Hokejisté jindřichohradeckého Vajgaru doma podlehli Milevsku 0:1

Z nejtěsnější možné výhry 1:0 se na jindřichohradeckém stadionu nakonec radovalo Milevsko, které uspělo až při samostatných nájezdech a připsalo si tak bonusový druhý bod.

Do té doby na ledě kralovali oba gólmani – Tomáš Kubeš z Vajgaru a milevský Dalimil Svoboda – takže základní hrací doba ani pětiminutové prodloužení rozuzlení ani žádný gól nepřinesly.

„Utkání z pohledu kvality a nasazení rozhodně špatné nebylo. Ale vzhledem k tomu, že jsme získali pouze bod, nemůžeme jej hodnotit jako úspěšné. Místo abychom ztrátu na vedoucí čtyřku soutěže stáhli, nakonec se ještě prohloubila. Na čtvrtý Benešov nám už chybí šest bodů,“ neskrývá čtyři kola před koncem základní části rozpaky výkonný ředitel Vajgaru František Dvořák.

Domácímu celku rozhodně nešlo upřít snahu a bojovnost, ale Milevsko potvrdilo, že na druhém místě není náhodou. V kádru má zkušené a technicky skvěle vybavené hráče, kteří dokázali v obranném pásmu Vajgaru zle zatápět.

Střelba a přesilovky

O lepší výsledek borce ve žlutomodrých dresech možná připravily i dvě staré bolesti, s nimiž se dlouhodobě potýkají. A derby to jenom potvrdilo.
První z nich je poměrně nízký počet střel, které domácí na soupeřovu branku vypálí. V neděli jich na milevskou klec směřovalo jen 26, což je vhledem ke stylu utkání, kdy se hra v rychlém sledu přelévala ze strany na stranu, skutečně dost málo.

„Jestliže si dnes gólmani ve druhé lize udržují úspěšnost zákroků v průměru kolem devadesáti procent, jednoduchým způsobem dojdeme k závěru, že pouze jedna z deseti ran končí za jejich zády. Proto je skutečně zapotřebí frekvenci střel výrazně zvýšit,“ apeluje Dvořák.

Druhou slabinou jsou pak přesilovky. Milevsko hrálo u Vajgaru desetkrát v oslabení, aniž by jedinkrát inkasovalo. Ba co víc, domácí mnohdy působili dojmem, že početní výhoda je pro ně spíše trestem.

A to by měl být minimálně důvod k zamyšlení pro trenérskou dvojici Čech – Hájek, neboť v kádru Vajgaru je řada konstruktivních hráčů, jenž by měli být schopní vyvinout při přečíslení potřebný tlak.

Play off II. ligy totiž začíná už 17. března, takže příliš času na léčbu neduhů nezbývá.

JAK VAJGAR NASTOUPIL:
Kubeš – Lang, Bláha, Vejvar, Chmel, Klíma, Fiedler, Všetečka – Šťastný, Skokan, Černý – Mäkelä, Kurikka, Dolina – R. Šulčík, Dvořák, Mazanec – Zykin.