V Českém Rudolci diváci viděli šest gólů

Jindřichohradecko - Fotbalový přebor Jindřichohradecka má po 6. kolem nového lídra.

22.9.2009

Do víkendu vedoucí tým fotbalového okresního přeboru ze Starého Hobzí si přijel do Klikova pro první porážku v soutěži (5:1). Na snímku hostující Petr Distel (vlevo) bojuje o míč s klikovským Martinem Mužíkem (vlevo). Foto: František Hešík

Dosud vedoucí Staré Hobzí totiž vysoko prohrálo na klikovské půdě, a tak jej na čele vystřídal druhý nováček ze Staňkova.

KLIKOV – ST. HOBZÍ 5:1 (2:0)

Vyrovnané a slušně hrané střetnutí rozhodla lepší produktivita Blesku. Hostujícímu celku vzal po změně stran naděje na případný zvrat střídající Petr Krejčí, jenž nejprve pro své barvy zařídil pokutový kop a pak sám dvěma přesnými trefami pečetil vysoké vítězství Klikova.

Branky: P. Krejčí 2, Hart, P. Bednář, Nedvěd (11) – Krejča (11).
Rozhodčí: Nikodým.
ŽK: 2:1.
Diváci: 110.

HRANICE – STUDENÁ 3:0 (1:0)

V dobré formě hrající domácí tým si od počátku vytvářel řadu šancí a v 15. minutě se po zásluze ujal vedení. Uklidňující druhý zásah Hraničtí přidali hned po změně stran, když potrestali hrubku soupeře, a z velké převahy pak vytěžili ještě jednu trefu. Stínem utkání je zranění domácího gólmana Poláka, jenž po střetu s hostujícím útočníkem Dvořákem putoval do nemocnice se zlomeninami prstů na ruce.

Branky: Jan Herzog, Brůha, Dvořák.
Rozhodčí: Musil.
Bez karet.
Diváci: 20.

STAŇKOV – JAROŠOV 3:1 (2:1)

Fotbalisté Hraničáře si na počátku sezony rozhodně nepočínají jako ustrašený nováček přeboru, o čemž se tentokrát přesvědčil Jarošov. Domácí kromě desetiminutového výpadku ve druhé půli, v němž jejich soupeř z rychlém brejku odmítl vyrovnání, diktovali tempo hry a mimo tří gólů měli ještě několik možností ke zvýšení skóre.

Branky: Nohava, Hešík, V. Matuška – Petrů (11).
Rozhodčí: Bartyzal.
ŽK: 2:2.
ČK: 0:1.
Diváci: 60.

SUCHDOL B – ST. MĚSTO 5:1 (2:1)

Poslední tým tabulky podal na suchdolské půdě sice snaživý výkon, ovšem fotbalové kvality byly jednoznačně na straně domácích, kteří dokázali výrazně zvítězit i zásluhou hattricku dorostence Jana Heřmana.

Branky: 18., 23. a 77. J. Heřman, 57. Chládek, 73. J. Štěpánek (11) – 40. Kopečný.
Rozhodčí: Valeš.
ŽK: 1:3.
ČK: 0:1 (73. Beránek).
Diváci: 80.

H. PĚNA – ST. HLÍNA 1:0 (1:0)

Do přestávky byl aktivnější domácí celek, který však minimálně tři velké příležitosti spálil. Vedení se tak ujal až těsně před odchodem do kabin z penalty, kterou proměnil tradiční exekutor Martin Beran. Druhé dějství už přineslo vyrovnanou partii, přičemž největší šanci Staré Hlíny zlikvidoval gólman Holec. Horní Pěna se o tři body strachovala až do konce, ale nakonec vítězství uhájila.

Branka: 44. Martin Beran.
Rozhodčí: Janák.
ŽK: 2:2.
Diváci: 50.

STRÁŽ – HALÁMKY 5:3 (3:0)

Hosté přijeli pouze s jedenácti hráči a navíc bez své opory brankáře Záviše. Dobře hrající Stráž vytáhla skóre postupně až na 5:0, ale nakonec si skóre v tabulce příliš nevylepšila, neboť v závěrečné desetiminutovce nepochopitelně polevila a inkasovala tři zbytečné góly.

Branky: 5. a 68. (z 11) O. Šetka, 27. Šmíd, 31. Petr Přílepek, 71. Koudelka – 81. a 90. Trsek, 84. Paďourek.
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 1:2.
Diváci: 60.

Č. RUDOLEC – ČÍMĚŘ 4:2 (2:1)

Diváci v Českém Rudolci se tentokrát opravdu nenudili. V nervózním a vyhecovaném duelu viděli kromě šesti gólů i čtyři nařízené pokutové kopy, tři vyloučené hráče a deset dalších sudí potrestal žlutou kartou. Číměř v první půli za stavu 1:1 zahodila penaltu, což byl zřejmě klíčový okamžik celého střetnutí.

Branky: 5. a 45. (z 11) Kubec, 60. (z 11) a 83. Bártů – 34. Kodada (11), 55. Záhorka.

OBRAZEM: Dění v Bystřici pravidelně oživuje divadlo

Nová Bystřice - V Nové Bystřici se pravidelně konají divadelní představení pro děti i dospělé.

OBRAZEM: Fotbalisté Buku sesadili Studenou z čela přeboru

Jindřichohradecko -  Fotbalový přebor mužů má o víkendu na programu zápasy 9. kola.

OBRAZEM: Malí hradečtí školáci se učí bruslit

Jindřichův Hradec – Školáci z jindřichohradeckých základních škol se pět zapojili do projektu Škola bruslení.

Odpoledne na hrad, večer na koncert. Kam vyrazit v neděli za zábavou?

Jindřichohradecko - Ani v poslední den týdne nemusíte zůstávat doma, ale můžete se vydat někam za zábavou.