Ve utkání 49. kola extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield s Kometou Brno po nepovedeném výkonu 0:3 a ztratili hodně důležité tři body. Zítra čeká svěřence trenéra Výborného další zápas v Karlových Varech.

Domácí marodka se přece jen začíná vyprazdňovat. Do sestavy se vrátili nejen avizovaní Vydarený s Langhammerem, ale nakonec i další uzdravený útočník Martynek.
Jihočeši se chtějí udržet v první čtyřce pro play off a povinnost jim včera velela bodovat naplno. Kometa zase hájí pozici na hranici první desítky, která jako poslední zajišťuje vstupenku do předkola play off. Oba týmy tak měly o motivaci postaráno a od úvodních minut se hrálo ve svižném tempu.
V úvodní třetině se šance střídaly na obou stranách, ale oba gólmani Kovář i Trvaj byli velkými oporami svých týmů a neinkasovali.
Kritický moment přišel po změně stran. Kometa dostala příležitost hrát téměř půldruhé minuty přesilovku pět na tři. Čaroděj v brance Kovář však nadále hájil čisté konto. Podobnou, i když o minutu kratší, příležitost dostali poté i domácí. Znovu ale potvrdili, že přesilovky hrají poslední dobou až hrozivě. Nakonec byli rádi, že po gólovce Petrovického, když už byl soupeř ve čtyřech, neinkasovali.
Dvě a půl minuty před koncem druhého dějství se ale hosté z Brna přece jen radovali. Divíšek našel v prostoru mezi kruhy neobsazeného T. Svobodovi, jenž přesnou střelou nedal Kovářovi šanci.
Do závěrečného dějství vstoupil domácí celek s maximálním úsilím o vyrovnání. Trenéři stáhli hru jen na tři útoky a ty se tlačily před Trvajovu svatyni.
Jedovku Květoně skryl ve své lapačce Trvaj, ale souvislejší tlak si Jihočeši dlouho vynutit nedokázali. Naopak to byli znovu hosté, kdo se radoval. Rutinér Petrovický si ve 45. min. vybruslil před branku Kováře, přesně našel Holce, jenž už neměl problém zasunout do odkryté klece.
Druhý celek poslal Výborného družinu do hlubokého útlumu. Jeho důsledkem byl třetí inkasovaný gól, který obránce Kováčik docílil dokonce při vlastním oslabení.
Zbytek zápasu už se dohrál vyloženě z povinnosti. Domácí celek očividně neměl sílu s výsledkem cokoliv udělat, hosté zase pozornou obranou chtěli Trvajovi dopřát zaslouženou nulu.

HC Mountfield - HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 38. T. Svoboda (Divíšek), 45. Holec (Petrovický, Erat), 50. Kováčik (Dlouhý, Čermák).
Vyl. 3:7, využ. 0:0. V osl. 0:1.
Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Bláha, Kostka. Diváci: 4805.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Krajnc, Novák, Vydarený, Kolarz, Němeček – Martynek, Kašpařík, Šimánek – Gulaš, Kotalík, Sailer – Horna, Langhammer, L. Kveton – Kuchejda, Mertl, Červený. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.
Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Malec, M. Hruška, Bičánek, Vašíček, Švrček – Němec, Čermák, Dlouhý – Erat, Petrovický, Holec – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – Jaroslav Svoboda, Koreis, H. Zohorna. Trenéři Venera, Oslizlo a Odehnal.