„Myslím si, že tenhle fotbal se divákům musel líbit. Byť je asi někdo smutný, někdo spokojený a někdo naštvaný. I já jsem za první půli naštvaný, v ní jsem si naši hru představoval úplně jinak," krčil rameny kouč Dynama František Cipro a dodal, že padly čtyři góly a ke konci bylo plno dalších šancí. „Takže diváci byli určitě spokojeni," usoudil.

„Nakonec jsme mohli i vyhrát, vždyť jsme měli za stavu 2:2 tři vyložené šance. Stejně tak jsme ale mohli i prohrát, protože i soupeř měl v závěru dvě šance, z nichž dal tyčku a tu druhou šanci Kříža chytil," zmínil trenér Dynama Kočího technickou ránu do zadní tyčky a šanci Nešického, které předcházela Hricova chyba.

„Ale kdyby v nastavení Limova dělovka skončila gólem na 3:2, mohli jsme tam běhat ještě teď," s úsměvem i lítostí připomněl výstavní volej brazilského zadáka v 91. minutě, který gólman Toma jen reflexivně vyrazil.

Na dotaz Deníku, kde vidí příčiny tak bojácného výkonu svých hráčů v první půli, jen pokrčil trenér Dynama rameny: „Souhlasím, byli jsme bojácní. Trochu to chápu u těch mladých, ti hrají na tréninku úplně jinak než v zápase, kdy se někdy bojí hrát a bojí se míče. V první půli mě ale tentokráte zklamali ti zkušení. Mrzelo mě, že si to Šimák a Benát uprostřed nepohlídali a středová řada hostí Šiml, Javorek a Nešický nás se svou pravou stranou do půle jasně přehrávala," připustil.

Že byla v půli v domácí kabině bouřka, je jasné. „Nemohu tady publikovat, co a jakou formou jsme hráčům vytýkali, rozhodně si ale hráči vzali naše slova k srdci. Hlavně ale pomohlo i přeskupení v sestavě," připomněl přesun Řezáče víc doprostřed, kde do půle hosté v čele s Javorkem vládli až neskutečně. „Lima se stáhl na stopera a Novák se posunul na levého beka místa Fundy," vysvětlil Cipro.

Nadějného mladíka, jenž ve středu pole minulé zápasy odváděl dobré výkony, trenér sice nechtěl veřejně hanit, jenže ten v derby na beku hořel jako papír. Oba góly hostí se rodily na levém kraji domácí obrany, tam do půle byla slabina, zatímco fanoušky zatracovaný Dvořák si na pravém kraji obrany vedl velice solidně.

Dle Cipra hosté, jejichž výkon do půle označil za výborný, po pauze při vědomí slibného náskoku a jasné herní převahy trošku zalezli. „Tím nám to ulehčili, nicméně my v kabině byli o půli přesvědčeni, že zápas ještě vyhrajeme."

I remízu ale Dynamo bralo. „Soupeř si bodovat zasloužil za první půli, my zase za druhou, kdy jsme byli jasně lepší. Takže asi zasloužená remíza," konstatoval trenér Cipro.

Zatímco hráči Dynama přes domácí ztrátu dvou bodů odcházeli ze hřiště v euforii z nevídaného závěru, hosté se netajili svým zklamáním. „Těžko se mi utkání popisuje bez emocí, my tu totiž ztratili vyhraný zápas," lomil na pozápasové tiskovce rukama trenér Petr Frňka. „My si do půle dělali na hřišti, co jsme chtěli a v pohodě vedli 2:0. Jenže pocit sebeuspokojení a takové té nesmrtelnosti nás stál tři body. Navíc jsme ve finále mohli zápas i ztratit," vrtěl nevěřícně hlavou. „Takže z mého pohledu velké zklamání a ztracené dva body."

