Po středeční porážce v Pelhřimově přivítali hokejisté Benešova ve II. lize na svém ledě Jindřichův Hradec. Po první třetině vedli hosté, v závěrečné části ale propadli, když Benešov třemi brankami otočil vývoj utkání.

Ve vyrovnané první třetině šli do vedení hosté Bulou, který v 17. minutě zdárně zakončil obléhání benešovské branky. Jinak brankáři zasahovat moc nemuseli.

Naopak druhá část přinesla hokej se vším všudy. Rušno bylo před oběma brankami a gólmani se překonávali. Velké štěstí měl domácí Malík, když po střele Kašpárka chvíli nevěděl kde je puk. Z protiútoku se podařilo domácímu Kocmanovi vyrovnat. V polovině zápasu vytáhl skvělý zákrok jindřichohradecký Kubeš. Na druhé straně se zase vyznamenal Malík, když se nenechal vylákat z branky Kupcem a podržel Benešov. Ve 34. minutě hosté využili přesilovku, když Kupec projel celým kluzištěm, přihrál Šulčíkovi, pro kterého už nebyl problém zasunout kotouč do prázdně klece. Ve 36. minutě dostal trest do konce utkání autor první branky Benešova Kocman a za protesty vyfasoval Zeman „panenku“. Při hře čtyři na čtyři se podařilo Procházkovi vyrovnat – 2:2. V závěru třetiny se domácímu Holánkovi při vlastním oslabení nepodařilo potrestat chybu v rozehrávce hostů, když jeho blafák gólman Kubeš vystihl.

Třetí třetina patřila jednoznačně Benešovu, zejména druhá pětka v čele s Dvořákem motala hostujícím hráčům hlavu. Ve 44. minutě Dvořák parádní zadovkou prostrčil puk zcela volnému Jonášovi a ten posunul Vodní Lvy poprvé do vedení. A pak už na ledě řádil nevyzpytatelný Dvořák, který vzal otěže zápasu do svých rukou a dvěma brankami pečetil domácí výhru.

„Po nevydařených dvou zápasech venku, které se nám nepodařily dotáhnout do zdárného konce, jsme zase naplno bodovali. Ve čtrnáctidenní přestávce jsme potrénovali a bylo to znát, soupeře jsme v poslední třetině přehrávali ve všech směrech. Přežili jsme dlouhé oslabení i hru tři proti pěti. V konci exelovala druhá pětka a podržel nás výborný gólman. Výsledek je spravedlivý,“ zhodnotil utkání trenér Benešova Jan Vobecký.

Benešov – J. Hradec 5:2 (0:1, 2:1, 3:0), 27. Kocman (Strnad), 36. Procházka (Jonáš, Dvořák), 44. Jonáš (Dvořák, J. Verbík), 49. Dvořák (Holánek), 54. Dvořák – 17. Bula (Kašpárek), 34. Šulčík (Kupec),
vyl. 7:2 + Zeman 10 – Kocman 5+KO,
přes. 0:1.

Trutnov – Písek 4:2 (2:1, 0:1, 2:0), 6. Březina (Jindřich), 8. Mikolášek (Berger), 49. Mikolášek (Antonín), 60. Berger (Dlab) – 10. Mošovský (Kalečík, Novák), 24. R. Procházka (Rezek)