TÁBOR – TŘEBOŇ FK 2:1 (0:1) – Jihočeské derby přineslo velice zajímavý fotbal, s řadou osobních soubojů, častou střelbu obou týmů, červenou kartu, ale hlavně šťastným vítězstvím domácích, kteří si ale za druhý poločas tři body zasloužili.

Opatrnost v úvodu

Utkání začaly oba týmy opatrně, až ve 12.min po nepovedené střele hostujícího Ždimery se k míči dostal kanonýr Hačka a křížnou střelou nedal Novákovi šanci 0:1. Domácím se v této fázi hry moc nedařilo, o čemž svědčí i situace z 15.min, kdy Stoszek šel sám na branku, přesto zakončit nedokázal. Ve 23.min opět velmi aktivní Hačka tvrdou ranou protáhl Nováka. Ve 29.min pálil domácí Stoszek jen do brankáře Jakuba Skály, další příležitost měl na hlavě kapitán Kučera, Skála však s námahou vytěsnil na roh a poslední šanci v prvním poločase měl Nohava, když brankář Skála vyrazil jeho prudkou ránu před sebe a dobíhající Stoszek byl u balonu pozdě. Poločas vyhráli hosté, dobře kombinovali a celkově hráli pohledný fotbal.

Nejlepší výkon

Zato druhý poločas byl zcela v režii domácích, kteří určitě předvedli nejlepší jarní výkon i když postrádali Kaláška, Nekvindu, Bujnovského a svého kanonýra Holana, kteří jsou zranění. Ve 46.min Fořt po Koutníkově přetaženém centru z úhlu mířil jen do Skály. Vyrovnání se domácí dočkali v 60.min kdy hostující Svoboda u střídaček hostů zbytečně přišel o míč, ten putoval po ose Rabiňák, Koutník a zakončující Stoszek 1:1. V 62.min Ždimerova pumelice ze 30 m vystrašila domácího Nováka.

Další průběh utkání až do 86.min se vyznačoval dobýváním třeboňské obrany. Právě v této minutě byl hostům vyloučen záložník Janoušek.

Vítězný gól přišel v 88.min kdy dlouhý balon do pokutového území Pinter chtěl hlavou zahrát do náruče brankáře Jakuba Skály, ten však vyběhl a jen bezmocně koukal, jak míč obloukem letí za jeho záda do opuštěné branky. Domácí získali důležité tři body, které si za svoji aktivitu a bojovnost ve druhém poločase i přes vlastní gól hostů v závěru utkání zasloužili.

Rozhodčí: Vnuk, Svoboda, Němec,
ŽK: Koutník, Fořt – Svoboda, Pinter,
ČK: 0:1 (Janoušek).