V krajském přeboru se radoval jen Hradec

Jižní Čechy – V dalším kole vyšších krajských soutěží v kopané si zástupci okresu vedli se střídavými úspěchy. Zatímco Hradec v KP doma otočil duel s Lažišti a Nová Bystřice v I. A třídě zvítězila na budějovické Slavii, Dačice i Třeboň v jihočeském přeboru vyšly naprázdno.

9.10.2012

V KP doma Hradec zdolal Lažiště 3:2. Na snímku bojuje s protihráčem Jan Beneš (vlevo).Foto: Jan Donauschachtl

KRAJSKÝ PŘEBOR
J. HRADEC – LAŽIŠTĚ 3:2 (1:2)
Ivo Ježek, vedoucí mužstva FK J. Hradec (4. místo): „Musím přiznat, že tentokrát to z naší strany nebyl optimální výkon a soupeři jsme především v první půli nechávali příliš prostoru. Vpředu se nám nedařilo přidržet balon, takže obrana se často ocitala pod tlakem a z něho se hosté také dostali do vedení. Kučera sice brzy na to dokázal vyrovnat, do přestávky jsme se však nedokázali vyvarovat další chyby a po rohovém kopu podruhé inkasovali. Po změně stran mužstvo přidalo hlavně v nasazení, ale měli jsme i štěstí, neboť hráči Lažišť zahodili dvě vyložené šance. Vyrovnání zařídil čtvrt hodiny před koncem Kapias a vítězný gól vsítil v 87. minutě střídající Houška. Spokojeni jsme hlavně se ziskem tří bodů, což nám zaručuje poměrně klidnou cestu do Prachatic, které společně s Dražicemi vedou tabulku. Chtěli bychom bodovat."
FK J. HRADEC 1910
Hulík – Fučík, Hejl, Opelka, M. Šenkýř – Šuba (89. Prokop), Černoch, Beneš, Kapias – Kučera (73. Houška), Heřman (46. Schmidt). Trenér: M. Černoch.

DAČICE – JANKOV 1:3 (0:2)
Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (9.): „I když jsme prohráli stejným výsledkem jako minule v Písku, nyní jsme předvedli mnohem lepší výkon, ale tentokrát byl zakopaný pes v naší koncovce, což byl jediný rozdíl mezi oběma soupeři. Do vedení se dostal z první vážnější akce Jankov, naše hráče to však ještě víc nabudilo ke zvýšené aktivitě, jenže trefit do černého se tentokrát nedokázal ani kanonýr Toman. Po nedorozumění při bránění standardky navíc hosté těsně před odchodem do kabin přidali další gól. Jankov druhý poločas sehrál zkušeně a v pohodě, zvlášť když se mu povedlo potřetí skórovat. Naši kluci bojovali až do konce, těžko jim něco vytknout, ale dokázali jen snížit, když se po pěkné akci prosadil Jindra. Hosté hráli vzadu výborně, podržel je i gólman, nám chybělo i trochu štěstí."

Vaverka – Černý, Kněžínek, Celý, P. Novák – Brandl (68. Chvátal), Krtek, M. Ferdan (75. J. Novák), Jindra – Toman (68. Kiessling), Štolba. Trenér: T. Krejča.

PÍSEK B – TŘEBOŇ 1:0 (0:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (10.): „Zápas se hrál na umělce, což nám nepřidalo, ale bylo to pro oba stejné. Domácí měli převahu, trefovali však jen tyče či břevno a často ztroskotali na našem výborně chytajícím brankáři Jakubu Skálovi. Skórovat jsme mohli i my, jenže Franěk nastřel tyč, neujala se ani nadějná Kolského hlavička nebo Janouškův únik. Rozhodnutí padlo v 74. minutě, kdy sudí nařídil penaltu po nastřelené ruce ve vápně, a tu domácí proměnili. Nyní hostíme Hlubokou a už je zapotřebí naplno bodovat. Otázkou je, v jaké sestavě nastoupíme, neboť máme řadu zraněných hráčů."
JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Kolský, Havlík, Wolf, Holý – Raček, Janoušek, Šafránek, Franěk – Příhoda, Redžepi (64. Zvánovec). Trenér: M. Tomášek.

I. A TŘÍDA SK. B
SLAVIA ČB – N. BYSTŘICE 0:1 (0:1)
Rostislav Maxa, trenér Jiskry Nová Bystřice (9.): „Celý první poločas se hrál mezi šestnáctkami bez výraznějších šancí na obou stranách. Střed pole ovládali domácí, ale naše pozorná obrana všechny pokusy o dobytí branky odvrátila. Ve 36. minutě jsme se dostali do vedení, a byl to poměrně kuriózní gól. Brankař Plachý totiž poslal dlouhý balón na polovinu soupeře a stopeři Slavie si tak dlouho dávali přednost, až se míče zmocnil Jirka Havel a překonal bezmocného gólmana. Do druhého dějství jsme vstoupili aktivně a po vyšachování obrany se do obrovské šance dostal Pacholík. Jeho málo razantní střelu však brankař vytěsnil na roh. Soupeř sice postupně převzal iniciativu, naše pozorná obrana s jistým brankařem však odolávala. Naopak, pouštěli jsme se do rychlých a nebezpečných brejků, jenže neřešili jsme správně finální fázi. Poslední šanci měl v 90. minutě střídající Jirka Feytl, ale také nedal. Za bojovnost a plnění taktických pokynů jsme si výhru zasloužili."
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Plachý – Chuda, Steklý, Bobál, Hudeček – Kratochvíl (65. J. Feytl), Beneš, J. Schramhauser, M. Feytl – Havel, Pacholík. Trenér: R. Maxa.

9.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).