Proti nejsilnějšímu protivníkovi z letošní přípravy poslali domácí do branky Strmeně, kterého v polovině zápasu střídal Kváča. Hosté představili hned kvartet českých hokejistů: obránce Jordána s Kolářem a útočníka T. Zohornu, v polovině zápasu pak naskočil do hry i gólman Kašík.

Rusové přijeli ověnčeni skalpem posledního českého ho mistra Komety Brno (na jejím ledě vyhráli v minulém týdnu vysoko 5:1), ale lépe začal Motor. Už ve 4. min. zamotala první řada obraně Amuru hlavu a M. Novák bekhendem překonal Alkina.

Jenže na vyrovnání se nečekalo ani tři minuty. Po bleskové kombinaci zamířil přesně český reprezentant Tomáš Zohorna, když se Strmeň nestačil včas přesunout.

Domácí ale drželi s favorizovaným soupeřem krok. Hrálo se ve svižném tempu a početné publikum (více než čtyři tisíce diváků!) se dobře bavilo. Po první třetině šly oba celky do kabin za vyrovnaného stavu.

Po změně stran měl vedoucí gól na hokejce v přesilovce domácí mladíček P. Novák, při jeho střele z úhlu však Alkin vytáhl mimořádný zákrok. Na druhé straně spálil stoprocentní příležitost Guzdatullin a tutovku Želazkova bravurně zlikvidoval Strmeň.

V závěru druhé třetiny se Jihočeši dočkali. Při třetí přesilovce v řadě vypálil od modré Fillman, odražený kotouč se dostal k jeho kanadskému parťákovi Gilbertovi, jenž pohotovou střelou zaskočil Kašíka.

V závěrečné části Prospalův tým pokračoval ve výborném výkonu. A také se dočkali sladké odměny. Nejprve zužitkoval druhou přesilovku v utkání přesnou střelou kapitán Kutlák a krátce po něm se z úhlu prosadil Doležal – 4:1.

Dvě minuty před koncem sice v přesilovce snížil Gorškov, ale nesmírně cenné vítězství už si domácí celek vzít nenechal.

Branky a nahrávky: 4. M. Novák (Endál, Gilbert), 39. Gilbert (Fillman, Endál), 47. Kutlák (Endál), 48. Zd. Doležal (Plášil) – 6. T. Zohorna (Gorškov), 58. Gorškov (J. Kolář). Vyloučení: 5:7, využití: 2:1. Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Zíka. Diváci: 4122.
ČEZ Motor: Strmeň (31. Kváča) – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, V. Doktor, Plášil – Endál, Gilbert, M. Novák – P. Novák, Bradley, Šimánek – Zd. Doležal, Přikryl, Beránek – Babka, J. Doktor, Heřman. Trenéři Prospal a Totter.