Domácí tým při známých problémech se složením obrany představil novou akvizici v podobě Aleše Dvořáka. Pětatřicetiletý zadák je synem budějovické hokejové legendy Miroslava Dvořáka, valnou část své kariéry strávil v zahraničí a jeho zkušenosti by se nyní mohly Vajgaru hodit.

Sokolov vstoupil do utkání sebevědomě a soupeře dostal pod tlak. Aktivní hrou si vytvořil několik šancí, ale paradoxně uhodilo na druhé straně, když v 11. minutě Jasečko při přesilovce otevřel skóre dělovkou od modré. Radost Jihočechů však netrvala dlouho a hosté rovněž využili početní výhodu.

Zápas se lámal v prostřední části, kdy se Sokolovu povedlo navýšit náskok dvěma trefami v rozpětí tří minut a v 39. minutě odskočil po rychlém brejku a přečíslení až na 1:4.

Hradec však sedm vteřin před druhou přestávkou zásluhou Voříška snížil a minutu po zahájení třetí třetiny Mavrojanidis stáhl náskok favorita na rozdíl jediného gólu. Naději na vyrovnání vzala domácím v 52. minutě chyba v defenzivě, kterou hosté potrestali. V závěru Vajgar vrhl vše do útoku, odvolal brankáře, jenže do černého se trefit nedokázal a nakonec ještě jednou inkasoval .

Už v sobotu se jindřichohradecký celek představí v Klášterci nad Ohří, s nímž doma v úvodu sezony prohrál 2:5.

Co řekli trenéři?

Milan Kupka, trenér Vajgaru: „Přijel k nám jeden z nejlepších týmů druhé ligy, možná vůbec nejlepší. Hosté dobře bruslili i kombinovali a měli svou hru dobře propracovanou. My se snažili hrát ze zajištěné defenzivy a vyvarovat se chyb, které jsme dělali v minulých zápasech. To bohužel nestačilo, soupeř byl tak dobrý, že dokázal góly vstřelit a zaslouženě vyhrál. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme dostali tři góly, z nichž dva byly naprosto hloupé. Místo toho, abychom kotouč vyhodili, tak jsme to chtěli rozehrát, puk zůstal v naší obranné třetině a z toho jsme inkasovali. Za stavu 3:4 se s tím ještě dalo něco udělat, stáhli jsme sestavu na dvě lajny a pokusili se vyrovnat. Po chybě jsme však inkasovali popáté a pak už nám chyběly síly."

Mikuláš Antoník, trenér Sokolova: „Jsme spokojení, vyhráli jsme, máme tři body. Trochu mě mrzel gól, který jsme dostali v závěru druhé třetiny, sedm vteřin před koncem. A pak vstup do třetí části, tam jsme inkasovali po minutě. Pomohlo to domácím, kteří se zvedli a tlačili nás. Pro nás byl důležitý pátý gól, protože Vajgar byl nebezpečný a tlačil se do brány. Domácí mají zkušené hráče, ať je to Jasečko nebo Kotrla. My jsme rádi, že jsme to zvládli. Závěrečnou power-play jsme odehráli výborně a vstřelili šestý gól do prázdné branky.

J. HRADEC – SOKOLOV 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)
Branky: 11. Jasečko (Kocar, Voříšek), 40. Voříšek (Jasanský), 42. Mavrojanidis (Kasalý, Pekárek) – 13. Dobřemysl (Hudák, Ruprecht), 24. Šik, 26. Dobřemysl (Novák), 39. Švec (Boušek, Parýzek), 52. Vaněk (Říha), 60. Švec.
Rozhodčí: Hornáček – Dančišin, Matějček. Diváci: 305
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Poměr střel: 21:43.
Vajgar: Bláha – Jasečko, Kohút, Pekárek, Štěpán, Popelka, A. Dvořák – Kocar, Voříšek, M. Dvořák – Kotrla, Kasalý, Mavrojanidis – Jasanský, Skokan, Tomšík (21. Maryška).