Odchovanec jihočeského fotbalu Lukáš Perina se vrátil domů. Má zkušenosti z 1. dorostenecké ligy, nastupoval za Dynamo České Budějovice, v USA hrál za Wingate Bulldogs. Teď se vydal do školy, kterou abslovoval. Pro studenty prestižního českobudějovického Gymnázia Česká to bylo zpestření výuky. Návštěva dorazila ze sportovního prostředí. Kubík, Hašek a Perina. To byla trojice, která vyprávěla studentům o tom, co prožila při svých toulkách za bohatou a zajímavou sportovní kariérou.

Jan Dvořák vypráví fotbalové návštěvě. Kubík, Hašek a Perina v českobudějovickém Gymnáziu Česká | Video: Deník/ Kamil Jáša

Jméno Luboše Kubíka si příznivci fotbalu jistě spojí s bývalým českým fotbalovým reprezentantem Československa a České republiky. Na klubové úrovni působil v zahraničí v Itálii, Francii, Německu a USA. Jeho syn Luboš Kubík mladší prožívá zajímavý příběh. V šestnácti vyrazil za fotbalem a studiem do USA. "Táta tam hrával, já tam jako malý pobíhal, Amerika se mi líbila, vždy jsem se tam chtěl vrátit," říká Kubík mladší. "Lákalo mě hrát fotbal a vzdělávat se. Tam jsem dokončil střední školu a vysokou."

Studentům v Gymnáziu Česká vyprávěl společně s Martinem Haškem a absolventem právě této střední školy Lukášem Perinou. Jan Dvořák doplnil: "Luboš Kubík mladší strávil v Americe deset, absolvoval v USA studijní program, má zajímavé zkušenosti. Lukáš Perina je zase bývalý student Gymnázia Česká, který tento program absolvoval. Bylo to nádherné propojení univerzitního sportu a studia."