Z posledních čtyř zápasů jste vyhráli jediný. Kde je příčina tohoto výpadku?
Dostáváme hodně gólů. Musíme se více zaměřit na obranu. Nějaké góly vždycky dáme. Kromě jednoho až dvou zápasů, kdy jsme nebyli produktivní. Třeba doma i venku s Přerovem. To byly oba zápasy, kdy jsme měli mraky střel, ale nedali jsme góly. Jinak většinou nějaké branky dáme.

V uplynulých dvou kolech vás prověřili dva nejvýše postavené celky v tabulce. Zatímco Kladno jste doma přestříleli 9:7, v Jihlavě jste 2:4 prohráli.
S Kladnem to byl v obraně den otevřených dveří. Na to jsme v Jihlavě nechtěli navázat a chtěli jsme hrát jinak. I s ohledem na sestavu, ve které jsme tam jeli. Udělali jsme o dvě chyby více než soupeř. Góly, které jsme dostali, byly zbytečné. Například při čtvrté brance přestaneme hrát, když se domníváme, že je zakázané uvolnění. Jinému gólu zase předcházela nedůslednost ze strany našich útočníků. To jsou maličkosti, které mohou těžká utkání rozhodovat. Nehráli jsme špatný zápas, ale soupeř udělal méně chyb. Čeká nás další sezení u videa, kde si to budeme rozebírat.

Dostáváte hodně gólů. Nevybírají si slabší chvilku také gólmani Bláha s Gábou?
Na rovinu je třeba říct, že gólmani si skutečně také vybrali slabší chvilku. Oni tým podrželi v předcházejícím období, tak teď je třeba, aby mužstvo podrželo zase je. Když si hráči v poli dobře odvedou svou práci, tak na ně tolik střel nepůjde. Brankáři si vybrali své horší období a doufáme, že se to zastaví. Tým je natolik silný, aby jim v tom pomohl.

Před zápasem v Jihlavě mužstvo posílil zkušený útočník Lukáš Květoň. Byl to dlouhodobě plánovaný tah?
Nebylo to plánované. Proto se to také seběhlo tak narychlo. Lukáš s námi absolvoval jenom rozbruslení a pochopitelně jsme ho rádi pro zápas v Jihlavě využili, protože se nám prakticky rozpadla celá jedna lajna. Před třemi roky musel odejít. To všichni víme. Ale je to Budějovičák, a když se naskytla možnost, aby se vrátil, tak jsme ji využili. Bude se o to prát jako všichni ostatní.

To určitě, ale měl by být výraznou posilou. Souhlasíte?
Lukáš musí být posilou. Má toho tolik odehráno, že prostě posilou být musí.

Souvisí nějak Květoňův příchod s měsíční zkouškou slovenského útočníka Chovana, jenž je momentálně na marodce?
To spolu vůbec nesouvisí. Michal Chovan se zranil a pak během dvou dnů přišla možnost angažovat Lukáše Květoně. Vzhledem k tomu, že je to budějovický kluk, tak jsme se rozhodli kladně. S Chovanem to ale nijak nesouvisí.

V případě Chovana platí i přes jeho zranění, že je u vás na měsíční zkoušce?
Michalova diagnóza nevypadá úplně ideálně a určitě nebude hrát proti Benátkám. Musí rozhodnout lékař, kdy ho zase pustí do hry. V této chvíli není důležité bavit se o nějaké měsíční zkoušce. Vzhledem k jeho zranění se to dá bez problémů vyhodnotit nějak jinak. Termín ukončení zkoušky se může bez problémů posunout.

Jak vypadá marodka týmu před zápasem s Benátkami?
Michal Chovan zřejmě nebude a chybět pravděpodobně bude také Luboš Rob, jenž se zranil v Jihlavě. Vrací se Rok Pajič a po dlouhé době zapojíme obránce Lukáše Bohunického. Určitě naopak nebude Ján Mucha a s otazníkem je start Lukáše Zíba. Pokud bude k dispozici, tak bychom zřejmě hráli na sedm beků.

Jak vypadá zdravotní stav mladého obránce Pavla Pýchy, jenž se zranil hned při svém premiérovém utkání v dresu Motoru proti Kladnu?
Je po operaci vykloubené klíční kosti. Čeká ho rehabilitace zhruba na dva a půl měsíce.

Co očekáváte od duelu s Benátkami, kterým se letos tolik nedaří a jsou v tabulce až na dvanáctém místě?
Benátky pořád hrají svůj hokej, ale nemají k dispozici tolik hráčů z Liberce, jako měly v minulé sezoně. V Liberci se situace trochu změnila. Zase jsou ale teď v Benátkách někteří hráči ze Sparty. Loni jsme s Benátkami měli obrovské problémy ve čtvrtfinále play off, kde hrály opravdu výborný hokej. Letos jsme tam vyhráli, když jsme utkání zvládli, přestože v Benátkách je to už kvůli prostředí vždycky složité. Zajímají nás jenom tři body.

Nyní vás čekají zápasy s papírově slabšími soupeři. Je to příležitost nastartovat znovu motory na plné obrátky?
V minulé čtvrtině nás nastartovali i silní soupeři. Papírově slabší protivníky teď sice máme, ale s Benátkami ani v Havířově nás nic lehkého nečeká. Musíme tam navázat na minulý zápas, který jsme tam zvládli.

Proč je váš duel v Havířově přeložen ze soboty na pátek?
Bylo to na naši žádost, protože v sobotu máme klubovou akci. Jdeme do divadla.