Na dotaz Deníku, čím si vysvětluje tak propastný rozdíl ve hře svého týmu v prvním a druhém poločase, žádné výmluvy kouč Táborska nehledal: „Já si dokonce myslím, že to nebylo ve druhé půli, ale že náš výkon šel dolů už v závěru první části. Že jsme už po naší druhé brance tu aktivitu ztratili, přestali jsme být hladoví a nechali jsme Budějky začít se do hry dostávat. V šatně jsme si sice říkali, že to, aby se domácí zvedli, nesmíme připustit, nicméně měli jsme už problém do zápasu zpátky naskočit. Náhle nám chybělo všechno, co je ve fotbale pro kvalitní výkon důležité. Nebyl tam pohyb bez míče, nebyla tam nabídka, nebyla už tam ta touha hrát nahoru. To se nám zkrátka vymstilo," připustil Frňka a jedním dechem k tomu dodal: „Pokud se bude udělovat plaketa za mistry ztracených vyhraných utkání, pak ji získáme určitě my…"

Negativní vliv na výsledek z pohledu hostí možná mělo i střídání Šimla, jenž je pro Táborsko na postu defenzivního štítu důležitým hráčem. „Měl problémy, trápila ho nějaká viróza a už ze začátku druhé půle bylo vidět, že není fit, že má tvrdé nohy. Proto střídal. Ale že nám chyběl, je jasné," potvrdil trenér Frňka.

Jak šly minuty na Střeleckém ostrově?

2. První střelu na bránu vyslal Javorek (Tá), Křížkovu bránu ale vysoko překopl.

4. Lima (ČB) mířil zpoza vápna přesněji, nicméně i jemu k tomu, aby míč šel mezi tři tyče, půl metru chybělo.

8. Sladký (Tá) jako první mířil na bránu, a byť šlo očividně o nevydařený centr, Křížek měl starosti.

16. Ciku centroval od pravé lajny, Lima míč na vápně minul, Javorek si ho přiklepl a poslal k tyči – 0:1.

21. Šimák (ČB) tvrdě pálil zpoza vápna, ale nad bránu.

22. Sladký si pohár u lajny s Fundou a po jeho centru volný Strnad hlavou nedal Křížkovi šanci – 0:2.

26. Ciku běžel sám na bránu, trefil ale jen Křížka.

39. Šimák z trestného kopu z 20 m trefil jen zeď hostí.

62. Dvořák poslal ideální ostrý centr za obranu Táborska, nikdo z jeho spoluhráčů ale na balon nedosáhl.

69. Řezáč (ČB) po zákroku Hanzlíka ve vápně skončil na trávníku, sudí Machálek to za penaltu neposoudil.

72. Šimák uvolnil Peška, ten se podél pravé lajny šikovně uvolnil a našel na zadní tyči stopera Nováka, který zblízka málem protrhl brankovou síť – 1:2.

73. Ciku hned z rozehrávky sám na bránu, Křížek kryl.

74. Kočí (Tá) technickou střelou trefil za překonaným Křížkem vzdálenější tyčku, dorážka Strnada šla vedle.

77. Hric (ČB) vracel odražený míč před bránu, Traoré (Tá) ve snaze odvrátit smolně tečoval a gólman Toma neměl možnost zasáhnout – 2:2.

79. Linhart (ČB) po Šimákově centru hlavičkoval z jasné šance o chloupek vedle.

87. Hric chyboval, Nešického ránu al křížek kryl.

91. Limův famózní volej, Toma reflexivně vyboxoval.

Dynamo ČB – Táborsko 2:2 (0:2)

4. kolo II. ligy – Branky: 72. Novák, 77. Hric – 16. Javorek, 22. Strnad. ŽK: Dvořák, Pešek, Kalod – Sladký, Javorek. Diváci: 3107. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Vlček.

Dynamo: Křížek – Dvořák, Hric, Novák, Funda (46. Jurdík) – Lima, Benát (61. Linhart) – Řezáč, Šimák, Pešek (81. Wermke) – Kalod.

Táborsko: Toma – Sladký, Cíferský, Mráz, Hanzlík – Šiml (65. Traoré) – Ciku (78. Běloušek), Nešický (58. Kočí), Javorek, Džafič – Strnad.

Příští program

Ve II. lize je o víkendu volný termín, na který svaz stanovil zápasy Poháru FAČR: Táborsko v neděli hraje v Karlových Varech, zatímco Dynamo si zápas v Č. Krumlově předehrává už tento čtvrtek (17.30).

V 5. kole II. ligy Táborsko příští sobotu 5. září na Soukeníku hostí Pardubice (17.00), Dynamo se týž den představí už ráno v Sokolově (10.15).