Ve volebním období od roku 2000 do roku 2005 zastávala v okresním výboru funkci 2. náměstka starosty. Jako rozhodčí se účastní i krajských soutěží požárního sportu mužů a žen a mladých hasičů.

Je také dobrovolnou dárkyní krve a má již přes 90 odběrů.

„Hasičky ve Zdešově se podílí jak na soutěžích požárního sportu, tak na kulturní činnosti ve Zdešově, jsou velmi šikovné a aktivní. Naposledy jsme pořádali vepřové hody, které se nám moc vydařily," uvedla.

Z ocenění získala Eva Lukačovičová Čestné uznání ústředí, což je nejvyšší čestné uznání a Medaili za příkladnou práci a zásluhy.

„Ve zdešovském sboru máme 75 členů, z toho je 22 žen a 12 dětí. S hasičkami se věnujeme také dalším sportům, chodíme plavat a v létě jezdíme na kole. Nyní jsme si dokonce založily vlastní ženské kuželkářské družstvo a budeme soutěžit ještě se zdešovským družstvem mužů na podnikové soutěži v kuželně v Nové Včelnici.“

Z tradičních akcích, které pořádá Sbor dobrovolných hasičů ve Zdešově a na nichž se hasičky významně podílejí, je nejbližší hasičský ples. Ten se letos koná 27. února ve Zdešově. Dále bude následovat 13. března Dětské maškarní.

„Maškarní má ve Zdešově dlouholetou tradici, pro děti se vymýšlejí různé soutěže a vyhodnocují se masky.
Večer je hasičská zábava a oslava Mezinárodního dne žen recesí ve stylu 70. let. Tu připravují pro ženy většinou mladí hasiči. Naše členky opravdu nezkazí žádnou legraci. Založily také Hry bez hranic, které by se letos měly konat v Hamru.“