Jejich trenér Marek Černoch, známý svou náročností, vyjádřil s dosavadními výkony spokojenost, ale neopomněl zdůraznit, že ne vše vyšlo podle jeho představ.

„Mužstvo zaslouží pochvalu za tréninkovou morálku i dosažené výsledky, na nichž jsou však dvě kaňky. Mám na mysli zcela zbytečnou domácí porážku s Dražicemi hned v úvodním kole, kdy nám soupeř ze dvou šancí vstřelil dva góly a odvezl si všechny body, které nám v účtování za první část sezonu chybí. A pak zápas v Želči, který jsme prohráli 2:6 a v němž nás domácí převálcovali,“ poznamenal kouč.

Do zimní přípravy Hradec odstartoval 8. ledna a Marek Černoch si její průběh nemůže vynachválit.
„Trénujeme třikrát týdně, absolvovali jsme soustředění v Medličkách u Batelova, v přípravných zápasech jsme stříleli poměrně dost gólů. Kluci makají jako diví, aby si zajistili místo v základu. Až si říkám, že to je nějak moc ideální,“ směje se zkušený lodivod.

Vydařený podzim vedení klubu ani nenutil dělat nějaké zásahy v kádru.
„Ke změnám není moc důvodů, jsme rádi, že jsme tým stabilizovali. Jednoho šikovného hráče do defenzivy bychom sice uvítali, ale v našem mikroregionu je těžké fotbalistu potřebných kvalit sehnat,“ vysvětluje Marek Černoch.

Z výše uvedeného logicky vyplývá, že jindřichohradecký celek nemůže mít pro druhou část sezony nízké cíle.
„Nebudeme alibisticky tvrdit, že postup nás nezajímá. Určitě tomu chceme jít naproti, ale pokud se to nezdaří, nebudeme z toho dělat vědu. Chceme bavit fotbalem sebe i diváky, mít z něho dobrý pocit. Ambice jsou jedna věc, ale po dvou kolech může být realita úplně jiná,“ je si trenér vědom ošidnosti „míče kopaného“.

Jarní premiéra čeká Hradec v sobotu od 10:30 hodin, kdy na svém stadionu přivítá třetí Olešník.