Bodová série skončila po deseti zápasech, Motor nestačil na Ústí

České Budějovice – Ve druhém kole play out  první ligy prohráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice s Ústím nad Labem 1:3 a po deseti zápasech v řadě tak poprvé vyšli bodově naprázdno. V dalším kole hrají Jihočeši v sobotu v Šumperku (17).

26.2.2014

Ústečtí hokejisté (žlutí) vyhráli na ledě českobudějovického Motoru 3:1.Foto: Deník/ Václav Pancer

Úvodní třetina nabídla sotva průměrný hokej s minimem šancí. Domácí byli sice aktivnější, ale zcela neproduktivní. V největší možnosti vychytal Pšurného Doležal.

Góly začaly padat hned po změně stran. Domácí kapitán Kotalík otevřel skóre dorážkou do takřka prázdné branky, ale radost na stadionu vydržela jen krátce. Hned po pouhé minutě totiž vyrovnal po vydařené individuální akci Meidl.

Poté se hra rychle vrátila zpět do starých kolejí a plynula bez většího vzruchu.

Až přišla 49. minuta a Hanzl z nenápadné akce dostal hosty do vedení.  Vlažně hrajícím domácím chvíli trvalo, než dokázali zareagovat. Soupeře sice částečně zatlačili, ale při power pečetil do prázdné branky Tůma.

Branky a nahrávky:  21. Kotalík (Pajič) – 22. Meidl (Hanzl, Holomek), 49. Hanzl (Holomek), 60. Tůma (Rod).
Vyloučení 0:5, využití 0:0.
Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Diváci: 3026.
ČEZ Motor: Halmoši – J. Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, D. Růžička, Platil, Prokop – Kotalík, Pajič, Dan. Boháč – Melka, Skuhravý, R. Pšurný – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Vaniš, Přibyl, Ferebauer.  Trenéři Rosol a Bělohlav.

Petr Rosol (trenér Motoru): „Minule jsme hráli šílený zápas s Mostem a dneska ještě šílenější s Ústím. Za výkon se musíme všem omluvit, nemám slov. Takhle alibistický a s prominutím zes… výkon jsem už dlouho neviděl."

Milan Skrbek (trenér Ústí): „Po domácí prohře s Berounem jsme to prostě museli v dalším utkání odčinit. Hráči dnes bojovali na sto procent, pracovali a šli za vítězstvím."

Autor: Pavel Kortus

26.2.2014 VSTUP DO DISKUSE
Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Úspěšná štafeta hradeckých orientačních běžkyň. Zleva:Eliška Hojná, Kateřina Blažková a Tereza Kinštová.

Hradecké orientační běžkyně mají stříbro z mistrovství republiky

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).