Fotbalisté Jiskry musí na jaře zlepšit produktivitu

Výroční členská schůze, která byla zároveň volební, postavila do čela oddílu Václava Tkalců, jenž ve funkci předsedy nahradil Jiřího Dvořáka. Dalšími členy nového klubového vedení jsou Jiří Kubát ml., Michal Kamas, Ivana Jesenská a Radek Saidl, který se zároveň ujme role organizačního pracovníka.

Fotbalisté Jiskry za sebou v krajské I. B třídě nemají příliš povedený podzim. Jasně to dokumentuje jejich jedenáctá příčka se ziskem 14 bodů, přičemž šestnáct vstřelených branek dává zároveň odpověď na to, proč se mužstvo namočilo do sestupových vod. Pouze předposlední Větrovy měly totiž v první polovině soutěže horší produktivitu.

Během zimní přestávky došlo k pohybu i v hráčském kádru. Na hostování do jindřichohradeckého Slovanu odešel středopolař Luděk Kuchař, kam jej následoval i útočník David Frühauf, jemuž v Jiskře skončilo hostování. Do Číměře pak míří František Náprava.

Naopak návrat z Českých Budějovic hlásí Kamil Budoš, z dorostu J. Hradce Marek Augustýn a posilou z Třeště by měl být Zdeněk Steklý.
„Prioritou mužstva pod vedením kouče Vladimíra Jesenského bude pochopitelně záchrana v soutěži,“ podotkl nový předseda Jiskry Václav Tkalců.