Profesionální i dobrovolní hasiči z Dačic a profesionální jednotka z Telče zasahovali ve středu na hořícím poli u Kostelního Vydří. "Příčinou požáru byl zadřený kámen v zemědělském stroji, od kterého odlétla jiskra. Na poli shořelo 21 hektarů ozimního ječmene a slámy," sdělila krajská mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Doplnila, že hasiči zlikvidovali požár přibližně za hodinu s tím, že využili pomoc místních zemědělců, kteří pole oborali, aby se oheň nemohl dále šířit. Škoda byla vyčíslena na půl milionu a hodnota uchráněného majetku činí jednou tolik.

Ve středu hořelo také v Nové Bystřici u trafostanice. Krátce po třetí hodině spolupracovali hasiči z Hradce a Nové Bystřice na požáru trafostanice a okolní trávy. "Hasiči požár uhasili, zároveň museli vyřešit únik přibližně tří litrů oleje. U zásahu byl přítomen pracovník firmy E-ON, který trafostanici odpojil od elektrické energie. Krátce před čtvrtou hodinou hasiči zásah ukončili," popsala Vendula Matějů. Požár způsobil škodu za čtyřicet tisíc korun a jeho příčinou byla technická závada.