Žádné zázraky se v Plzni čekat nedaly, ale půl tuctu gólů, to je přece jen trošku silná káva…

Jeli jsme do Plzně s tím, že tam bodovat by bylo malým zázrakem. Věděli jsme, jak jsme na tom my, jak je na tom Plzeň, přesto jsme se chtěli pokusit něco uhrát. To se nám nepovedlo, navíc 6:0, to je strašná ostuda a všechny nás to moc mrzí. Tím víc teď musíme udělat maximum pro to, abychom to v sobotu doma s Brnem zvládli a získali tři body.

Jaká byla po zápase atmosféra v kabině. Byli jste hodně skleslí?

Samozřejmě, že jsme byli naštvaní, hrozně moc naštvaní. A to sami na sebe, že jsme ten zápas tak nezvládli. Měli jsme po zápase skoro dva dni volno, v úterý na tréninku jsme si vyříkali ty věci, které byly špatně, a pak už jsme se soustředili jen na sobotní zápas proti Brnu.

V Plzni jste sice dostali hodně brzy gól, což je vždy nepříjemné, nicméně pak jste nejtěsnější skóre dlouho drželi. A co víc, za stavu 1:0 jste právě vy po Benátově nahrávce šel do slibného brejku, který ale zmařil nepochopitelný verdikt pomezního…

Trenéři nám říkali, ať se vystříháme diskusí s rozhodčími, já ale tušil už v tom okamžiku, kdy pomezní zvedl praporek, že o ofsajd nejde, ale nechal jsem to být. Když jsem tu situaci pak viděl v televizi, vůbec nechápu, jak může rozhodčí udělat takovou obrovskou chybu. My šli dva na jednoho a myslím si, že to byl z devadesáti procent gól. A za stavu 1:1 se zápas mohl vyvíjet úplně jinak. Neříkám, že bychom tam snad vyhráli, ale takový debakl by to přece jen třeba nebyl.

Těsně před půlí sice Plzeň zvýšila na 2:0 a gól do šatny je dvojnásob nepříjemný, nicméně krátce po půli jste měli šanci dát kontaktní gól i vy. A znovu jste v té šanci měl vy prsty.

My jsme hlavně neměli dostat gól do šatny, to byla velká chyba. To se ale stává a je škoda, že jsme my gól po půli nedali. Šance to byla velká, centr zleva se mi docela povedl a Limberský tam míč nějak netrefil, jenže Adam Varadi to zřejmě nečekal a gól z toho nebyl. Platí to, co jsem říkal k tomu ofsajdu, co to ofsajd nebyl: kdybychom snížili na 2:1, s takovým debaklem jsme asi domů nejeli.

Už jen kosmetickou úpravou skóre mohl být gól, který jste mohli dát za stavu 5:0. A také tentokráte jste byl vy v hlavní roli. Mám na mysli situaci, kdy jste v čisté šanci trefil Linharta.

To taky byla smůla, podle mě to určitě šlo do brány. Linč tam clonil, bohužel ho to trefilo do nohy. Aspoň ten jeden gól jsme dát mohli, což by sice nic neřešilo, přece jen by ale ten výsledek vypadal trošku líp.

Příbram se v pondělí držela proti Spartě delší dobu, nakonec ale jela taky bez bodů a se čtyřmi góly. Jsou Plzeň i Sparta o tolik v naší lize jinde než většina dalších týmů?

Ten zápas jsem v televizi sledoval a musím říct, že Příbram bránila velmi dobře. Sice v držení míče na tom byla asi jako my, nějakých dvacet procent, ale na to se nehraje. Hraje se na góly a je možné, že kdyby Sparta tak brzy nesrovnala na 1:1, klidně to mohlo taky dopadnout jinak. Jakmile ale Sparta za ty dvě minuty vyrovnala, už si to ve druhé půli pohlídala a zaslouženě vysoko vyhrála.

Čímž vám pomohla, i Příbram totiž patří mezi ohrožené kluby. A stejně tak vám pomohla taky Slavia v Liberci, kde její vítězství zařídil váš bratr Milan. Už jste mu k hattricku gratuloval?

Hned jak skončili, tak jsem mu psal. My z Plzně dojeli pozdě v noci, tak jsem mu volal až druhý den a k vítězství i k jeho třem gólům jsem mu blahopřál. I k tomu, že nám pomohli a Liberec v tabulce udrželi pod námi

Jak se dal slyšet i váš kapitán Jiří Kladrubský, pro vás vlastně ligové jaro začíná až v sobotu doma proti Brnu. Jenže vy u toho nebudete, protože jste v Plzni dostal čtvrtou žlutou kartu. Hodně vás to mrzí?

