První polovinu základní části zakončí hokejisté zítra v Nymburku.

Nabuzený Vajgar dal totiž vzpomenout na staré dobré časy a hokejistům Mělníka uštědřil v 18. kole II. ligy především zásluhou strhujícího výkonu ve druhé třetině, v níž pětkrát skóroval a ani jednou neinkasoval, vysokou porážku (7:2), což rekordní návštěva sezony čítající téměř tisícovku diváků nejednou odměnila bouřlivým aplausem a závěrečnou děkovačkou vstoje.

„Ve vítězství jsem věřil, ale že k němu dojdeme takovým způsobem, to je i pro mě příjemným překvapením,“ konstatoval výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák. „Pochvala tentokrát patří všem hráčům bez výjimky, ale nesmíme zapomenout, že základ k ní opět položil gólman Kubeš, před jehož letošními výkony je třeba smeknout.“

Soupeř, který se od počátku sezony pohybuje na špici tabulky, hlavně v prostředním dějství jen nevěřícně přihlížel ofenzivním manévrům tří vyrovnaných pětek Vajgaru.

„Zpočátku jsme se zaměřili na hlídání Mrázka, ale brzy jsme zjistili, že to je úplně zbytečné, protože nebezpečí hrozilo od všech hráčů soupeře,“ vysekl poklonu mělnický kouč Petr Brdička.

Útočník František Mrázek při své premiéře potvrdil, proč o jeho služby jindřichohradecký klub tolik stál. „Bojoval skutečně příkladně a jeho přítomnost dodala mužstvu potřebný impuls,“ poznamenal Dvořák.
Pravdou je, že se jindřichohradeckému klubu po delší době podařilo poskládat mimořádně kvalitní soubor, jenž u soupeřů budí respekt.
Vyrovnané tři pětky budiž toho dokladem. A v záloze jsou další kvalitní hráči, jako například Mikš, Dolina, Piirainen, Fiedler, Sekera či Melišík, kteří nyní musejí trpělivě čekat na příležitost.

Jindřichohradecké hokejisty teď čeká pětizápasová série pravdy, která hodně napoví o jejich skutečných ambicích. Už zítra zakončí základní část v Nymburku, v sobotu jedou na led České Lípy, kde by rádi odčinili úvodní debakl 2:10, a následovat bude poslední domácí duel v tomto roce – v neděli 14. prosince s Jabloncem. Před Vánocemi pak hraje Vajgar ještě dvakrát venku – v Sokolově a Klatovech.

„Chceme získat minimálně devět bodů, ale věřím, že je v silách mužstva vytěžit ještě víc. To by nás posunulo hodně nahoru,“ je přesvědčený.

JAK VAJGAR NASTOUPIL:
Kubeš – Dostál, Bláha, Ištvánik, Chmel, Lang, Klíma, Všetečka – Šťastný, Mrázek, Skokan – Mäkelä, Kurikka (33. Černý), Zykin – Dvořák, Mazanec, Šulčík.