A právě vítězný gól se stal jablkem sváru závěrečných okamžiků. Jiskra na začátku třetí minuty nastavení po faulu ve středovém kruhu zahrávala trestný kop, hrozen tří domácích hráčů se v přesile ve vzduchu pověsil na osamoceného dačického gólmana Ferdana, jehož jeho spoluhráči nechali takříkajíc ve štychu. Tomu při zákroku vypadl balon z rukou a Šafránek jej dorazil do sítě.

Byl to faul, nebo ne? Těžko říct. Třeboňští se domnívají, že ke střetu došlo v rámci pravidel, hosté inkriminovaný okamžik nechali bez komentáře, i když bezprostředně po této situaci na hřišti v emocích naháněli rozhodčího a spílali mu. Nutno podotknout, že po shlédnutí záznamu nelze jednoznačně dát za pravdu ani jedné straně.

KRAJSKÝ PŘEBOR
TŘEBOŇ – DAČICE 2:1 (1:0)
Marcel Tomášek, trenér Jiskry Třeboň (4.): „V prvním poločase jsme soupeře jasně předčili, vytvořili si celou řadu možností a snad pětkrát trefili tyčku. Dačice sice měly také dvě šance, ale toto nebezpečí se nám naštěstí podařilo zažehnat. Nakonec se nám také povedlo po zásluze vstřelit vedoucí gól, když po ose Cahyna, Benhák pustil Maxa míč na Šafránka a ten se nemýlil. Po obrátce už to z naší strany tak dobré nebylo, hosté nás dokázali přitlačit, ale většina jejich akcí končila na šestnáctce. Přesto se v 83. minutě dočkali vyrovnání. V závěru se štěstí přiklonilo na naší stranu. Téměř z půlky jsme zahrávali trestný kop, tři naši hráči šli do souboje s gólmanem, který míč neudržel, a Šafránek jej hlavou dorazil do sítě. Hosté se cítili ukřivděni, že se jednalo o faul. Kontakt tam sice byl, ale myslím, že naši hráči dačického brankáře nesestřelili. Kdybychom v první půli dali pět gólů, mohl být klid, takhle přišly zbytečné emoce."

JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – Wolf, Cahyna, Havlík, Kido – Maxa, Šafránek, Holý, Benhák (82. Smějsík) – Rossmann, Diviš (64. Franěk).

Petr Musil, člen výboru Centropenu Dačice (11.): „Úvodní pětačtyřicetiminutovku náš tým prospal a vůbec nehrál to, čeho je schopen. Byli jsme pomalejší, vázla kombinace, prostě téměř nic nám nevycházelo, takže Třeboň si vypracovala spoustu šancí a trefovala tyče i břevno. Z naší strany sice rána Míry Ferdana také olízla břevno, ale to bylo málo a domácí fotbalisté se po zásluze dostali do vedení. Druhý poločas už byl z naší strany o něčem jiném a hráli jsme tak, jak by to mělo vypadat. Výkon se výrazně zlepšil a povedlo se nám zaslouženě vyrovnat, když centr Grüna zužitkoval Štolba. Pak mohl střídající Toman, který kvůli lehčímu zranění nemohl nastoupit od začátku, připojit vítěznou trefu, ale těsně minul. Samotný závěr duelu, v němž jsme dostali druhý gól, ponechám bez komentáře. Ať se nad tím každý zamyslí, zda to má vůbec smysl…"

CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Černý (63. Beníček), M. Ferdan, Kněžíček, Novák – Grün (87. Vacuška), Celý, Brandl, Jindra – Štolba, Točík (66. Toman).