Jistě, že ano, jenže já hlavně nemůžu hrát kvůli dohodě klubů. Takže tu čtvrtou kartu si aspoň teď odpykám a pak na Boleslav i na další zápasy už budu k dispozici a nebude mi už stopka hrozit.

Takže šlo spíš taky o taktickou kartu?

Že mám tři karty a jsem tudíž ohrožen, jsem samozřejmě věděl. To nepopírám…

Že ale nebudete moci hrát právě proti Brnu, to vás tudíž mrzí?

Samozřejmě, že jsem naštvaný. Už v přípravě mě štvalo, že nebudu moci proti Brnu hrát. Pro nás je hrozně důležitý zápas a já chtěl mužstvu pomoci. Nicméně nic jiného mi nezbývá, než sedět na tribuně, fandit klukům a věřit, že to zvládneme.

Byť jste na hostování do Budějovic přišel právě z Brna, palce tudíž budete držet Dynamu?

Rozhodně! Jsem v Budějovicích, jsem hráč Dynama, takže určitě budu fandit Dynamu. A jak říkám, doufám a pevně věřím, že ty nesmírně cenné body s Brnem v sobotu tady uhrajeme.

Jedině tři body, přeje si Janotka

S přáním odčinit třemi body vysokou porážku z Plzně a vybojovat tři důležité body půjdou do sobotního zápasu s Brnem fotbalisté prvoligového Dynama. V rozhovoru pro Deník jižní Čechy to potvrdil i dvaatřicetiletý Tomáš Janotka, jenž na jih Čech přišel v zimě na hostování z Olomouce.

Dá se říct, že jste prohru v Plzni už hodili za hlavu?

Plzeň už jsme smázli a myslíme už jen na Brno.Ten zápas jsme si u videa zhodnotili a řekli si, co jsme udělali špatně a co dobře. Byť toho dobrého tam moc nebylo. Prostě jsme si to zhodnotili a udělali za tím tlustou čáru s tím, že se ve zbytku týdne soustředíme už jen na Zbrojovku.

Vy jste zápas v Plzni na svém pravém kraji obrany zvládl relativně slušně, Plzeň zlobila spíš po levé straně, ne?

Zvládl..? Když prohrajete šest nula, jen těžko se můžete nějak chválit. Ale i já si myslím, že obrovská síla Plzně byla na její pravé straně. Byť i Limberský s Pilařem mají velkou kvalitu, ale dá se říct, že jsme to tam nějak zpacifikovali. Asi se nám to povedlo trošku líp než na levé straně, nicméně spolu vyhráváme, spolu prohráváme. Je jedno, jak se komu daří, mluví konečný výsledek.

Dost bylo Plzně, teď je před vámi Brno a vy po takovém výprasku jistě máte o to větší motivaci!

Hrajeme o záchranu a body doma nutně potřebujeme. Bez ohledu na to, že se zachraňuje půlka tabulky. Nůž na krku má plno klubů a my jsme jedni z nich. Na domácí půdě s mužstvy, která jsou na tom stejně jako my, nemůžeme myslet na nic jiného než na vítězství.

Vy jste v Brně ještě v minulé sezoně hrál, bude to pro vás tudíž specifický zápas?

Strávil jsem v Brně celou sezonu a znám velice dobře jak hráče, tak i rukopis trenéra Kotala. S kluky se znám a jsem s nimi v kontaktu, teď ale je třeba je tady porazit.

Brno jaro zahájilo doma porážkou s Duklou, to jim ale chyběl klíčový hráč Zavadil. Mělo to vliv na výkon týmu?

Určitě. Je to neskutečně kvalitní hráč,kolem něj se motá veškeré dění na hřišti i v kabině. Měl chřipku, teď už ale celý týden trénuje a proti nám bude určitě nachystaný. A síla Zbrojovky s ním je daleko vyšší než bez něj.

Což ale jistě nemění nic na tom, že budete chtít vyhrát?

Samozřejmě, nic jiného než tři body nemůžeme chtít. Ty tři body by nám strašně moc pomohly, v tabulce by nás posunuly na jednadvacet bodů a daly by nám do dalších zápasů relativní klid.

Věříte, že podobně jako jste loni pomohl k záchraně Brnu, se vám to povede i v Dynamu?

Do Brna jsem šel na hostování s tím, abych pomohl se záchranou. Teď je ta úloha podobná a věřím, že i tady ta moje mise bude úspěšná.