Nicméně po důležitém a hladkém vítězství na Hluboké 6:2 následovala zbytečná domácí porážka se Soběslaví 1:2, takže o umístění mezi elitním kvartetem budou muset ještě pořádně zabojovat.

A nebudou to mít rozhodně jednoduché, neboť poslední dva duely odehrají venku. Již tuto neděli se představí na hřišti táborského FeKS (17 hodin) a o týden později pak dlouhodobou soutěž zakončí na píseckém ledě soubojem s Božeticemi. Oběma jejich protivníkům však jde také o hodně a ve vyrovnané tabulce dokonce zatím nemají ani jistotu postupu do vyřazovací části, z čehož vyplývá, že radouňský celek čekají mimořádně těžká utkání.

„Ale máme to ve svých rukách, když dvakrát vyhrajeme, skončíme nejhůř třetí. A my chceme oba duely úspěšně zvládnout,“ tvrdí odhodlaně trenér Velké Radouně Pavel Hudler.

Tábor i Božetice podle jeho slov patří k soupeřům, kteří jsou schopni porazit kohokoliv, ale na druhou stranu je provází i značná nevyrovnanost výkonů.

„V podobném duchu se však nese celý letošní ročník krajské ligy, o čemž jasně vypovídá pohled do tabulky, kde jsou od druhého do devátého místa minimální bodové rozdíly. Předpokládám, že oba zápasy budou hodně vyrovnané a rozhodovat zřejmě bude momentální rozpoložení,“ soudí kouč.

V posledních dvou utkáních Hudlera potěšily především výtečné výkony brankáře Filipa Horala, což je před blížícím se play off velmi pozitivní zjištění.

„Na Hluboké jsme se rychle vypořádali se specifickými podmínkami otevřeného kluziště a hráči střetnutí výborně zvládli i po taktické stránce. Sice jsme jako první inkasovali, ale domácí jsme postupně přehrávali a plynule navyšovali náš náskok, který jsme si bez větších potíží pohlídali,“ konstatoval.

Ani proti Soběslavi nezahráli jeho svěřenci špatně, ale tentokrát jim chyběl především klid v koncovce.

„Byl to poměrně vyrovnaný souboj, v němž jsme měli rozhodně víc šancí. Ale pohříchu se nám podařilo zužitkovat jen jedinou, a tak se soupeř nakonec radoval ze šťastné výhry. Do jisté míry k ní přispěla i jeho diskutabilní vyrovnávací trefa, k čemuž se však nechci více vyjadřovat,“ podotkl Hudler.

FAKTA ZE ZÁPASŮ:

HLUBOKÁ – VELKÁ RADOUŇ 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Branky:
15. Sedlačík (Kolář), 16. Kolář (Sedlačík), 26. Sedlačík (Navrátil), 32. Gurka (Navrátil), 39. Navrátil (Sedlačík), 49. Navrátil.
Vyloučení 6:3.
Využití 1:3.
Oslabení 0:1.
VELKÁ RADOUŇ – SOBĚSLAV 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branka:
10. Sedlačík (Navrátil).
Vyloučení: 7:6.
Bez využití.
V. Radouň: Horal – Domin, Blažek, Reisner, Fiedler, Koláček (ve 2. zápase nehrál) – Kalvas, Gurka, Průša – Picka, Beránek, Kinter – Kolář, Navrátil, Sedlačík.