V 16. kole okresního přeboru se hattrickem blýskli jarošovský Rychlý a rudolecký Kubec

SUCHDOL B – STAŇKOV 5:2 (2:0)
Vedoucí celek přeboru se v korektně vedeném duelu představil v dobrém světle, ale domácí hráči byli rychlejší ve startu na míč a hlavně dokázali proměnit většinu svých příležitostí. Suchdol už vedl 4:0, pak staňkovští střelci dvakrát skórovali, ale poslední slovo měli opět domácí.
Branky: J. Záruba 2, O. Kubašta 2, Š. Kubašta – Nohava, Bílek. Rozhodčí: Bicek. ŽK: 1:1. Diváci: 90. (roh)

ST. HOBZÍ – HALÁMKY 1:2 (0:0)
Nováček si po celé střetnutí udržoval herní převahu, ale střelecky se nedokázal prosadit. Už v první půli zahodil tři tutovky a po přestávce za to pykal, když se dvakrát prosadil hostující Michal Slavík. Čtvrt hodiny před koncem sice Staré Hobzí vykřesalo naději, ale ani závěrečný nápor další změnu stavu nepřinesl.
Branky: F. Štibich – M. Slavík 2. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: 1:1. Diváci: 50. (fa)

ST. HLÍNA – HRANICE 2:1 (1:0)
Na starohlínském umělém trávníku si domácí tým od počátku vytvořil územní převahu, ale jeho snaha většinou končila před šestnáctkou soupeře. Skóre mohl otevřít už v 11. minutě Matuška, jeho samostatný únik však trefou do černého ještě neskončil. Ve 27. minutě putoval do nemocnice po nešťastné srážce domácí M. Ködel, po níž se na trávníku trochu přiostřilo. Vedení Staré Hlíně zajistil v 31. minutě Vytlačil. Podobný obraz hry přinesl i druhý poločas, v němž Stará Hlína v 70. minutě zaslouženě přidala i druhý zásah. Halámky dokázaly výsledek korigovat až v závěru z pokutového kopu.
Branky: Vytlačil, Matuška – Vach (pen.). Rozhodčí: Bicek. ŽK: 5:0. Diváci: 40. (hru)

ČÍMĚŘ – STRÁŽ 4:1 (3:0)
Číměř měla celé utkání pod kontrolou a postupně zvyšovala svůj náskok. V průměrném, ale slušně hraném duelu, se hostujícímu mužstvu podařilo vstřelit čestný úspěch až těsně před koncem z penalty. Výhra domácích fotbalistů mohla být i vyšší, ale zejména v prvním dějství „zazdili“ řadu slibných možností.
Branky: J. Drábik 2, Nácar, Kodada – Z. Mládek (pen.). Rozhodčí: Hešík. ŽK: 1:1. Diváci: 80. (fa)

JAROŠOV – Č. RUDOLEC 4:4 (4:4)
Oba celky nastoupily bez obvyklých brankářských opor, a tak se v první půli strhla nevídaná přestřelka. Ve 13. minutě Jarošov prohrával 0:2, ale pak začala úřadovat jarní posila domácích Jan Musil ze Žirovnice, po jehož akcích si veterán Rychlý na své konto připsal hattrick. Podobně si však v rudoleckém dresu vedl i kanonýr Kubec. Po změně stran oba soupeři výrazně zlepšili defenzivní činnost, takže další gól už nepadl a střetnutí skončilo spravedlivou dělbou bodů.
Branky: Rychlý 3, L. Leixner – Kubec 3, R. Novák. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 4:5. Diváci: 40. (pet)

ST. MĚSTO – HORNÍ PĚNA 2:1 (1:1)
Souboj týmů ze samého chvostu tabulky měl pouze průměrnou úroveň, ale přinesl množství šancí na obou stranách. V závěru se štěstí přiklonilo na stranu Starého Města, které gólem Feráka v 82. minutě rozhodlo o svém premiérovém vítězství v letošní sezoně.
Branky: Mendel, Ferák – Martin Beran (pen.). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:0. Diváci: 20. (mí)

STUDENÁ – KLIKOV 4:2 (3:0)
Klikov byl celé utkání fotbalovější, ale jeho naivní hra kolem pokutového území k úspěchu nevedla. Domácí spoléhali na rychlé brejky a soupeři uštědřili lekci z produktivity. Studená o svém vítězství rozhodla prakticky už během úvodní pětačtyřicetiminutovky a konečné skóre je pro hostující tým nakonec ještě milosrdné.
Branky: Mitas 2, Lojka, Dvořák – Šerý 2. Rozhodčí: Devera – Vican, Přikryl. ŽK: 1:1. Diváci: 80. (lin)

PROGRAM 17. KOLA (17.– 18. 4.)

Horní Pěna – Jarošov (so 10)
Hranice – Číměř (so 15.30)
Č. Rudolec – Stará Hlína (so 17)
Klikov – Halámky (so 17)
Staňkov – Staré Město (ne 15)
Stráž – Studená (ne 16)
Suchdol B – Staré Hobzí (ne 17)