S Mostem jste měli po celý zápas až drtivou převahu. Proč byl nakonec výsledek tak těsný?
Převaha byla velká, to je pravda. Po utkání v Benátkách, kdy jsme nehráli podle našich představ, tak jsme měli obrovskou chuť to napravit. Zvlášť před našimi skvělými diváky. Věděli jsme, že s Mostem je naší povinností zvítězit. Měli jsme padesát střel na branku, ale dali jsme z toho jen jeden gól. Co k tomu říct. Koncovka nás stále trápí.

Už potřetí za sebou skončil váš zápas nehokejovým výsledkem 1:0. Zažil jste někdy podobnou sérii?
Ne. Něco takového nepamatuji. V koncovce se trápíme, ale na druhou stranu jsme třikrát po sobě uhráli vzadu nulu v základní hrací době. To je také dobré. Je super, že hrajeme tak dobře z obrany, ale produktivita tam chybí. Pak se zbytečně musíme třást o výsledek až do konce. Jako teď s Mostem. V prvních dvou třetinách jsme tam mohli nasypat plno gólů a mohl být klid. Každopádně bereme tři body. Ty jsou pro nás důležité.

Most zkusil v závěru power play. Báli jste se o vítězství?
Ani ne. Jestli měli hosté za celý zápas nějaké dvě šance, tak je to moc. Byli jsme jasně lepší a oni hráli vyloženě z obrany. V obranné pásmu hráli osobní obranu, přesto jsme si vytvořili spoustu šancí. Těžko říct, proč nám to tam nepadá.

Trenér Bělohlav hovořil o tom, že koncovka se dá napilovat na tréninku. Souhlasíte s ním?
V tréninku se na tom snažíme pracovat. Je ale třeba to také přenést do zápasu.

Jediný gól jste dal střelou ještě ze středního pásma.
Osm prvních zápasů jsem nedal gól, tak jsem si říkal, že už musím začít střílet, protože  jinak ho ani dát nemohu. Tak jsem ji tam vyslal a byl z toho gól.

Puk gólman jenom tečoval a pak ho přeletěl do branky. Byla to taková rána, že ji nestačil zpracovat?
Těžko říct. Viděl jsem, jak puk vyráží a ten pak zapadá za něj. Doufal jsem, že dopadne až do branky. Puk jsem neviděl, jenom jsem slyšel diváky, jak hučeli. Potom začali křičet gól, takže jsem měl velkou radost.

Nepřivezli vám spoluhráči z legrace puk na památku, když jste se trefil po takové delší době?
Nepřivezli. Legraci si ze mě nedělali…

Měl byste být jedním z tahounů týmu. Není jeden gól v devíti zápasech přece jen málo?
Celkově dáváme málo gólů. Přitom šancí máme dost. V devíti zápasech jsme dali jen patnáct gólů. Kdybychom jich dali třicet, tak by se nikdo nemohl divit. Nedá se ale nic dělat. Hlavní jsou body a ty zatím nějaké máme. Počítají se hlavně vítězství.

Sezonu jste začal v první řadě s největšími osobnostmi týmu Alešem Kotalíkem a Václavem Skuhravým. Elitní útok jste ale rychle opustil. Mrzelo vás to?
První lajna je první lajna. To je jasné. U nás ale nehrajeme na jeden elitní útok, jako tomu bývá v jiných týmech. Máme čtyři vyrovnané útoky a všechny jsou schopné si vytvářet šance. Hrajeme jako tým. Není to tak, že preferujeme jenom jeden útok. V tom problém nevidím.

Už jste letos přece jen něco odehráli. Dá se srovnat úroveň první ligy s extraligou?
Rozdíl je to velký. V extralize všichni hráči ví, kde mají stát. Každý si drží své posty a puk létá více než hráči. Není to tak chaotické jako v první lize. Tam je to přesně opačně. Hraje tam spousta mladých kluků a je jich plný led. Řekl bych, že je daleko těžší hrát první ligu než extraligu.

Co fanoušci? Asi si nemůžete stěžovat.
Naši fanoušci jsou super. V první lize jsou jednoznačně nejlepší. O tom je zbytečné se bavit. Když se podíváte na návštěvnost v extralize, tak i tam bychom patřili k nejlepším. Je to až neskutečné a diváci jsou naším šestým hráčem.

Ve středu hrajete v Ústí nad Labem, poté hostíte doma Mladou Boleslav a další kolo jedete do Olomouce. Vnímáte to jako aktuálně těžký los?
Nemůžeme se ohlížet na soupeře. Benátky byly předposlední a přesto jsme tam prohráli. Musíme jít zápas od zápasu a nekoukat na to, jestli hrajeme s Boleslaví nebo třeba se Šumperkem. Jedeme ven a tam je každý bod zlatý. Ústí sice trochu oslabilo a co jsem slyšel, tak už tam asi není tolik peněz. Někteří hráči odešli, ale mladí kluci to zase budou nahrazovat bojovností. Soupeře ale až tolik neznám.