Tohoto výročí se však, bohužel, nedožil jejich dlouholetý starosta, ale také velitel a ikona Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Vladimír Packa, kterého 28. ledna 2007, když se vracel domů z hasičského bálu, srazilo na přechodu pro chodce přes hlavní silnici auto.

Nehodu se do dnešních dnů nepodařilo vyřešit a stín neštěstí se nad sborem vznáší i po více než dvou letech.

„Vladimír Packa se asi nejvíc vyznamenal při řízení záchranných a likvidačních prací při odstraňování následků povodně v roce 2002. Velmi na něj vzpomínáme i my mladí. Vždyť to byl on, kdo nás ke sboru v roce 2005 přivedl, a pak se nám po celou dobu věnoval,“ vzpomíná současná jednatelka SDH Marie Zimmerhanslová.

„Na jeho počest také letos pořádáme již druhý ročník hasičské soutěže Memoriál Vladimíra Packy,“ dodala jednatelka.

Sbor dobrovolných hasičů v Majdaleně najdou lidé, především vodáci, velmi snadno. Po odbočení z hlavní silnice směrem ke kempu stojí na pravé straně hasičská zbrojnice, kde je stále velmi živo.

Přátelství z povodní

Zbrojnice je totiž kromě jiného i klubovnou a místem přátelských posezení, o které nebývá nouze. „Například zde každý rok pořádáme setkání přátel, kteří nám pomohli v asi nejtěžších chvílích novodobé historie, a to při záplavách v roce 2002,“ uvedl starosta sboru Josef Pavelek. Za všechny pak vyjmenoval vojáky ze 153. záchranného praporu v Jindřichově Hradci, Sbory dobrovolných hasičů v Českém Rudolci, Suchdole nad Lužnicí, Branné či Sivic nedaleko Brna.

„Všem patří obrovský dík. Povodeň totiž zaplavila znenadání řadu domů, které musely být evakuované a pomáhali i při následném odklízení,“ doplnil Pavelek a dodal, že Poděkování od ministra vnitra za účast na záchranných prací a likvidace následků povodní patří i jim.
Kromě těchto, tragických neštěstí však sbor žije všedním životem. V současné době je zde evidováno 55 členů, z toho čtrnáct žen.

Zásahová jednotka, která je zařazena do kategorie JPO 5, příliš práce nemá. V jednotce je sedm hasičů. K zásahu vyjíždí tak jednou až dvakrát do roka, ale ani velitel Miroslav Vojtek ani starosta Pavelek na ně nedá dopustit.

„V obci jsme, když ne jediným, tak rozhodně nejaktivnějším občanským sdružením, které udělá vždy to, co je potřeba,“ potvrdil Pavelek.
Podle jeho slov k pravidelným akcím patří zejména organizování hasičského bálu, stavění máje, Dětského dne či hasičských soutěží.