Janouška. Vedení už jsme nepustili, ve druhém dějství se ještě jednou trefil Rossmann a v závěru pak dvakrát Maxa, přičemž jeho druhý zásah byl z pokutového kopu. Dačice jsme během utkání pustili vlastně jen do dvou příležitostí. Jednu proměnily, s druhou si po změně stran výtečně poradil brankář Jakub Skála. Jinak soupeř hrozil pouze ze standardek. Jestliže jsme se celé jaro potýkali s mizernou koncovkou, v posledních dvou zápasech se to konečně zlomilo. V neděli doma hostíme Sedlici a rádi bychom současnou střeleckou formu využili k dalšímu plnému bodovému zisku."

J. HRADEC – DRAŽICE 1:2 (0:2)
Ivo Ježek, vedoucí mužstva FK Jindřichův Hradec (14.): „Přijel k nám vedoucí tým soutěže a velice kvalitní, přesto jsme se chtěli pokusit získat aspoň bod. Jenže plány se nám začaly hatit už v 8. minutě, kdy jsme neuhlídali útočníka Veselého, jenž prošel středem obrany jako nůž máslem a poslal hosty do vedení. Naše hra byla místy až zbytečně ustrašená, Dražice měly více ze hry a z jejich tlaku vzešel i druhý gól, který si do vlastní sítě vstřelil Marek Šenkýř. Po změně stran jsme se konečně probudili a získali převahu, ale vytěžili jsme z ní pouze jedinou trefu, o níž se postaral až pět minut před koncem Kapias. Na případné vyrovnání už bylo málo času. Nyní nás čeká další náročný duel na soběslavském trávníku."

I. A TŘÍDA
BAVOROVICE – BYSTŘICE 2:0 (1:0)
Václav Tkalců, předseda a trenér Jiskry Nová Bystřice (14.): „Jak už je vidno při pohledu do sestavy, kvůli zraněním, nemocem a dalším okolnostem jsme odjeli ve značně nekompletním složení a na střídání jsme zbyli vlastně jen já s trenérským kolegou Jirkou Kubátem. Bohužel, okolnosti si vynutily, že jsme nakonec museli oba na hřiště. Za vystoupení na půdě vedoucího týmu soutěže se však v žádném případě stydět nemusíme, protože přesně takhle se má o záchranu bojovat. O lepší výsledek jsme se připravili jen zásluhou naší největší bolesti, kterou je proměňování šancí. Jenom Havel s Kuchařem jich měli hned několik, ale štěstí nám v koncovce nepřálo. Až do vedoucího gólu Bavorovic jsme měli více ze hry, dobře napadali rozehrávku a protivníka tím hodně zaskočili. Ve 24. minutě jsme však inkasovali zbytečný gól, po němž se hra vyrovnala, ale i tak jsme nebyli horší. Cítili jsme, že bychom se nemuseli vracet s prázdnou a také ve druhém dějství se snažili ohrožovat domácí svatyni, jenže ta je pro nás v poslední době doslova zakletá. V 65. minutě se navíc zranil Beneš a na hřiště musel jít již zmiňovaný Kubát. A aby toho nebylo málo, v 70. odstoupil i Hudeček, takže jsem se musel dojít převléct i já. Přesto si tým ještě pár nadějných možností připravil. V poslední desetiminutovce jsme všechno vsadili na jednu kartu a domácí dvě minuty před koncem do otevřené obrany udeřili podruhé. Být v kompletnějším složení, věřím, že bychom tentokrát neprohráli. Nyní nás doma čeká existenční duel s Trhovými Sviny, v němž nám pouze vítězství uchová naději na udržení v soutěži."

JAK NASTOUPILI
CENTROPEN DAČICE
Vaverka – Černý, Nosek (46. Grün), Kněžínek, P. Novák (83. Chvátal) – Kiessling, Brandl, Celý, Jindra – Toman, M. Ferdan (56. Štolba).
JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Wolf, Cahyna, Holý, Raček – Maxa, Janoušek, Šafránek, Franěk (83. Kido) – Diviš (76. Redžepi), Rossmann (85. T. Skála).
FK JINDŘICHŮV HRADEC
Hulík (46. Rešl) – Blažek, Regásek (80. Voldán), Císař, M. Šenkýř – T. Šenkýř, Černoch, Kapias, Schmidt – Kučera (77. Frühauf), Kvitský.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Plachý – Chuda, Steklý, Bobál, Hudeček (80. Tkalců) – M. Feytl, Kuchař, Náprava, Beneš (65. Kubát) – Havel, Duriňák.