Organizátoři fotbalového turnaje nezvládli sněhovou nadílku a sklízejí kritiku.


Z plánovaných tří sobotních utkání se totiž v řádném termínu uskutečnilo až to poslední: Chlum – J. Hradec.

Úvodní duel Kamenice vs. Soběslav byl totiž už na základě pátečního rozhodnutí organizačního výboru (ten je složen ze zástupců města, Sportrelaxu JH, TJ Slovan, Fruko–Schulz a AVE) odložen a operativně přesunut na neděli, ale nakonec odpadlo i sobotní polední střetnutí N. Včelnice – K. Řečice, pro které se zatím příhodný termín nalézt nepodařilo.

V čem tkví zásadní problém? Zarážející je zejména skutečnost, že hlavní porce sněhové nadílky připadla už během čtvrteční noci, takže Sportrelax JH, což je společnost provozující sportoviště v majetku města, měl celý den před sobotním programem na to, aby hrací plochu odklidil a zajistil její regulérnost. To se však nestalo a k dovršení potíží navíc v den konání organizátory vypekla technika.

„Při odklízení sněhové pokrývky z hrací plochy praskla na traktoru hadice servo řízení a než jsme v sobotu sehnali náhradní a zajistili její výměnu, došlo k časové prodlevě, takže musel být odložen i další duel,“ uvedl ředitel Sportrelaxu JH a člen organizačního výboru turnaje Zdeněk Turyna.

Měli uklízet dřív

To se samozřejmě setkalo s kritikou z řad jednotlivých účastníků, z nichž mimochodem každého účast na turnaji přijde na 7000 korun.

„Chápu, že s přívaly sněhu může být problém a za porouchanou techniku také těžko někoho vinit, ale z pátku na sobotu připadly už snad jen dva centimetry, takže se domnívám, že odklízet se mělo začít daleko dřív. Nelíbí se mi přesouvání termínů ani způsob komunikace ze strany organizátorů. Oddíly si totiž s předstihem zajišťují další přípravné zápasy, takže jim potom vznikají problémy. A hrát dva zápasy o víkendu není z pohledu tréninkového procesu vůbec ideální. Navíc stále nevíme, zda bude turnaj končit plánovaně 7. března, nebo o týden později, jak o tom nyní pořadatelé začali hovořit,“ neskrývá rozčarování trenér Nové Včelnice Miloš Strachota.

Chaos dokresluje i další rozhodnutí. Utkání 2. kola Chlum – Soběslav bylo původně na žádost soběslavského klubu odloženo, ale vzhledem k tomu, že se mezi oběma soupeři nepodařilo najít kompromis ohledně vhodného náhradního termínu a organizační štáb Rumového poháru později neshledal důvody pro odložení ze strany Soběslavi jako objektivní, rozhodl nakonec o kontumaci 3:0 ve prospěch Chlumu . . .

Nezbývá než doufat, že se nic podobného už opakovat nebude a turnaj, který byl ze strany pořadatelů před zahájením zmiňován s přívlastkem „nejkvalitnější na Jindřichohradecku“, bude dohrán ke spokojenosti všech jeho aktérů i hrstky diváků, která se Na Piketě každou sobotu schází.

4. kolo:

Chlum – Slovan J. Hradec 1:4 (1:2) – V prvním poločase drželi hráči Chlumu s favoritem statečně krok a dokonce se ujali vedení gólem Matouška. Slovan však ještě do přestávky stihl skóre otočit a pak už na hrací ploše jasně kraloval. Jeho výhra však mohla být ještě výraznější, neboť kromě dalších dvou přesných zásahů jindřichohradečtí fotbalisté zahodili řadu slibných šancí, jenž vznikaly po pěkných kombinačních akcích.

Branky: Matoušek – Frühauf 2, Beneš (11), Mihula.

Kamenice – Soběslav 6:3 (3:0) – Oba celky odehrály utkání s plným nasazením a častými střeleckými pokusy, o čemž výmluvně hovoří konečné skóre. Z vítězství se nakonec po zásluze radovala Kamenice, která si rozhodující náskok vytvořila už během úvodního poločasu.

Branky: M. Vaněk 2, M. Strašík, J. Strašík, Zahradník, L. Novák – Peltan, Polišenský, vlastní.

Nejlepší střelci:

5 – David Frühauf (J. Hradec), 4 – Pražák (K. Řečice), M. Vaněk (Kamenice).

Program 5. kola (sobota 28. února):

N. Včelnice – Chlum (10), Soběslav – K. Řečice (12), J. Hradec – Kamenice (14).