Klikovský klub přátel je na Jindřichohradecku na úrovni okresních soutěží zcela ojedinělý. Jeho činnost vychází ryze z místních podmínek, když sdružuje nejenom fandy fotbalu, ale především také lidi, kteří se bezprostředně nemalou měrou podílejí na úspěšném chodu klikovského fotbalového oddílu.

Členové tohoto uskupení si vzali na starost například veškerou pořadatelskou službu při domácích zápasech, ale nejen to. Klub přátel Blesku dále zajišťuje na každé domácí utkání tombolu, velmi oblíbená je pravidelná tipovací soutěž a nevšední zájem je i o fotbalový zpravodaj, který dostane každý návštěvník ke vstupence. V neposlední řadě členové klubu rovněž mají na starosti občerstvení na hřišti.

Nejen fotbal

Příznivci klubu jsou aktivní i mimo fotbalové hřiště, když společně s tělovýchovnou jednotou Blesk připravil v Klikově například oslavu Dne dětí a obě složky rovněž společně uspořádaly letní Memoriál bývalých klikovských hráčů. Klub přátel Blesku Klikov má v současnosti 33 členů, když v posledních dnech vstoupilo do jeho řad pět nových příznivců.
„Tato skutečnost je zajisté odrazem úspěšného působení fotbalistů v okresním přeboru,“ domnívá se předseda Klubu přátel Blesku Alois Halamka.

Správné rozhodnutí

Klikovské přátelské posezení bylo zcela pochopitelně ve znamení současného úspěšného účinkování nováčka okresního přeboru, když se v posledním podzimním kole, ještě před jarní předehrávkou, dostal do vedení soutěže.

„Přitom letos na jaře ještě nikdo nevěděl, zda vůbec budeme okresní přebor hrát. Situace, která vznikla tím, že jsme se dostali v okresní soutěži na postupové místo, nás všechny do jisté míry zaskočila. Zpočátku vůbec nebylo jasné, jestli výbor využije tuto možnost a Blesk po devíti letech postoupí do okresního přeboru. Nakonec po dohodě s hráči padla ta správná volba. Podzimní výsledky našich fotbalistů svědčí o tom, že to bylo správné rozhodnutí“, uzavřel předseda Halamka.

František Hešík