Už pojedenácté se v jižních Čechách koná jedinečný projekt Letní fotbalové školy, kterou letos pořádají opět Jihočeská fotbalová mládež a Českobudějovický klub futsalu společně s partnery z jižních Čech. „Velmi nás těší neustále se zvyšující zájem fotbalové veřejnosti o projekt Letní fotbalové školy, především samotných hráčů, byť jsme letos vinou celosvětové pandemie Covid-19 první dva turnusy zcela nenaplnili,“ říká manažer LFŠ Václav Hrabík.

Druhého turnusu pro ročník 2009 se zúčastnilo 30 hráčů. Kromě Tomáše Marušky a Martiny Ryšavé přijel trenér slávistických přípravkových kategorií Martin Mišovec, který si jako nový člen trenérského týmu nemohl pobyt vynachválit: „Nejen skvělé ubytování v blízkosti hlavního fotbalového areálu se skvěle připravenou hlavní i tréninkovou hrací plochou, umělá tráva, prostorná hala, sedm tenisových kurtů, ale i další připravená zázemí včetně výborné kuchyně jsou skvělou vizitkou zdejších lidí.“

V pozitivním hodnocení pokračovala i Martina Ryšavá: „Jedinečnost celého projektu spočívá v tom, že se do každého termínu mohou přihlásit pouze hráči jedné fotbalové kategorie. Trénuju mladší žáky v Brně a je naprosto úžasné jak na pokojích jsou všichni velcí kamarádi, ale při tréninku je díky stejnému věku ovládne obrovská soutěživost nejen na hřišti, ale i při všech ostatních aktivitách. Proto jsme také rozdali velký počet medailí.“

Florbalové turnaje v rámci Letní fotbalové školy 2020 vyhráli Jan Kohoutek, Adam Krejčí, Filip Votruba, Tomáš Hejkal, Ondřej Mynář a Vojtěch Novák, Robin Vesecký, Adam Hron, Filip Zahálka a Matouš Rehberger.

V úpolových dovednostech byli nejlepší Marek Beránek a Filip Votruba a prestižní ligu mistrů vyhrály dvojice Jan Dvořák, Adam Krejčí a Tomáš Hejkal, Ondřej Mynář.