Po vašem vyloučení do konce zápasu jste cítili pořádnou křivdu. Jak jste vy osobně viděl ten zákrok?
Už bych to nechtěl nějak moc zpětně hodnotit. Zápas jsme vyhráli, což je důležité. Na ten zákrok jsem se ještě díval na videu a upřímně musím říct, že jsem tam faul neviděl, takže se mi to nehodnotí moc dobře. Rozhodčí mě však vyloučil. My jsme ale zápas zaplaťpánbůh vyhráli.

Křivdu jste ale cítil hned na ledě, alespoň se zdálo podle vaší reakce?
To jsem cítil od začátku, protože domácí hráč mě chtěl dohrát a já jsem se mu jenom postavil. V tom obranném zákroku jsem ho možná zasáhl hokejkou do obličeje, protože tam byla krev. Pokud ale rozhodčí chtěl vylučovat, tak to bylo maximálně na dvě plus dvě minuty. Vyloučení do konce utkání pro mě bylo nepochopitelné.

Další zápas můžete hrát? Nedostal jste disciplinární trest?
Nebyl to trest ve hře, takže mohu hrát.

Od druhé třetiny jste zápas sledoval z hlediště. Byly to velké nervy?
Je to hlavně něco úplně jiného než na ledě. Z tribuny jsou to daleko větší nervy než na střídačce. Hráli jsme často v oslabení a hodně jsem to prožíval. Je to úplně jiný pocit než ve hře.

Soupeř vás poměrně značně tlačil. Měl jste na tribuně podobný pocit?
Mačkali nás proto, že jsme půl zápasu byli ve čtyřech. To se pak těžko hraje. Byly to velké nervy, ale kluci to skvěle ubránili. Vítězný gól dvacet vteřin před koncem, to byla obrovská radost.

Měli jste malinko nůž na krku, protože pokud byste prohráli, stav série už by byl 3:1 pro soupeře, což by mohl být velký problém. Uvědomovali jste si vážnost situace?
Věděli jsme to velice dobře. Potřebovali jsme to srovnat na 2:2, protože 1:3 už by se těžko otáčelo. Zvlášť proti tak houževnatému a nepříjemnému soupeři, jakým Benátky jsou. Možná by to pro nás mohla být i konečná. To jsme si ale nepřipouštěli. Šli jsme do zápasu s tím, že musíme vyhrát.

Nezaskočily vás Benátky trochu svými kvalitními výkony?
Mě osobně to nepřekvapilo. Benátky znám už z loňska z play off, kdy jsme s nimi vyhráli s Boleslaví v šesti zápasech. Hodně nás tenkrát trápily. Věděl jsem dobře, že je to do play off nepříjemný soupeř, který hraje fyzický hokej. Věřili jsme si na ně, ale na druhou stranu také známe jejich sílu.

Jak je na tom vaše koleno, kvůli kterému jste nedohrál první zápas série?
Koleno je pohmožděné, ale drží, takže v pořádku.

Vypadalo to všelijak, když jste musel odstoupit ze zápasu. Nebál jste se, že pro vás sezona předčasně skončila?
V první chvilce ano. Bál jsem se, že mám poškozené vazy. Ale už když jsem přišel do kabiny, tak se to dalo trochu dohromady a cítil jsem, že je to lepší. Druhý den jsem šel na magnetickou rezonanci, která poškození vazů vyloučila. Jsem rád, že koleno drží.

Navíc jste si odpočinul, když jste v pondělí hrál v Benátkách jenom necelou první třetinu a pak jste musel předčasně do kabin…
Nevím, jestli se tomu dá říct, že jsem si orazil (smích). Každopádně jsme v úterý zregenerovali, nabrali síly a na pátý zápas budeme dobře připraveni.

V play off je každý zápas důležitý, ale ten pátý za stavu 2:2 snad ještě o něco více. Souhlasíte?
Je to tak. Bude to hodně důležitý zápas. Měla by pro nás být výhoda, že budeme hrát doma. Už jenom kvůli fanouškům. Jít do vedení 3:2 je obrovská psychická výhoda. V každém případě chceme vyhrát.

V brance soupeře nastoupil třikrát Vaněček a jednou Fučík, který chytá v opačném gardu. Máte jednoho z nich, na kterého se vám hraje lépe?
To bych neřekl. Speciálně na gólmana se nepřipravujeme, takže je nám celkem jedno, kdo půjde do branky. Řekl bych, že oba jsou kvalitní gólmani.

Disciplinární trest dostal Rok Pajič. Bude to pro vás velká ztráta?
Ztráta to samozřejmě je, ale kádr máme takový, že bychom ho měli nahradit. V Benátkách dohrával na jeho místě Luboš Rob a hrál tam moc dobře. Ztráta to je v každém případě, ale jsme schopni ji nahradit.